Wronie pisklę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Vares
8320709539
narcyzia

Juri Tuulik - współczesny pisarz estoński - uczynił bohaterami swych powieści i opowiadań mieszkańców małej wyspy zwanej Abruka, na której sam się urodził i wychował. Tam też, na tej wysepce "wielkości dłoni", rozgrywa się ptasi dramat i dramat dziewięcioletniego chłopca Mardu, którego prawdziwym przyjacielem jest znalezione wronie pisklę. Ptak staje się dla Mardu jedynym źródłem radości w trudnym i skomplikowanym życiu rodzinnym, ale przysparza także nowych cięzkich doświadczeń, które Mardu stara się znieść mężnie, jak dorosły.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1987

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!