Wnętrza zwierząt Sprawdź, co kryje się w ich ciałach

Okładka książki Wnętrza zwierząt Sprawdź, co kryje się w ich ciałach Margaux Carpentier, Barbara Taylor
Okładka książki Wnętrza zwierząt Sprawdź, co kryje się w ich ciałach
Margaux CarpentierBarbara Taylor Wydawnictwo: Kropka literatura dziecięca
2023-05-10
Grażyna Winiarska
fauna zwierzęta nauka

Okładka książki Gabinet oceanów Carnovsky, Barbara Taylor
Gabinet oceanów Carnovsky, Barbara ...
Okładka książki Gabinet owadów (i innych małych stworzeń) Carnovsky, Barbara Taylor
Gabinet owadów... Carnovsky, Barbara ...
Okładka książki Czy ta książka umie znikać? Marcus Oakley, Barbara Taylor
Czy ta książka... Marcus Oakley, Barb...
Okładka książki Encyklopedia natury Rupert Matthews, Steve Parker, Stephen Setford, Barbara Taylor, Camilla de la Bodoyere
Encyklopedia n... Rupert Matthews, St...

Okładka książki Wrr Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Wrr Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Tuptozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Tuptozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Odlotowe gołębie łapią bandytów Andrew Mcdonald, Ben Wood
Odlotowe gołęb... Andrew Mcdonald, Be...
Okładka książki Historia naturalna syren Emily Hawkins, Jessica Roux
Historia natur... Emily Hawkins, Jess...

Dobra, ale nie rewelacyjna. Spodziewałam się więcej - przede wszystkim wizualnie. Przekroje są częściowe i takie deczko mało realistyczne (np. mój syn pytał o kolory, które ewidentnie wydawały mu się nieprawidłowe w przypadku niektórych zwierząt). Nie chodzi mi o to by książka raziła wnętrznościami i krwią, ale koniec końców nie jest jakoś bardzo konkretna. Wiele z zawartych w niej informacji to powtórzenia z innych pozycji i wiedza ogólna, nowości dowiedzieliśmy się niewiele. Przejrzeliśmy z umiarkowanym zainteresowaniem, ale prawdopodobnie nie będziemy do tej pozycji jakoś szczególnie wracać.
Czytelnikom lubiącym zwierzęta zdecydowanie bardziej polecamy "321 intrygujących faktów o zwierzętach".

Kto może mieć nawet 400 kości w kręgosłupie? Po co ośmiornicy 3 serca? I jakie zwierzę jest mistrzem w skoku wzwyż? Ile jajek kurzych potrzeba by powstało jajo strusia i dlaczego nietoperzom nie kręci się w głowie od tego zwisu w dół?

To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w tej fenomenalnej pozycji od Wydawnictwa Kropka czyli "Wnętrza zwierząt".
Dokładnie takie powinny być książki popularnonaukowe dla dzieci - zabawne, kolorowe, inspirujące, pobudzające wyobraźnię i rozwijające ciekawość świata. A przy tym wypełnione, ba! wręcz napakowane bombowymi rewelacjami, podanymi w prosty i ciekawy sposób.

Zajrzymy do środka, aż 21 stworzeń, ale spokojnie, nie będziemy przyglądać się, mało apetycznym "flakom" 😉. Będziemy raczej poznawać budowę i czasami zaskakujące funkcje organizmu np. wieloryba, sowy, pająka, goryla, papugi, meduzy, pszczoły i wielu innych.
Ale to nie wszystko - na fascynujących przykładach ze świata zwierząt poznamy
zasady działania mięśni, szkieletu, układu oddechowego czy mózgu i zmysłów, a także dowiemy się, które zwierzaki mają jedne z najbardziej niezwykłych narządów.
Czy wiedzieliście na przykład, że małż przegrzebek ma aż sto oczu? A z kolei kałamarnica olbrzymia ma oczy o średnicy talerza obiadowego!

