A jutro cały świat...

Wydawnictwo: MESTWIN
Emilia

Tytuł kolejnej, dziewiątej książki Kazimierza Radowicza "A JUTRO CAŁY ŚWIAT..." odnosi się do zuchwałych i butnych słów pieśni nazistów: ... dziś należą do nas Niemcy, a jutro cały świat... Autor powraca tutaj do spraw wcześniej już poruszanych w słuchowiskach pisanych dla Teatru Polskiego Radia, w sztukach wystawianych w Teatrze TV, w serialu telewizyjnym Gdańsk '39 i w powieści Kawalerowie Virtuti. Tym razem jednak na wydarzenia z lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku spogląda poprzez dzieje niemieckiej rodziny Hasenfussów, mieszkających w spokojnym zakątku Wolnego Miasta, przy otoczonej zakolem wzgórz, cichej uliczce Kleine Mölde.

źródło opisu: Wydawnictwo MESTWIN Gdańsk 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie