Geniusz Żydów na polski rozum

Wydawnictwo: Fronda
Fronda, Żydzi, Polacy
literatura faktu

Żydzi stanowią dwa promile ludności świata. Zdobyli 23 procent nagród Nobla. Jak to się dzieje? Jak powielić ich sukces? Ostra i niepoprawna politycznie książka Kłopotowskiego. Jeśli ktoś będzie twierdził, że jest antysemicka, to albo jej nie czytał, albo – jest głupcem. Nie tylko na polski rozum. „Książka - myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o...

Żydzi stanowią dwa promile ludności świata. Zdobyli 23 procent nagród Nobla.

Jak to się dzieje? Jak powielić ich sukces?

„Książka - myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o ich przyszłość. Chce tę przyszłość uwolnić od kompleksów. Czy się na to odważymy?”
Prof. Andrzej Nowak, historyk i publicysta

„Krzysztof Kłopotowski radzi twórczo korzystać z obcych wynalazków. Nikomu się nie kłania, zaś cudze idee łapie w lot i kieruje w stronę swej nieco wstydliwej miłości - Polski. W tej książce pokazuje, które wynalazki narodu żydowskiego warto wykorzystać, by nasza miłość do kraju wstydu się pozbyła.”
Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i publicysta

„Żydzi – jak dowodzi Krzysztof Kłopotowski, specjalista od zadawania niewłaściwych pytań – są nie tylko ofiarami Holocaustu. To również naród, który potrafi skutecznie mobilizować elity dla swych celów. Autor sądzi, że Żydzi jako patrioci prowadzący twardą walkę o własne potrzeby odsuwają na bok wątpliwości intelektualne, czy etyczne. Świat słucha tych, którzy wytrwale i energicznie dbają o swe interesy. Kłopotowski domaga się tego samego od Polaków.”
Prof. Jan Żaryn, historyk i publicysta

źródło opisu: www.wydawnictwofronda.pl

źródło okładki: www.wydawnictwofronda.pl

Olaf Koprowicz | 2019-10-21

poza słabą końcówką ciekawy zbiór artykułów prezentujący wszechstronną wiedzę autora

remix1313 | 2019-06-24

przepisane całe wątki z "Narodu start-upów" Dana Senor i Saula Singer, "The Israel test" George Gilder i kilku innych książek. Żenujące.

Zenek | 2019-05-12

Minusem książki jest to, że autor sam jest tzw. judeoliberałem i pragnie uczynić z Polaków naród zjudaizowany. Podziwią Żydów za ich geniusz i bogactwo. Bardzo płytko podszedł do tematu ich negatywnego wpływu na społeczeństwa gojów.

mack | 2018-11-17
Przeczytana: grudzień 2017

Zaintrygował mnie temat o którym mówi sam tytuł i dlatego z ciekawości sięgnąłem po tę pozycję. Faktycznie Żydzi stanowią niewielką część populacji świata, a mają tak wielką ilość wybitnych jednostek w tak wielu różnych dziedzinach życia. Zastanawiałem się więc do jakich wniosków doszedł jej autor licząc na coś ciekawego i odkrywczego. Niestety srogo się zawiodłem. Książka jest bardzo nierówna. Jest kilka rozdziałów naprawdę ciekawych jak chociażby ten o wpływach Żydów w Stanach Zjednoczonych, jak zostać bogatym, czy jak wychowują dzieci i za to te dwie gwiazdki. Natomiast reszta to niestety zbiór nic nie wnoszących przemyśleń i moralizatorstwo autora przeplatane na dodatek jego skrajnie prawicowymi politycznymi dywagacjami. Końcówki książki nie byłem już w stanie doczytać. Generalnie nie warto.

tk1221 | 2018-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Książka jest intelektualną prowokacją. Świetna jej część to odniesienia do literatury i statystyk pokazujących w jaki sposób społeczność żydowska uzyskała dominującą pozycję w nauce, finansach czy kinie. To są bezsprzeczne fakty i warto się nad nimi pochylić. Warto wyciągnąć z nich wnioski i pracować nad naszym własnym sukcesem. Ta książka daje kopa do pracy nad sobą.

Zupełnie inną sprawą jest, że autor podchodzi wręcz bałwochwalczo do kultury i tradycji żydowskiej. Można podziwiać umiłowanie wiedzy, pęd do innowacyjności i łatwość z jaką podchwytują idee. Jednak twierdzenie, że ich specyficzne podejście do moralności jest wartością samą w sobie pozwalającą przetrwać, bogacić się i świetnie prosperować jest naciągane. Jeżeli spojrzymy na ostatni wielki kryzys finansowy który zachwiał naszym światem w 2008 roku to był on wywołany przez instytucje i mechanizmy budowane od wielu lat przez żydowskie banki i instytucje, co zresztą przyznaje sam autor. Więc jeżeli chciwość i...