"Wnętrza zwierząt" były też ze mną na czytaniu w przedszkolu w grupie Syna i powiem Wam, że nie tylko mały, ale i duży czytelnik będzie zafascynowany. Ja byłam i szczerze Wam polecam.

Zabieram Was dziś w fascynującą podróż. Przed nami 21 egzotycznych destynacji, a każda z nich zaskakująca, wyjątkowa i nieodkryta! I chociaż może nie brzmi to zbyt ekskluzywnie, to odwiedzać będziemy wnętrza zwierząt (i bynajmniej nie będziemy występować w roli pokarmu – chociaż pewnie część z nich by się na to pisała 😉).

„Wnętrza zwierząt. Sprawdź co kryje się w ich ciałach” Barbary Taylor to kolejna zaskakująca oryginalnością tematu pozycja popularnonaukowa od @wydawnictwo_kropka. Cechuje ją prosty język, ciekawy dobór przykładów, ukierunkowanie uwagi na najistotniejsze kwestie, które mają zaciekawiać i poszerzać wiedzę o prezentowanych gatunkach i szata graficzna.

Jaskrawa, wręcz fluorescencyjna okładka w żywych kolorach dla nikogo nie pozostanie obojętna, lecz ten wyrazisty dobór kolorów został przeniesiony również na wnętrze publikacji. Wszystko wręcz tonie w niej kolorach i chociaż są bardziej przygaszone, niż rażący róż okładki, to wciąż jest tych barw wiele. Mimo tego nagromadzenia kolorów całość jest czytelna i przejrzysta. Przekroje wskazują kluczowe elementy budowy zwierząt, a wydzielone fragmenty tekstu skupiają się tylko na jednym obszarze, co zwiększa ich czytelność. W całej książce zachowana jest ta sama struktura prezentacji informacji o poszczególnych gatunkach, co bardzo podwyższa jej jakość estetyczną.

„Wnętrza zwierząt” to z pewnością wyjątkowa pozycja, która zaciekawi niejednego młodego odkrywcę świata, a i dorośli mogą z niej czerpać wiedzę pełnymi garściami. W naszej opinii zdecydowanie warto się w tę podróż do wnętrza wybrać.

„Wnętrza zwierząt. Sprawdź co kryje się w ich...

„Wnętrza zwierząt Sprawdź, co kryje się w ich ciałach” to pomysłowa książka autorstwa Barbary Taylor, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka. Lektura pozwala dzieciom lepiej zrozumieć budowę różnych gatunków zwierząt dzięki kolorowym ilustracjom. 👌
W książce znajduje się 21 rysunków pozwalających czytelnikom zobaczyć wnętrza różnych zwierząt. W książce przedstawiono ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby i stawonogi. Czytelnicy mają okazję poznać budowę tych zwierząt i dowiedzieć się więcej o ich narządach. Podczas lektury czytelnicy zauważą, że niektóre narządy takie jak mózg, serce i płuca, występują u niemal wszystkich zwierząt. Z kolei inne narządy są bardzo wyspecjalizowane umożliwiając przetrwanie gatunkom w środowisku naturalnym. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/07/wnetrza-zwierzat-sprawdz-co-kryje-sie-w.html

Kolejna książka z cyklu „Ciekawość dziecięca nie zna granic”, a na tapet wpada książka „Wnętrza zwierząt. Sprawdź, co kryje się w ich ciałach” autorstwa Barbara Trylor, Margaux Carpentier. Nie ma dziecka, które chociaż raz w życiu nie zapytało, a co ma kotek, piesek w środku? Sami pewnie zastanawialiście się, jak wygląda takie maleństwo z bliska? Gdzie ma pupę, oczy lub jak wygląda serce?

Dzisiejsza pozycja od Wydawnictwa Kropka w zabawny sposób uczy i pokazuje, jak wygląda wnętrze takich zwierząt, jak: wnętrze słonia, żółwia, żyrafy, pająka, krowy, strusia i wielu, wielu innych zwierząt, ale dowiecie się, jak funkcjonuje mózg i zmysły, i do czego służą. Oglądając z córką te wszystkie pozycje żałuję, że takich książek nie było w latach mojego dzieciństwa, czyli lata 80. Jedyną atrakcją to była encyklopedia i szok, zachwyt, jak, chociaż miała jedno zdjęcie na stronę.

