Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.00 zł

Fronda
Fronda Żydzi Polacy
literatura faktu
Fronda Żydzi Polacy

Mam wrażenie, że to książka napisana przez Żyda, który chce sie pochwalić jacy oni są wspaniali, a między wierszami można wyczytać, że byli bezwzględnymi szujami i "bez skrupułów niszczyli tradycje, metody, instytucje chrześcijańskie".
Książka ma zachęcać do wzorowania się na nich, ale w gruncie rzeczy potwierdza ich chciwość i nienawiść do innych kultur wyssaną z mlekiem...

Ciekawe spostrzeżenia, szczególnie o wychowywaniu dzieci. Poza tym dużo subiektywnych opinii.

Całkiem ciekawe spojrzenie na nadreprezentację ..narodu wybranego" w pewnych dziedzinach nauki, kultury. Okazuje się, że Żydzi opanowali niektóre światowe osiągnięcia / Nobel, Oskar / wskutek ciężkiej pracy a nie spisku. Ktoś zdziwiony?

Książka warta przeczytania, rzuca światło na zrozumienie fabuły filmów stworzonych przez żydowskich reżyserów, aczkolwiek sporo w niej spekulacji oraz miejscami jest chaotyczna.

O lekturę tego czegoś prosiła mnie sąsiadka mojej matki, licząc na moją aprobatę i równie entuzjastyczne podejście do "nowatorskich przemyśleń" autora. Z grzeczności próbowałem to przeczytać do końca, ale nie byłem w stanie.

Zaczęło się od dowolnie rzucanych statystyk bez analizy źródeł i metodologii, a także własnych doświadczeń z medialnymi potentatami zza Wielkiej...

No cóż, przeczytałem tą książkę. Były tam literalnie dwa rozdziały (jak Żydzi wychowują swoje dzieci i jak Żydzi się bogacą) które warto było przeczytać. Reszta to niestety luźne publicystyczne dywagacje i gawędy. Szkoda, bo wiele sobie po tej książce obiecywałem, zwłaszcza że polecał ją ksiądz prof. Mazanka na OGUNie o Żydach na UKSW. Mimo wszystko te dwa rozdziały to...

poza słabą końcówką ciekawy zbiór artykułów prezentujący wszechstronną wiedzę autora

przepisane całe wątki z "Narodu start-upów" Dana Senor i Saula Singer, "The Israel test" George Gilder i kilku innych książek. Żenujące.

Minusem książki jest to, że autor sam jest tzw. judeoliberałem i pragnie uczynić z Polaków naród zjudaizowany. Podziwią Żydów za ich geniusz i bogactwo. Bardzo płytko podszedł do tematu ich negatywnego wpływu na społeczeństwa gojów.

Zaintrygował mnie temat o którym mówi sam tytuł i dlatego z ciekawości sięgnąłem po tę pozycję. Faktycznie Żydzi stanowią niewielką część populacji świata, a mają tak wielką ilość wybitnych jednostek w tak wielu różnych dziedzinach życia. Zastanawiałem się więc do jakich wniosków doszedł jej autor licząc na coś ciekawego i odkrywczego. Niestety srogo się zawiodłem. Książka...

• Do kupienia
  • Judaica