Audrey60 | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Musiałam ochłonąć, aby napisać recenzję.
Wszyscy, którzy po tę książkę sięgną, dobrze by było, aby postarali się wyłączyć emocje, odłożyć na bok wszelkie uprzedzenia i własne nastawienie. Trzeba tę książkę czytać bez obciążeń, aby dotrzeć do jej sensu.
To jakby zbiór esejów (autor pewne sformułowania i kwestie powtarza w kolejnych częściach).
Wielość porusznych kwestii sprawia, że chwilami zaczynamy się gubić, bo nie wiemy, czy autor pała sympatią do Żydów, czy nie. Kiedy już, już wydaje nam się, że znamy pogląd autora, on zaskakuje nas nowymi informacjami, odmiennymi sądami. Jedno jest pewne, dostrzega fenomen Żydów. Czytelnikowi zostawia ocenę.
Bardzo luźno podchodzi do kwestii udokumentowania podanych faktów i cytatów. Takie prawo eseju, ale po przeczytaniu Moshe Rosmana, mam mieszane uczucia co dokumentacji.
Z punktu widzenia logiki, choć tylko babskiej ;), jest tam sens. Interesująca są tezy dotyczące KK. Warte przemyślenia bez emocji.
Ale nadal nie otrzymałam odpowiedzi na...

Amnieto | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Niech Was nie zmyli Mili Czytelnicy o "nieprawilnym" światopoglądzie wydawnictwo, z którego wyszła książka. Nie ma tu bowiem plucia na "Naród Wybrany", ale jest całkiem rzetelna (na ile ja się znam) analiza żydowskiej mentalności. Autor przygląda się żydowskiej mentalności, wychowaniu, wpływie religii, tysiącletnich prześladowań na sposób myślenia i funkcjonowania Żydów w świecie. W byciu Żydem i żydowskim myśleniu nie ma nic magicznego,ot dużo hucpy,zdrowego rozsądku i pragmatyzmu. Mogę tu z pełną odpowiedzialnością przytoczyć słowa ks.Stanisława Trzeciaka* (przedwojennego badacza kultury Bliskiego Wschodu i Żydów) "skoro coś jest dobre dla Żydów może być dobre i dla Polaków". Ksiądz miał na myśli myślenie, więc myślmy jak Żydzi. Na dobre nam to wyjdzie. Polecam przeczytać książkę.

*Panie Andrzeju Pilipiuku serdecznie dziękuję za przedstawienie postaci ks. Trzeciaka w "Raporcie z Północy"

marw | 2018-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 10 marca 2018

Ciekawe spojrzenie na dominację Żydów w pewnych środowiskach i zawodach. Trochę przeintelektualizowana jak dla mnie ( szczególnie rozdział o filmie ).

Gengulo | 2018-01-16
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Mam wrażenie, że autor chciał upchnąć wszystkie swoje artykuły na tematy okołożydowskie w jednej książce. W efekcie rzeczywiście dostajemy część rozdziałów próbujących tłumaczyć skąd wziął się fenomen żydów i ich sukcesu. Bywają także fragmenty, w których autor wydaje się dawać jasne wskazówki, czego od żydów można się nauczyć i jak to zastosować we własnym życiu. Są jednak i części poświęcone dosyć luźnej publicystyce, a nawet prywatnym wojenkom autora.
Rozumiem też, że w Polsce panuje spaczone pojęcie żyda, w świecie zachodnim zaś byle słowo, nawet pozytywne, może łatwo zostać "zrozumiane" jako antysemityzm. Autor nie musiał jednak co chwila o tym przypominać - dwa trzy razy by wystarczyło. Tymczasem odniosłem wrażenie, że autor całą książkę broni się przed byciem uznanym za antysemitę.
Podsumowując, wiele wątków bardzo ciekawych, sporo celnych spostrzeżeń, jednak także i dużo niepotrzebnej gadaniny, która z jednej strony nieco tłamsi rozwój ciekawszych wątków, z drugiej zaś...

| 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

No cóż, przeczytałem tą książkę. Były tam literalnie dwa rozdziały (jak Żydzi wychowują swoje dzieci i jak Żydzi się bogacą) które warto było przeczytać. Reszta to niestety luźne publicystyczne dywagacje i gawędy. Szkoda, bo wiele sobie po tej książce obiecywałem, zwłaszcza że polecał ją ksiądz Mazanka na OGUNie o Żydach na UKSW. Mimo wszystko te dwa rozdziały to złoto, które warto sobie gdzieś wdrukować w głowę.