Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego

Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
literatura faktu
basiagie

Historia, którą pokazujemy, odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, sięgające do mrocznego świata służb tajnych, które współtworzyły polską mafię. Znajdą się tacy, którzy będą w te związki powątpiewać, zapewniamy jednak, że one istniały – a ich wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas. Oto solidna dawka dyskomfortu - dla dobra Bronisława Komorowskiego, Polski...

Oto solidna dawka dyskomfortu - dla dobra Bronisława Komorowskiego, Polski i milionów Polaków - starannie zweryfikowana, a zarazem brzmiąca jak thriller polityczny, kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego.

„Prezydent komfortowo czuje się w prezydenckim garniturze. Może nawet aż nadto komfortowo. Dla niego samego, dla Polski i dla nas byłoby lepiej, gdyby – i sobie, i nam – zafundował jednak solidną dawkę dyskomfortu”.
Tomasz Lis o Bronisławie Komorowskim, „newsweek.pl”, 21 lipca 2014

„To bardzo twardy, zdeterminowany, konsekwentny i niebezpieczny gracz”.
Stanisław Janecki o Bronisławie Komorowskim, „wPolityce.pl”, 5 grudnia 2014

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Paweł | 2015-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Czasem bywa tak w naszym życiu, że uciekamy od problemów, które nas przerastają lub sprawiają, że nie chce się nam walczyć i zwyczajnie wolimy zdezerterować. Po lekturze książki uświadomiłem sobie co dopiero ma do powiedzienia Autor książki. Jego praca dziennikarza śledzczego, a przede wszystkim walka o prawdę, sprawiedliwość, dobro społeczne i nadzieję sprawiają, że jego życie jest tak naprawdę wielkim zatargiem ze złem, które ma ogromną przewagę nad wszysztkim. Wojciech Sumliński pokazuje nam jednak światełko nadziei. Udowadnia swoją postawą i tym co pisze, że nawet jak się wali i pali to gdzieś tam daleko słabym płomykiem tli się iskierka nadziei. Treść książki bardzo szokuje i doświadcza. Dosłownie mrozi krew w żyłach, gdyż przedstawiona w niej historia jest wręcz nie do przyswojenia. Wszelkie wątki są podobne do tych, które występują w powieściach fantastycznych. Cieszyłbym się, żeby tak było. Niestety. To co się ,,tam" dzieje nie jest fikcją, a niewygodną prawdą, która...

Przemysław Zyra | 2015-05-29
Na półkach: X2015, Przeczytane, Polecam
Przeczytana: 29 maja 2015

Bardzo ważna książka, która z pewnością otworzy oczy niejednemu czytelnikowi.

Ci, którzy znają Pana Sumlińskiego, mogą być nieco rozczarowani. Książka zawiera bardzo dużo tego, co opisano już w książce "Z mocy bezprawia". A jeżeli ktoś dodatkowo słuchał wywiadów i wypowiedzi autora, to wiele z zapisanych informacji zostało wcześniej opowiedzianych. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. Bez wątpienia połączenie treści pozwala uzyskać precyzyjny obraz wydarzeń.

Wspominanie własnych przeżyć i własnych problemów nie wydaje mi się czymś złym, ani wadą książki. Samo przedstawienie faktów nie pokazałoby jak inwazyjnie opisywane sprawy i związki wpłynęły na życie wielu ludzi. Daje też odpowiedź na słowa, które z pewnością padną z ust niejednego obywatela: "to co?", "i co z tego?". Niebezpieczne związki wszak wpłynęły i być może jeszcze wpływać będą na życie niejednego człowieka.

Kto wierzy, że scena polityczna wygląda tak, jak nam to ukazuje telewizja, nie uwierzy w przekazane w książce...

Krystian P | 2015-05-23

Kilkuset morderców rządzi Polską... przerażające. Pokazuje szkielet tego co idzie wywnioskować np. po nagraniach słynnych i zdaniach typu "Polska istnieje tylko na papierze".

Marcel94 | 2015-04-27

Właśnie jestem świeżo po lekturze. Otwiera oczy, przyjemnie się czyta, ciekawie napisana. Na prawdę warto nabyć i przeczytać jeszcze przed wyborami. Szczególnie polecam tym, którzy mają zamiar oddać swój głos na P. Bronisława Komorowskiego.

mroźny_poranek | 2015-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2015

O polityce wiemy tylko to, czym karmią nas media.
Najczęściej nie jest to prawda, tylko obraz podany w krzywym zwierciadle.
Zresztą nie od dziś wiemy, że telewizja kłamie.

