Scarlett. Ciąg dalszy Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell (Tom 2)

Okładka książki Scarlett. Ciąg dalszy Przeminęło z wiatrem Margaret Mitchell (Tom 2) Alexandra Ripley
Alexandra Ripley Wydawnictwo: Atlantis Seria: Klasyka Romansu [Atlantis] literatura obyczajowa, romans
Klasyka Romansu [Atlantis]
Scarlett: Gone with the Wind
Atlantis
1991-01-01
1991-01-01
Robert Reszke

Pojawiło się tu dużo nowych postaci, których historie niezbyt mnie interesowały. Z kolei o tych znanych nam wcześniej bohaterach np. Ashleyu nie było zbyt wiele. Ponadto Scarlett się zmieniła i nie wróciła do Tary, którą tak ceniła... Zakończenie też nie było powalające...

Potrzebowałam tej książki, choć podobno Margaret Mitchell nie chciałaby takiego zakończenia dla swoich bohaterów.

Nie tyle chcę, co muszę przeczytać ponownie, to imperatyw. Może w święta, przy skrzącej się choince, która tworzyłaby odpowiedni klimat ✨🎄🎁taki prezent dla samej siebie. Pamiętam kiedyś tylko w tym czasie w tv leciały takie czarno białe filmy. Mylę, że to byłby odpowiedni moment na taką właśni lekturą.
Ocenę wystawiam, bo znam i uwielbiam.
POLECAM GORĄCO !

Ocenę wystawiam, bo znam i uwielbiam.
POLECAM GORĄCO !

Tak samo dobra jak oryginalny pierwowzór pisarki Margaret Mitchell dla mnie tak samo genialna żadnej różnicy nie ma warto sięgnąć po kontynuacja Scarlett polecam

Przyjemne rozwinięcie "Przeminęło wiatrem", choć to zupełnie inna historia, bez tej magii z oryginału.

Do połowy drugiego tomu całkiem przyjemnie się czytało, później niestety Scarlett robiła to, czego oczekiwali czytelnicy, wobec czego przestała być sobą.

Fantastyczna kontynuacja, Scarlett jest dużo rozsądniejsza niż pod koniec "Przeminęło..." walczy o miłość z typowym dla siebie uporem i brawurą. Opisy Charlestonu, jego wyglądu, zwyczajów i mieszkańców są bardzo ciekawe. Akcja płynie wartko, z przyjemnością połykałam kolejne strony. Bohaterowie są różnorodni, akcje przewrotne a cel jeden i słuszny: Rett.

Grubsza od pierwszej części i niestety trochę nudniejsza. Scarlett osiada w Irlandii i postanawia podnieść z ruin miasteczko historycznie należące do rodu O'Hara. Przyjemnie się czytało o jej pierwszych krokach pomiędzy ziomkami, o fascynacji kulturą irlandzką, o pracy na rzecz odbudowy świetności Ballyhara. Mniej interesujące wątki politycznie nie były tak porywające jak w "Przeminęło...". I oczywiście czekanie z niecierpliwością na połączenie legendarnych kochanków, jakże długie i momentami beznadziejne. Trochę szybkie zakończenie, po tylu dniach monotonnego czekania oczekiwałam nieco więcej, nadal nie znam motywów Retta i już niestety ich nie poznam. Długa to była podróż, z przedwojennego Południa, aż tutaj, ale warto było ją odbyć.

Jest nieźle napisana, ale fabuła nie porywa jak w oryginale. W gruncie rzeczy to serial na podstawie tej książki był dużo ciekawszy.

Niestety przed autorką stało bardzo trudne zadanie, aby kontynuować tak wspaniałą powieść. Książka jest ciekawa, styl pisania jest inny. Niepotrzebnie wraca często do przeszłości i ją tłumaczy. Znalazłam kilka sprzecznych drobiazgów, z poprzednimi tomami. Zbyt dużo opisów przyrody.
Mimo wszystko miło się czytało i poznawało dalszą historię Scarlett :)

Mimo wszystko miło się czytało i poznawało dalszą historię Scarlett :)

• Romans
  • Domowa biblioteczka