Dzięki za tę podróż

Tłumaczenie: Nina Wum
Wydawnictwo: Bukowy Las
Thanks for the Trouble
LubimyCzytać

Epicka lekcja miłości w San Francisco. Siedemnastoletni Parker po tragicznym wypadku samochodowym załamał się i przestał mówić. Zamiast myśleć o przyszłości po maturze, często wagaruje. Spędza czas w hotelach, obserwując i okradając gości. Pewnego dnia spotyka tajemniczą Zeldę o srebrnych włosach, która twierdzi, że jest nieco starsza, niż sugerowałby jej wygląd. Czy dziewczyna i jej gruby...

Epicka lekcja miłości w San Francisco.

Siedemnastoletni Parker po tragicznym wypadku samochodowym załamał się i przestał mówić. Zamiast myśleć o przyszłości po maturze, często wagaruje. Spędza czas w hotelach, obserwując i okradając gości. Pewnego dnia spotyka tajemniczą Zeldę o srebrnych włosach, która twierdzi, że jest nieco starsza, niż sugerowałby jej wygląd. Czy dziewczyna i jej gruby plik banknotów sprawią, że Parker znów będzie cieszyć się życiem?
Oryginalna powieść o pierwszej i ostatniej miłości. Doskonała lektura dla fanów prozy Johna Greena.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wkp | 2017-02-16

DZIĘKI CI ZA KŁOPOTY

Czwarta strona okładki informuje, że druga powieść Tommy’ego Wallacha to doskonała lektura dla fanów prozy Johna Greena. Nie wiem czy to prawda, Greena nie czytałem, czytałem natomiast m.in. Matthew Quicka i Nicka Hornby’ego i muszę powiedzieć, że Dzięki za tę podróż to powieść w ich stylu. Młodzieżowa, ale nie naiwna, romantyczna, acz nieprzesłodzona, a do tego smutna i wzruszająca.

Lenalee | 2017-02-13
Przeczytana: 10 lutego 2017

Problem z książkami, które promowane są poprzez porównywanie ich do twórczości innych, bardzo popularnych i cenionych przez czytelników autorów jest taki, że zazwyczaj są one jedynie marnymi kopiami ich powieści i niestety niczym czytelnika nie zaskakują. Bardzo często bywa tak w moim przypadku i niestety nie uniknęłam tego również sięgając po „Dzięki za tę podróż”, która – jak twierdzi zdanie zawarte na okładce – jest doskonałą lekturą dla fanów prozy Johna Greena.

Powieść ta przedstawia losy siedemnastoletniego Parkera, który po tragicznym wypadku samochodowym, w którym ginie jego ojciec, przestał mówić. Pewnego dnia w hotelu, w którym akurat się znajduje, okradając ludzi, poznaje tajemniczą dziewczynę o srebrnych włosach i imieniu Zelda, która swoim ekscentrycznym zachowaniem i grubym plikiem banknotów ma szansę odmienić jego życie. Jednak czy na pewno tak się stanie?

Chciałabym zauważyć, że już podczas czytania opisu, jeszcze przed zdecydowaniem się na przeczytanie tej...

NieTylkoGry | 2017-02-24

Parker Santé ma siedemnaście lat, problemy ze sobą i dość specyficzne życie. Śmierć ojca była dla niego prawdziwą tragedią; zamknął się w sobie, przestał mówić, a zanim odważył się wyjść z domu, zmierzył się z długotrwałą psychoterapią. Teraz olewa wszystko, unika szkoły, nie zamierza wybrać się na studia, a dnie spędza na włóczeniu się po hotelach, gdzie okrada gości I nagle w Halloween zauważa ją. W hotelowej restauracji, z całkiem sporą ilością pieniędzy, siedzi ładna, młoda, srebrnowłosa dziewczyna. przykuwając jego uwagę. Kiedy nadarza się okazja, Parker kradnie jej pieniądze, jednak tym razem...

eR_ | 2017-02-19
Na półkach: Współpraca, Przeczytane
Przeczytana: 18 lutego 2017

Tommy Wallach, to pisarz, którego twórczość poznałem całkiem niedawno. Przeczytałem"Przed końcem świata"-nietypową wariację na temat nieuchronnej katastrofy. Całkiem ciekawa lektura, a w dodatku debiut. Kiedy więc miałem możliwość zaznajomienia się z kolejną jego książką, skorzystałem z okazji. Tym razem, jakkolwiek to zabrzmi temat jest trochę poważniejszy.

