Wściekły

Wydawnictwo: Akurat
kebernik, dla młodzieży,
Książkomania

Wściekły to wciągająca, zaskakująco dojrzała (biorąc pod uwagę bardzo młody wiek autorki) opowieść o śmierci, bolesnym dojrzewaniu i samotności - ale nie tylko. Jest to także historia nieszczęśliwej miłości, konfliktu pomiędzy artystą i światem, pogoni za marzeniami i bolesnych zderzeń z siermiężną rzeczywistością. Siedemnastoletni, wychowywany przez ojca Konstanty ma ciągłe kłopoty w szkole, a nagromadzonej agresji daje ujście, bijąc się po meczach i trenując zapasy. Tym, co go wyróżnia, jest fenomenalny słuch muzyczny. W domowym zaciszu, stopniowo tracąc kontakt z rzeczywistością, Kostek cały wolny czas poświęca swej wielkiej obsesji – stworzeniu najdoskonalszej na świecie muzyki, kompozycji idealnej, której nikt nie byłby w stanie uczynić lepszą. Oprócz tego ma jeszcze pewien mroczny sekret – straszne, niezrozumiałe i niezwykle realistyczne sny, które wycieńczają go psychicznie i fizycznie. Wyjątkowo satysfakcjonująca lektura zarówno dla starszego, jak i dla młodego, bardziej wymagającego, czytelnika.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

| 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

przeczytałam 81 stron i mówię stop... nie moja bajka ta książka. Jak dla mnie zbyt schizofreniczna... a słownictwo od mało ambitnego - ale tego słownictwa możemy się domyślić po opisie książki bo wiemy że główny bohater jest kibolem. Po słownictwo tak ambitne że mój mózg nie przetwarzał... a sny głównego bohatera hmmm moja wyobraźnia widocznie jest ograniczona bo nie mogłam tego pojąć...
Podziwiam pisarkę za pomysł i wyobraźni...

czytamcałyczas | 2017-07-24

No i super,że tak młodzi ludzie biorą się za pisanie książek.Bo i fajne,perełki z tego wychodzą.
Historia Kostka,mnie bardzo poruszyła , a chłopak nie ma w Życiu lekko.Jakieś ustawki kibloskie,nie chodzę to co tam wiem.
Może,komuś to się podoba ?
Ale,on w życiu i gorsze rzeczy przeżywa.Ten Kamil,psia mać.Uważa się,za lepszego od innych.Goguś i złodziej,tfu.Psia mać.
A te sny Kostka,no i te rzeczy.Które przeżywa w snach.
Ha,może to nie Fred Kruger ( kto pamięta ).Ale i tak ciary przechłodzą.

Są i czasy zakochania,zauroczenia.A ten bohater,to ma w czym wybierać.
No i na koniec,muzyka./Muzyka idealną,chce Kostek stworzyć.
To trudne,bo jak tu gusta,na jak ? Pogodzić,jak jeden słucha Rolling Stonesów,a inny przy Radogoście ( kto zna?) dobrze się bawi.

Kumpli,ma dziwnych,ale prawdziwych.Takich od serca.
Kostek nie jest sam.Autorka,dała z siebie wszystko.Napisała i mnie oczarowała.

Malwka1106 | 2017-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 lipca 2017

Starałam się bardzo, podchodziłam do tej książki z 5 razy, nawet na wakacje ją ze sobą zabrałam i nic z tego, nie dałam rady jej do czytać. Niestety nie moje klimaty, mimo że opis na okładce był zachęcający, książka okazała się okropna. Jak doszłam do momentu, gdzie główny bohater zaczyna rozmawiać ze śledzącym go kotem, stwierdziłam że nie warto tracić czasu na tą pozycję. Nie polecam

Katarzyna Kebernik - urodziła się w 1994 roku; studentka filologi polskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pochodzi z okolic Jarocina. Jako nastolatka niejednokrotnie wygrywała konkursy, oraz publikowała swoje wiersze w magazynie "Cogito" i "Stanie Krytycznym". Recenzowana lektura to jej debiutancka powieść.

