The Other Path
biznes, finanse

Hernando de Soto, peruwiański ekonomista i przedsiębiorca podejmuje się próby wskazania przyczyn powstania ogromnej gospodarki czarnorynkowej w swoim rodzinnym kraju. Opisuje również specyfikę jego funkcjonowania.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://w.bibliotece.pl/books/49447e573fcb45b6bf1591ed8f6a273d/

Novik | 2018-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Dlaczego biedne kraje są biedne?

Brak kapitału. Chujowa, niedoonwestowana infrastruktura. Napastliwi, skorzy do wojen sąsiedzi.
Wszystko to prawda.
Jednakowoz są jeszcze lepkie i w nieograniczony sposób pojemne łapy Lewiatana. Oraz wszystkich jego niezliczonych krewnych, kumpli oraz wszelakich przyległości. (Skądinąd to ogromnie zabawne ze tak właśnie Heńka Bochniarz et consortes, nazwali w prehistorii swoje zjednoczenie pracodawców).
Wracając jednak do lewiatanowych łapsk, maja one oprócz wyżej wymienionych zdolności także i zupełnie czarodziejski talent do dewastowania uporu, determinacji i wiary w sercach tych, którzy własnymi rękoma, bez szwagra i jego kontraktów na podkłady chcieliby pchać wóz swojego żywota.
Nad taka właśnie beznadziejna walką, na swoim wlasnym, peruwiańskim podwórku zapłakał Pan De Soto.
Ostatecznie jednak aż tak znów bardzo nie różni sie to od tego co widać przez nasze własne okno. Na koniec i tak pojawia sie zawsze jakieś United Fruits.