Parker ma siedemnaście lat i właśnie przeżył osobistą tragedię. Na skutek traumatycznych wydarzeń przestał mówić. Zaniedbał szkołę, jego najczęstszym zajęciem są wagary, podczas których przesiaduje w hotelach, gdzie obserwuje gości, aby następnie ich okraść. Wszystko się zmienia, gdy w jednym z hoteli spotyka dziewczynę o nietypowym kolorze włosów, z pokaźnym plikiem pieniędzy. Chłopak okrada ją, by w niedługim czasie wrócić, aby... Przekonajcie się sami.

Całkiem ciekawa książka, jednak niektóre sytuacje tutaj przedstawione nie mają prawa się zdarzyć. Z racji tego, że są nieprawdopodobne. Kto złodziejowi oddaje swoje...

8KR | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Tommy Wallach jest powieściopisarzem, scenarzystą, i muzykiem. Mieszka na Brooklynie. Jego teksty publikowano w renomowanych czasopismach.

Głównym bohaterem książki "Dzięki za tę podróż" jest Parker. Chłopiec nie ma przyjaciół. Ma niską samoocenę. Często wagaruje. Po tragicznym wypadku, w którym traci ojca, wpada w traumę. Od tego czasu nic nie mówi. Jest skryty, zamknięty w sobie. Izoluje się od ludzi. Nastolatek nie ma zamiaru studiować. Nosi ze sobą notes, za pomocą, którego kontaktuje się z otoczeniem. Często zamiast w szkole, spędza czas w hotelach. Czasami kradnie. Uważa, że ludzie bogaci nie pilnują swoich rzeczy, więc są łatwym celem dla złodziei.

W jednym z hoteli poznaje Zeldę. Dziewczyna przyciąga jego uwagę. Jest wyjątkowa. Ma srebrne włosy. Opowiada mu historie swojego życia. Jej opowieść jest mało realistyczna. Chłopiec nie wierzy jej. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że Zelda nie może kłamać. Zwierza mu się ze swoich planów. Mówi, że jest znudzona...

Graczkaktóragra | 2017-03-18
Na półkach: 2017, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 18 marca 2017

„Dzięki za tę podróż" to książka, która z daleka zieje mieszanką Johna Greena, J. D Salingera i Wesa Andersona. Słyszałam o niej wiele złego, ale za bardzo kojarzyła mi się z moim ulubionymi twórcami, żebym mogła odpuścić sobie lekturę. I całe szczęście! Historia ta porwała mnie swoją fabułą, sposobem napisania, a także realistycznym przedstawieniem choroby psychicznej. Opowieść czyta się niezwykle szybko, a zakończenie jest... idealne. Doceniam również fakt, że główny bohater jest Latynosem - zawsze przyjemnie się patrzy na różnorodność rasową w powieściach młodzieżowych. Zdecydowane must-read dla wszystkich fanów „Papierowych miast" czy „Szukając Alaski". Nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po kolejne książki tego autora!

Lenka | 2017-02-10
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 lutego 2017

Są takie książki, które podobają się już od pierwszego zdania. Są też takie książki, które lubi się już za samą okładkę. A w reszcie są też takie książki, do których pała się wielkim uczucie gdy tylko usłyszy się tytuł. Właśnie taką powieścią jest dla mnie "Dzięki za tę podróż". Sam tytuł sprawił, że już ją polubiłam. Potem ładna okładka. I zabawne pierwsze rozdziały. I tak o to powieść Tommy'ego Wallacha stała się (jak na razie) moją ulubioną pozycją 2017 roku, choć z całą pewnością nie tego się spodziewałam sięgając po nią.

Więcej: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2017/02/dzieki-za-te-podroz-tommy-wallach.html

Kasiek m | 2017-03-11
Na półkach: 2017 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 marca 2017

kasiek-mysli.blogspot.com/2017/03/dzieki-za-te-podroz-tommy-wallach.html

Kulturalne_Media | 2017-03-07

Siedemnastoletni Parker traci mowę po wypadku, w którym stracił ojca. Zostaje złodziejem okradającym gości drogich hoteli. Spotyka tajemniczą, srebrnowłosą Zeldę. Zamiast ją okraść zawierają układ.
Zaskakujące są wątki fantastyczne w powieści. Bardzo intrygującą pozostaje postać Zeldy. Jednocześnie Wallach pisze o tym wszystkim w stylu przystępnym dla młodzieży.
„Dzięki za tę podróż” to typowa powieść młodzieżowa, która co prawda nie jest wielkim arcydziełem, ale spodziewałam się po niej większego banału. Autor sprawnie wplótł wątki fantastyczne. Idealna książka, dla szukającego czegoś lekkiego do czytania.
Zapraszam do zapoznania się z dłuższą wersją recenzji w linku poniżej

KotWBookach | 2017-03-16