angielski
Sonia

An anxiety disorder disrupts fourteen-year-old Audrey’s daily life. She has been making slow but steady progress with Dr. Sarah, but when Audrey meets Linus, her brother’s gaming teammate, she is energized. She connects with him. Audrey can talk through her fears with Linus in a way she’s never been able to do with anyone before. As their friendship deepens and her recovery gains momentum, a sweet romantic connection develops, one that helps not just Audrey but also her entire family.

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/23305614-finding-audrey

Katariina | 2017-02-20
Na półkach: Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 20 lutego 2017

Zdecydowanie nie dla mnie. Historia być może ciekawa, ale maniera pisania jak w typowej powieści dla nastolatek, kojarzy mi się z "Pamiętnikiem księżniczki". Czytałam nieco "poważniejsze" utwory tej autorki, mało wyszukane romanse, ale pisane dla kobiet, podobały mi się, ale tu jest maniera praktycznie dziecięca, dlatego zrezygnowałam po 50 stronach.

Patsy | 2016-10-03
Przeczytana: 16 września 2016

Kolejne spotkanie z młodzieżową książką okazało się bardziej udane. "Finding Audrey" było również moim pierwszym kontaktem z Sophie Kinsellą znaną ze swojej serii o zakupoholiczce. Książka ta porusza bardzo ważny temat depresji, stanów lękowych oraz radzeniu sobie z traumatycznymi wydarzeniami (na minus muszę przyznać, że nie są one do końca przedstawione). Myślę, że każdy w jakimś stopniu spotkał się z zaburzeniami zachowania (niestety nie znam fachowego nazewnictwa) u siebie, czy u innych, które dla postronnych mogą być trudne do zrozumienia. Autorka wykonała świetną robotę portretując zmagania Audrey w realistyczny sposób. Zostały one bardzo płynnie wplecione w fabułę, która porusza również inne zagadnienia życia rodzinnego.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com