Rób to na co masz ochotę

Tłumaczenie: Jacek Sieradzan, Marek Has
Wydawnictwo: Miniatura
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
tomollino

Książeczka zawiera dwa teksty.Pierwszy z nich ukazał się nakładem Shang-Shung Edizioni we Włoszech jako "The Little Song of Do As You Please" w przekładzie angielskim D.Barry z tekstem tybetańskim pisanym ręka autora.
Drugi stanowi fragment wykładów Namkhai Norbu z Dzogchen Community w Londynie z roku 1979, które zostały opublikowane jako cztery tomiki tzw."Blue Books".

źródło opisu: Wydawnictwo Miniatura 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tytuł drugiego rozdziału (Istota Dzogczen)
mógłby w zasadzie stanowić całą recenzję tej książeczki.
Namkhai Norbu proponuje nauki które w żaden sposób nie mają
"formalnego" charakteru,nie posiadają sztywno określonych ,rygorystycznych praktyk czy rytuałów ,nie wymaga się tu posłuszeństwa bądź jakiejkolwiek "przynależności" ponieważ Dzogczen nie jest hierarchiczny.
Przekazem jest wiedza,zrozumienie którego nie osiągamy wspinając się po kolejnych stopniach wtajemniczenia lecz - cytując: "Od razu wchodzimy w to ,co jest istotne.Od tego zaczynamy.Zaczynamy od naszego celu".

W przypisach do pierwszego rozdziału wygrzebałem ciekawostkę na temat niepiśmiennego nauczyciela autora
którego długowieczność (1826 – 1961/1978) może wprawić
w osłupienie tudzież budzić lekki uśmiech powątpiewania.
Poszukacie kto to ??.

Pankrasia | 2017-08-16