Najnowsze artykuły
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Hernando de Soto

Źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d3/Hernando_de_Soto_Polar_bw_hi_res.jpg
2
6,7/10
Pisze książki: biznes, finanse
Urodzony: 01.01.1941
Hernando de Soto (ur. 2 czerwca 1941) - peruwiański powszechnie uważany za najwybitniejszego latynoamerykańskiego ekonomistę, czołowy przedstawiciel współczesnego instytucjonalizmu - szkoły myśli ekonomicznej, według której sposób organizacji społeczeństwa ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju gospodarczego. W latach 90., doradzając prezydentowi Albertowi Fujimoriemu, doprowadził do skutku szereg liberalnych reform ekonomicznych w rodzinnym Peru. Był także szefem tamtejszego banku centralnego. Stworzony przez de Soto Instytut Wolności i Demokracji (ILD) doradzał rządom krajów rozwijających się na całym świecie. Autor książek m.in. "Inny szlak" (wyd. pol. 1991) i "Tajemnica kapitału" (wyd. pol. 2002).http://www.ild.org.pe/
6,7/10średnia ocena książek autora
17 przeczytało książki autora
77 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Tajemnica kapitału - dlaczego kapitalizm triumfuje na zachodzie, a zawodzi gdzie indziej
Hernando de Soto
7,3 z 12 ocen
84 czytelników 1 opinia
2002
Najnowsze opinie o książkach autora
Inny Szlak Hernando de Soto 
6,0

Dlaczego biedne kraje są biedne?
Brak kapitału. Chujowa, niedoonwestowana infrastruktura. Napastliwi, skorzy do wojen sąsiedzi.
Wszystko to prawda.
Jednakowoz są jeszcze lepkie i w nieograniczony sposób pojemne łapy Lewiatana. Oraz wszystkich jego niezliczonych krewnych, kumpli oraz wszelakich przyległości. (Skądinąd to ogromnie zabawne ze tak właśnie Heńka Bochniarz et consortes, nazwali w prehistorii swoje zjednoczenie pracodawców).
Wracając jednak do lewiatanowych łapsk, maja one oprócz wyżej wymienionych zdolności także i zupełnie czarodziejski talent do dewastowania uporu, determinacji i wiary w sercach tych, którzy własnymi rękoma, bez szwagra i jego kontraktów na podkłady chcieliby pchać wóz swojego żywota.
Nad taka właśnie beznadziejna walką, na swoim wlasnym, peruwiańskim podwórku zapłakał Pan De Soto.
Ostatecznie jednak aż tak znów bardzo nie różni sie to od tego co widać przez nasze własne okno. Na koniec i tak pojawia sie zawsze jakieś United Fruits.
Tajemnica kapitału - dlaczego kapitalizm triumfuje na zachodzie, a zawodzi gdzie indziej Hernando de Soto 
7,3

Słowo "kapitał" odmienia się nieustannie przez wszystkie przypadki i używa w bardzo rozciągniętych znaczeniach - no cóż, widomy to znak ekonomizacji wielu sfer codzienności. Książka ekonomisty południowoamerykańskiego pokazuje przeszkody stojące na drodze do zastosowania tych samych "dóbr" w roli kapitału w kulturze zachodniej i w innych warunkach. O fundamentalnej roli bazy kulturowej w tzw. ekonomii. Dla wszystkich zainteresowanych tematami szeroko pojętego rozwoju społecznego i "ekonomicznego".