Uprawa roślin

Uprawa roślin:
- jak uprawiać rośliny
- sadzonki
- opieka nad nasionami
- woda, światło, powietrze, ciepło
- ogród w butelce
- wybór gleby
- jak rosną drzewa
- zanieczyszczenie środowiska
- opieka nad roślinami

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://kormoran.sklep.pl/zabawa-i-nauka-uprawa-ros...»

Jarosław Wiśniewski | 2015-09-19

Książka dla rodziców, nauczycieli przyrody, zainteresowanych przyrodą dzieci. Piękna szata graficzna. Mnóstwo rysunków i zdjęć. Ocena - minimum bardzo dobra.
Czytelnik dowie się z tej książki mnóstwa ciekawych informacji o tym jak wyhodować nową roślinę, o roli rożnych czynników środowiska (wody, światła, powietrza i ciepła) w życiu roślin, o znaczeniu gleby dla roślin i jej wyborze, o tym jak rosną drzewa, o zanieczyszczeniach i ich wpływie na rośliny oraz o opiece nad roślinami. Książka zawiera opisy wielu eksperymentów, doświadczeń, obserwacji związanych z uprawą roślin.
Z książki wielokrotnie korzystałem jako dziecko i okazała się bardzo przydatna w dorosłym życiu. Młodszego i starszego amatora upraw roślinnych na pewno zainteresuje. Wiele pomysłów można wykorzystać na zajęciach przyrodniczych i w pracy z dziećmi. Dostaje bardzo dobrą ocenę. Zasłużenie.