O jeden ląd za daleko

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Milena

Jarosław Fischbach zaprasza do podróży przez pustynie, puszcze, góry, morza i rzeki. W ciągu trzydziestu czterech lat wędrówek razem z rodziną i znajomymi przemierzał szlaki Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy. Nierzadko odwiedzał miejsca nieznane, nieatrakcyjne dla innych podróżników albo takie, do których trudno dotrzeć. W książce opisuje między innymi swoje przygody w Andach, Himalajach, na Kilimandżaro, w Pantanalu, na Ziemi Ognistej, jeziorze Titicaca, a także na nieistniejących już rozlewiskach Tygrysu i Eufratu. Jedną z najbardziej fascynujących historii przeżył jednak tuż obok własnego domu, płynąc Skrwą Lewą, rzeką, która oddziela Mazowsze od Kujaw.

źródło opisu: http://www.dwpwn.pl/produkty/948/

źródło okładki: http://www.dwpwn.pl/produkty/948/

Maria | 2019-05-05
Przeczytana: 27 września 2015

Człowiek z pasją!
Jedną z tych fascynacji, które pędzą po świecie i nie pozwalają usiąść bezczynnie na jednym miejscu. A jeśli nawet, to tylko na moment, na chwilkę, by pomyśleć, zaplanować, przygotować i zebrać informacje do wykorzystania w przyszłej podróży. I wcale ta wyprawa nie musi być daleka i koniecznie egzotyczna. Autorowi wystarczy zakręt na drodze za ostatnim ogrodzeniem polskiego miasteczka, by obudził się w nim wewnętrzny wędrowiec i z ciekawością zaczął badać najbliższą okolicę. Równie ciekawą dla niego i kuszącą, jak odległe lądy. I tak już ma od 34 lat, w ciągu których zdążyło nagromadzić się mnóstwo przeżyć, obrazów i wspomnień.
A pasja narodziła się w domu rodzinnym, w którym na turystyczne szlaki wprowadziła go mama, o czym dowiedziałam się z dedykacji umieszczonej na początku książki. Potem było zaczytywanie się w książkach podróżniczych znanych globtroterów – Arkadego Fiedlera, Tony’ego Halika, Wiktora Ostrowskiego, Władysława Korabiewicza i Ryszarda...

MartaMagdalena | 2018-08-01
Przeczytana: 28 lipca 2018

Ciekawa książka o podróżach w różne zakątki świata, w tym także w jedno miejsce znajdujące się w Polsce. Szczególnie interesujące dla mnie były opisy podróży odbytych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu w miejsca, których już nie ma w takim kształcie jak zostały opisane, jak np. podróż na marshe, czyli rozlewiska Tygrysu i Eufratu w Iraku. Dużego uroku podróżom opisanym w książce dodają znajomości zawierane przez autora z lokalnymi mieszkańcami i wybieranie środków transportu, którymi podróżują. Polecam wszystkim żądnym bliższych i dalszych podróży!