Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)

Okładka książki Gabinet owadów (i innych małych stworzeń) Carnovsky, Barbara Taylor
Okładka książki Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)
CarnovskyBarbara Taylor Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: W Gabinecie Wiedzy popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
W Gabinecie Wiedzy
Illumibugs. Explore the world of mini beasts with your magic 3 colour lens
Dwie Siostry
2022-10-01
2022-10-01
Krzysztof Kietzman

Okładka książki Gabinet oceanów Carnovsky, Barbara Taylor
Gabinet oceanów Carnovsky, Barbara ...
Okładka książki Wnętrza zwierząt Sprawdź, co kryje się w ich ciałach Margaux Carpentier, Barbara Taylor
Wnętrza zwierz... Margaux Carpentier,...
Okładka książki Czy ta książka umie znikać? Marcus Oakley, Barbara Taylor
Czy ta książka... Marcus Oakley, Barb...
Okładka książki Encyklopedia natury Rupert Matthews, Steve Parker, Stephen Setford, Barbara Taylor, Camilla de la Bodoyere
Encyklopedia n... Rupert Matthews, St...

Okładka książki Pod ziemią, czyli co się kryje wewnątrz naszej planety Małgorzata Piątkowska, Monika Utnik
Pod ziemią, cz... Małgorzata Piątkows...
Okładka książki Sekretne życie zębów Marta Lorés Maragall, Mariona Tolosa Sisteré
Sekretne życie... Marta Lorés Maragal...
Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...

Ta propozycja z Wydawnictwa Dwie Siostry, to książka dla młodych oglądaczy🔍. Jeżeli wasze dzieci, tak jak mój 8 letni syn, kochają wszelkie owady, robaki, pająki i inne bezkręgowce, to ta książka jest właśnie dla nich🐜🦋🕷️🦗🦟.

Świąt owadów jest fascynujący. Tym bardziej, że mamy do dyspozycji książkę, wykonaną z zegarmistrzowską precyzją przez Carnovsky, czyli duet wspaniałych artystów, zajmujących się wzornictwem przemysłowym i projektowaniem graficznym. Razem robią, naprawdę niesamowitą robotę!

"Gabinet owadów", składa się z dziesięciu rozdziałów, gdzie znajdziemy opis środowiska i atlas żyjących w nim gatunków oraz duże barwne ilustracje do oglądania przez kolorowe filtry (lub przez telefon komórkowy za pomocą strony www.rgb-lens.carnovsky.com). Przez czerwony filtr zobaczymy owady, przez zielony - rośliny, a dzięki niebieskiemu, poznamy inne bezkręgowce.

Za tekst odpowiada Barbara Taylor, która mądrze, bez natłoku informacji, rozplanowała ten spory zastrzyk wiedzy. Jasno i przejrzyście, prowadzi nas przez świat małych stworzeń. Poznajemy fascynujące stworzenia latające, pełzające i biegające, ze wszystkich kontynentów, a także żyjące pod wodą i też z czasów prehistorycznych.

Dowiecie się też mnóstwa niezwykłych rzeczy: Dlaczego skorpiony świecą? Ile mierzy najdłuższa na świecie dżdżownica? Czy owad może być większy niż mysz?

W całej serii znajdziecie także :"Gabinet anatomii", "Gabinet zoologii" oraz "Gabinet dinozaurów".

Uważam, że ta książka w pełni zasługuje na uwagę. Idea pokazywania różnych płaszczyzn i ekosystemów za pomocą kolorowych filtrów jest po prostu świetna - jest nie tylko fascynująca, ale także pouczająca, bo pokazuje, że świat składa się z różnych części. Od tego, dzieli nas już tylko mały krok, do odkrywania fascynujących rzeczy za pomocą mikroskopu i dalszych swoich poszukiwań.

Znacie gabinetową serię Wydawnictwa Dwie Siostry? "Gabinet owadów" to jej najnowszy tom, w którym mamy okazję przyjrzeć się owadom i innym bezkręgowcom.

Wybrane żyjątka zobaczymy w zależności od miejsca ich występowania. Przyjrzymy się więc formom życia na poszczególnych kontynentach, a także pod wodą czy w czasach prehistorycznych.

Książka zapozna nas z wybranymi gatunkami, krótko je scharakteryzuje, a potem zaprosi do poszukiwań przy pomocy specjalnych kolorowych szkieł.

Każdy punkt obserwacyjny składa się z nałożonych na siebie kolorowych grafik. I tak czerwona soczewka pomoże nam zobaczyć owady, zielona - rośliny, a niebieska - inne bezkręgowce.

To fascynująca i piękna graficznie książka, która w ciekawy sposób budzi w młodych czytelnikach ciekawość świata. To także gratka dla małych detektywów, którzy lubują się w takich poszukiwaniach. I wreszcie, to książka wielozmysłowa, która angażując czytelnika na różnych płaszczyznach, pomaga przyswajać wiedzę.

Obie z Igą polecamy!

Książka zapozna nas z wybranymi...