Katarzyna Kebernik - Wściekły

Wyobcowanie, samotność, dojrzewanie - głównie trzy czynniki kojarzące się z okresem w życiu człowieka, gdy się zmienia. Zmienia się jego pogląd na świat, zachowanie i wiele innych rzeczy. Pojawiają się pierwsze miłości, przyjaźnie - niekiedy już na całe życie. Jednak nie każdy nastolatek dojrzewa bezproblemowo. W dodatku otoczenie w którym przebywa, w którym żyje ma znaczący wpływ na zachowanie Kostka, naszego głównego bohatera. Ma fenomenalny słuch muzyczny, jest bardzo wrażliwy i by wyładować swoja agresję chodzi na mecze, a kolejno na ustawki oraz trenuje zapasy. Marzy o stworzeniu muzyki, której nikt jeszcze nie stworzył....

kajmanqa43 | 2016-08-21
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Zapada w pamięć na naprawdę długo... Jak to na długo? Kto przeczytał, temu będzie towarzyszyć na wieki! [plus za wzmiankę o moim ukochanym zespole (Green Day <3) i filmie (Sala Samobójców)]

Wojtaszko | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Jakoś nie przekonuje mnie to, jakoby Konstanty popełnił samobójstwo... Wiele na to wskazuje, ale... Nie, nie wierzę w to...
Dobra powieść dla młodzieży, napisana żywym językiem pełnym wulgaryzmów i młodzieżowego slangu.
Kostek, zwany także Kosą lub Kostuchą, to zbuntowany nastolatek.
Chadza na mecze i bije się w ustawkach, co chwilę zmienia szkoły, gdyż w każdej z nich cwaniaczków leje po pyskach. Z drugiej strony chłopak ma osobowość wrażliwego artysty, pisarza, muzyka. Komponuje symfonię sięgającą Platońskiej idei muzyki, słucha Bacha i Wagnera, pisze pamiętnik i powieść. Dotykają go także sny, bardzo tajemnicze sny, które zaczynają mieszać się z jawą do tego stopnia, że nie wiadomo, gdzie przebiega pomiędzy nimi granica. Warto!

Alice | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Książka pisana swobodnym, prostym, lecz też na swój sposób bogatym językiem.
Fabuła dosyć ciekawa, oryginalna, nie jak masa innych podobnych do siebie książek. Jest wyjątkowo dojrzała, porusza ważne tematy w życiu każdego młodego człowieka, potrafi czasem skłonić do wielu refleksji.
Czyta się ją bardzo szybko z dużym zainteresowaniem. Jest to z pewnością coś nowego, świeżego, innego.
Uważam, że warto sięgną po tą pozycję, spodoba się zwłaszcza tym, którzy lubią wplecione wątki fantasy.

aleksandraczyta | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 15 lutego 2016

Bardzo dobrze napisana książka. Momentami trudna do zrozumienia. Pomieszanie snów z rzeczywistością gdyż i one mieszają się głównemu bohaterowi w jedno. Konstanty w swoich snach wędruje po krainie Śmierci. Bez zbędnych fajerwerków, powolna akcja. Można się rozsmakować w literackiej uczcie. Ciekawe zakończenie.

PolkaPati | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Jestem sceptycznie nastawiona na tę książkę... Strasznie nudna i poplątana nie wiedziałam o co w niej chodzi, kiedy już się rozkręcała wchodził inny narrator. Horror normalnie. Jednym plusem jest to że szybko się czyta hmm.. tylko jak już mówiłam wcześniej nie wiadomo o czym się czyta.
Okładka książki przykuła moją uwagę i po nią sięgnęłam, ale jak mówi przysłowie "Nie ocenia się książki po okładce".
Może to wiek młodej pisarki był za wszystko to odpowiedzialny, a może to że już nie należę do grupy młodzieżowej.

Książkomania | 2016-01-31
Przeczytana: 24 stycznia 2016

To nie tylko dziwne sny…

Czytając książkę staram się dostrzegać każdy szczegół, zapisywać pewne spostrzeżenia. Zawsze są potem przydatne przy pisaniu recenzji. Dlatego, gdy czytam książkę reszta świata znika i liczy się tylko fabuła, która mnie przepełnia. Jednak gdy zaczynają wkradać mi się do głowy pytania typu: „O co właściwie tu chodzi?”, wiem, że nie jest dobrze. Zastanawiam się wtedy, czy może coś przegapiła, czy czegoś nie zrozumiałam. Zawsze staram się przeczytać książkę do końca, nawet jak nie przypadnie mi do gustu. Ale wolę już książki, których fabuła niespecjalnie mnie zainteresuje, niż takie, których kompletnie nie rozumiem. Niestety debiut autorski polskiej pisarki Katarzyny Kebernik „Wściekły” jest właśnie książką dla mnie niezrozumiałą. Dalej nie wiem, co chciała przekazać autorka. Ale może po kolei…

„Nie ma gorszej choroby niż nadzieje i marzenia, które nie mają szans urzeczywistnienia.”

Konstanty to młody człowiek znany ze swojego porywczego i wybuchowego...