Wojciech Sumliński w książce "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" odsłania prawdę o polskim rządzie i jego powiązaniach z rosyjskimi służbami, a także z mafią pruszkowską.
Książka naszpikowana jest wręcz informacjami tajnymi, które udało się autorowi zdobyć poprzez ludzi z odpowiednich środowisk, a za które autor o mało co nie przypłacił życiem.
Włos na głowie się jeży i trudno uwierzyć w zbiegi okoliczności, które są przedstawione w książce.
Jak na dłoni ukazane jest, że rząd jawnie kpi z obywateli polskich, jak dba o swoje interesy.
A już w ogóle trudno przyswoić, że Bronisław Komorowski - ten o miłej aparycji i słynący z zabawnych wpadek, znany jako prezydent (na szczęście już były), to bardzo niebezpieczny, konsekwentny i zdeterminowany gracz, jak określił go Stanisław Janecki.

Polecam tę...

Wilma | 2015-05-13

Totalna pomyłka. Tytuł, zgoda, intrygujący. Postać też. Miałam szczerą chęć dowiedzieć się czegoś o kulisach polskiej polityki. Może daleko jej do amerykańskiej czy francuskiej, ale przecież musi się dziać w niej coś naprawdę ciekawego. Dopiero zaczynam poważniejsza przygodę z literaturą faktu z dziedziny polityki, ale ta książka rozczarowała mnie na całej linii. Autor nie umie być obiektywny i feruje wyroki zamiast odsłaniać fakty. Jako książka rzecz też jest do niczego. Z kartek wieje nudą. Zmarnować taki temat to niemała sztuka, ale temu autorowi to się udało!

JeanLuc | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Daje ocenę 9/10 ze względu na treść, którą powinien znać każdy obywatel przed wyborami i nie tylko.
Uważam, że świadomość polityczna to obowiazek każego obywatela, który opowiada się za prawem do głosu.
Jedyne co nie podoba mi się w tej książce i na co musi zwrócić uwagę pan Sumliński jest sposób prowadzenia wątków. Czasami za szybko zmienia wątek i do ciekawego akapitowego konkretnego wątku, wplata rozległe osobiste odniesienia i rozmyślania co dekoncentruje od merytorycznej wartości tekstu.
Czasami też czytając można odnieść wrażenie, że jakby autor zapomina domknąć pewne tematy za szybko przechodząc do innych.
Polecam każdemu zainteresowanemu sprawami naszego kraju.

zoso | 2015-05-12
Przeczytana: 11 maja 2015

Mówiąc szczerze,książka nieco mnie rozczarowała.Niczego nowego nie dowie się z niej czytelnik,który przeczytał dwie poprzednie książki pana Wojciecha:"Z mocy bezprawia" i "Z mocy nadziei". Właściwie nowa książka jest jakby kompilacją dwóch wymienionych przeze mnie wyżej.No cóż czas wyborów,tamte dwie przeszły bez echa.To może teraz?Może teraz naród zainteresuje się działalnością około polityczną po 1989 roku naszego obecnego,a może i przyszłego Prezydenta.Oby!Bo jeśli historia przedstawiona w książce jest prawdziwa,a głęboko wierzę że tak,to mamy na najwyższym stanowisku w państwie,w najlepszym przypadku,nieudacznika,osobę niekompetentną do pełnienia jakichkolwiek ważnych funkcji w naszym państwie.W najgorszym-nie chcę nawet nazywać rzeczy po imieniu.Ogromne malwersacje finansowe,tajne służby,niewyjaśnione zgony,wykorzystywanie państwowych służb dla prywatnych korzyści,mafia.Straszne!Jeśli cała historia jest kłamstwem,to dlaczego "nasz kochany" pan Prezydent nie wytoczy...

emindflow | 2015-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Książka, o której zrobiło się szczególnie głośno w trakcie kampanii prezydenckiej.
Wojciech Sumliński postanowił efekt swojej wieloletniego śledztwa dziennikarskiego przedstawić w formie książki. Niestety, uznał że opracowanie o charakterze dokumentalnym będzie zbyt mało efektowne i wzbogacił je o sensacyjną (tak mu się pewnie wydaje) narrację i obszerny wątek autobiograficzny. Trzeba mieć dużo klasy i dystansu do siebie, żeby pisząc o sobie nawet mimowolnie nie popaść w samozadowolenie i śmieszność. Sumlińskiemu tego zabrakło, dlatego jego ciągłe hamletyzowanie i ociekające patosem opisy duchowych rozterek muszą wzbudzać zażenowanie.
Od strony merytorycznej książka zawiera ogromną ilość wstrząsających faktów, których wiarygodności nie kwestionuję (mimo braku odsyłaczy do źródeł). Ich wymowa jest przerażająca, odbiera resztki zaufania do państwa i jego instytucji - to dla mnie też nie podlega dyskusji.
Tyle tylko, że nie fakty tu opisane są problemem tej książki, tylko ich...

Aleksander | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Gwiazdki za odwagę. Obowiązkowa lektura dla wszystkich żyjących w tym "wolnym" kraju.

Dodane po "aferze" z przepisywaniem - 2016-01-17
Obcinam 4 gwiazdki i zostają tylko te za odwagę.
Dlaczego, dlaczego? Jak się autor "nie czuł" to trzeba było ghost writera sobie zatrudnić (choć może było tak, że właśnie zatrudnił).