Kolor to moje całe życie.
Uwielbiam przenikanie, odcienie, stopniowanie a także tworzenie.
I tak jak przystało na profil pokierowany sztuką, również ich wykorzystywanie w wielu sferach.🎨🥰

Gdy po raz pierwszy zauważyłam książkę "Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)" odrazu pomyślałam, że to kapitalne wydanie. Piękne, rozbudowane a przy tym wszystkim czytelne.
Wydaje mi się, że dość trudno o takie zachowanie balansu w świecie wydawniczym, ale jeśli ktoś potrafi wykonać to najlepiej, to moje myśli niezmiennie krążą wokół @dwiesiostry ❤️!

Publikacja to w zdecydowanej większości zbiór barwnych rysunków autorstwa Carnovsky'ego, które zostały wzbogacone przez tekst Barbary Taylor ujętych w niesamowicie zgrabny i usystematyzowany sposób.
Książka podzielona jest na sektory, w których można odszukać przedstawicieli różnych gatunków. Co fajniejsze podział istnieje nie tylko ze względu na miejsce występowania ale również w rozumieniu czasu.

Następująca po wprowadzeniu rozkładówka każdorazowo staje się prawdziwym punktem obserwacyjnym, a to wszystko przy użyciu załączonej do książki trójbarwnej soczeki!

Spoglądając przez czerwoną można swobodnie obejrzeć w chaotycznym obrazu wyodrębnione owady.
Zaglądając w zieleń mamy szansę poczuc się jak w prawdziwej dżungli i poznać występująca w danym terenie roślinność.
Niebieski pokazuje pozostałe elementy otaczającego świata.
I nagle chaos wydaje się niesamowicie poukładany. 🥰

Po wnikliwej analizie obrazu mamy możliwość poznać wszystkie występujące na poprzedniej karcie gatunki zwierząt z ich charakterystycznymi cechami i ciekawostkami, przy wykorzyataniu "atlasu", a więc słowniczka z najważniejszymi cechami danego gatunku.

Często nawiązuje do tego co obserwuje na okładkach książek, do ich opiniowania.
Tym razem absolutnie się nie zawiodłam.
Matowa oprawa z przezroczystym elementem motyla, przez którego można spojrzeć do wnętrza i grube karty z wydrukiem najwyższej jakości to coś, co warto mieć w swoim domu i pokazywać dziecku, że uwaznosc i obserwacja to coś niesamowicie ważnego. 😉

Kolor to moje całe życie.
Uwielbiam przenikanie, odcienie, stopniowanie a także tworzenie.

Wydaje mi...

Uwielbiam i podziwiam to, co robi Carnovsky! Moje pierwsze z nim spotkanie odbyło się przy okazji GABINETU DINOZAURÓW i wbił mnie w fotel. Książka wykonana z zegarmistrzowską precyzją! I tak samo jest w przypadku GABINETU OWADÓW (I INNYCH MAŁYCH STWORZEŃ). Rzetelna pozycja, pełna wiedzy i fenomenalnie zilustrowana.
Dostajemy książkę w naprawdę dużym formacie, co już samo w sobie robi wrażenie. Format jest tu jednak nie zabiegiem marketingowym, a uzasadnioną taktyką, ponieważ obrazy, które GABINET OWADÓW prezentuje wymagają odpowiedniego (czytaj DUŻEGO) rozmiaru. Są to ilustracje 3 obrazy w 1. Za sprawą "magicznych, kolorowych szkieł", które dostajemy w pakiecie możemy oglądać najpierw koncert barw, a po przyłożeniu czerwieni OWADY, zieleni ROŚLINY, a fioletu INNE BEZKRĘGOWCE. To wspaniała zabawa, ale i cudowne wizualne zjawisko.
Ponadto same ilustracje są wykonane idealnie, precyzyjnie, po prostu pięknie. mamy wiele szczegółów, drobiazgów, które zachwycają i sprawiają, że człowiek długo przygląda się każdej stronie. Poza obrazami 3 w jednym dostajemy także tradycyjne ilustracje, gdzie widzimy poszczególnie gatunki i możemy przeczytać o nich więcej. To śliczny album, który zbiera informacje z całego świata.
Za tekst odpowiada Barbara Taylor, która mądrze rozplanowała ten spory zastrzyk wiedzy. Jasno i przejrzyście, w stylu albumowym, słownikowym prowadzi nas przez świat małych stworzeń - zachwycający... czułam się jak Alicja w Krainie Czarów.
Jestem wielką fanką tej serii i chciałabym zebrać całą. Na tę chwilę mam GABINET DINOZAURÓW i GABINET OWADÓW, ale dostępne na rynku są także GABINET ANATOMII i GABINET ZOOLOGII. Jeśli więc szukacie czegoś wartościowego i pięknego, co np. idealnie nada się na prezent - to proszę was, to jest strzał w dziesiątkę! Warto! Naprawdę warto!

Carnovsky - czarodziej, który zabiera nas do świata OWADÓW
3 obrazy w 1
Wydawnictwo Dwie Siostry

Dostajemy książkę w naprawdę dużym formacie, co już samo w...

• Może kiedyś
  • Zwierzęta
  • Przeczytane z Lenką
  • Samodzielne
  • Do biblioteki
  • Dziecięca
  • Chcę przeczytać - DZIECI/KOMIKS/ALBUMY
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Gabinet owadów (i innych małych stworzeń)