Książka, która nie starzeje się, a może posłużyć w starszych klasach jako niezła podstawa do nauki na lekcje biologii. Fantastyczny pomysł na prezent i moja rada nie wyrzucaj książek, bo np. twoje dziecko już wyrosło, ale przekaż innym rodzicom, którzy nie mają możliwości, żeby kupić swoim pociechom taką książkę. Taką radość sprawisz tym najmłodszym, że głowa mała, a wiedza i chęć poznania otaczającego nas świata jest bezcenna.

Powiem tak, 4-latek jest nią zachwycony! Dokładnie nie wiem czym konkretnie, ale co wieczór chce, żeby przeczytać mu przynajmniej o jednym zwierzęciu opisanym wewnątrz. Tak więc Wydawnictwo Kropka jednego małego fana już macie (a jest ich na pewno więcej).

Jest to książka o anatomii zwierząt. Nieco ponad 20 zwierząt, ich wnętrza, narządy czy szkielet- to właśnie znajdziemy w tej książce. Ile żołądków ma krowa? W jaki sposób wąż połyka myszy w całości? Z jakiej odległości jastrząb wypatrzy ofiarę? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź znajdziemy wewnątrz.

Mały czytelnik zauważy wiele podobieństw do ludzkiego ciała, bo narządy wewnętrzne zwierząt są identyczne. Ale to różnice najbardziej zdumiewają. Bardzo ciekawa książka, która przyda się na lekcjach biologii. Polecam.

Nie dalej jak wczoraj pokazywałam Wam książkę, która intryguje i inspiruje tym, o czym nie koniecznie wiemy a dzieje się w naszym otoczeniu.
Tylko skąd wiadomo co potrafią konkretne fantastyczne organizmy?

Na to pytanie odpowie książka która dosłownie otwiera przed Wami zwierzęce korpusy i pokazuje, jakie tajemnice one skrywają!
Brzmi brutalnie? Nic z tych rzeczy!😊
O to perfekcyjne wydanie książki "Wnętrza zwierząt" zadbało nie kto inny, jak @wydawnictwo_kropka - możecie spodziewać się samych najbardziej ciekawych nowinek w doskonałym ujęciu!

Tym razem czytelnicza propozycja prowadzi przez świat najbardziej fascynujących zwierząt jakie widziały ludzkie oczy. Oprócz tego zawiera również zbiorcze rozkładówki pełne informacji o elementach zwierzęcych ciał- więc mięśni, szkieletu, narządów odpowiadających za oddychanie, myślenie i sporo innych!

Na czym więc polega jej fenomen?
Przecież na rynku jest dostępnych sporo atlasów tematycznych. 🤔

Nikt w minimalizmie graficznym nie łączy tak doskonale wątków, jak właśnie ona. Każdy organ opisany jest po mistrzowsku ze starannością i jednoczesną oszczędnością. Tekst to równy towarzysz ilustracji, przez co oglada i czyta się ją doskonale!
Intensywność kolorów, prostota obrazu i niebanalny klimat to to, co mnie osobiście skłoniło do jej wyboru i jestem zachwycona.

Co więc wewnątrz?
➡️Czy wiesz, ze węże używają rozwidlonego jezyka do wąchania?
➡️Wiesz, że zwierzęta morskie jak kalmary i ośmiornice poruszają sie dzieki istnemu "napedowi odrzutowemu"?➡️Słyszałeś, ze pingwin pozbywa sie nadmiaru soli za pomocą kichania specjalnymi gruczołami ponad dziobem?
➡️A moze zastanawiałeś się dlaczego nietoperze wiszac do gory nogami nie miewaja zawrotow głowy? Mają zdecydowanie mniej krwi!
➡️A czy wiesz, że dzięki 14 skrętnym kręgom szyjnym sowa odwraca głowę aż o 270 stopni?

Te i inne wyjątkowe cechy znajdziesz właśnie pośród kolejnych sporych rozmiarów ilustracji.
Zgłębianie ich to przyjemność dla oka i ogromną szansa na stworzenie dla naszych dzieci okazji by spojrzeć na świat zupełnie innymi kryteriami.

Tylko skąd wiadomo co potrafią konkretne fantastyczne organizmy?

Brzmi brutalnie? Nic z tych rzeczy!😊
O to...

W naszej biblioteczce sporo miejsca zajmują publikacje popularnonaukowe dedykowane dzieciom. Świadczą one miedzy innymi o niepohamowanej potrzebie pogłębiania wiedzy o świecie.

Wśród nich nie mogło zabraknąć książki Barbary Taylor pt. "Wnętrza zwierząt" od Wydawnictwa Kropka, z pomocą której możemy zajrzeć pod skórę 21 stworzeń. Mnogość zawartych w niej faktów towarzysząca genialnym ilustracjom sprawia, że obok takiej lektury nie da się przejść obojętnie.
Wiele z nich zaskoczy niejednego czytelnika. Z książki tej można czerpać wiedzę garściami.
Czy słyszeliście, że koń w 60% składa się z mięśni? A rekin biały ma aż 300 zębów? Czy wiecie, że struś swoimi długimi nogami może zabić lwa? Może obiło się Wam o uszy, że mózg pszczoły jest o jedną milionową mniejszy od mózgu ludzkiego?
Te i wiele innych ciekawostek znajdziecie we wnętrzu tejże publikacji.

Czy ją polecam?
Oczywiście! Nie tylko dzieciom w wieku szkolnym, ale też przedszkolakom i wszystkim tym, którzy lubią wiedzieć więcej :)

"Wnętrza zwierząt" Barbary Taylor i Margaux Carpentier Wydawnictwo Kropka to jedna z lepszych książek, które miałam w ręku o zwierzętach. Mały czytelnik zagląda do ciała zwierząt zarowno kręgowców, jak i bezkręgowców. Ma okazję przeczytać wiele ciekawostek, o których nie zawsze dowie sie w przedszkolu, czy w szkole, np:

-węże słyszą, mimo, że nie mają uszu zewnętrznych;
-wielbłądy mają trzecią powiekę, zwaną migotką;
-ośmiornica ma trzy serca;
-krowa posiada cztery żołądki;
-jaja strusia są największe ze wszystkich ptaków;
-krokodyle połykają kamyki i inne twarde przedmioty, któe pomagają im w trawieniu.

Podoba mi się też to, że w książce są opisy i charakterystyka poszczególnych organów oraz ich znaczenie dla organizmu zwierzęcia np. mięśnie i poruszanie się, szkielet, płuca i oddychanie, mózg i zmysły, serce i krew. Najbardziej fascynujące są niezwykłe narządy zwierząt, które pomagają im przetrwać w różnych środowiskach.

Dla mnie ta książka jest urzekająca, a w niej zachwyca mnie wszystko. Oko przyciagją kolory, treść, ciekawostki. Idealna książka dla przedszkolaków oraz uczniów w edukacji wczesnoszkolnej do samodzielnego oglądania i czytania. Będzie też ciekawym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych o przyrodzie i nauce o zwierzętach. Zabierz ją na wycieczkę, wyprawę do lasu, łąkę, parku, zoo, aby teoria spotkała się z praktyką!
Zdecydowanie najpiękniejsza, atrakcyjna, oryginalna książka popularnonaukowa dla dzieci!

-węże słyszą, mimo, że nie mają uszu...

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

• Kupić
  • 2024 dla dzieci
  • Zwierzęta
  • Dla Miśka
  • Biblioteka
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Wnętrza zwierząt Sprawdź, co kryje się w ich ciałach