Zbuntowani

Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Resistance
Sophie

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność. Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz...

Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.

źródło opisu: http://otwarte.eu/

źródło okładki: http://otwarte.eu/

Oficjalna recenzja
TalaZ książek: 2510

Każdy może okazać się wrogiem

C. J. Daugherty szturmem podbiła zarówno swój rodzimy, jak i zagraniczny rynek wydawniczy. Jej debiutancka powieść, „Wybrani”, która otwiera cykl zwany „Nocną szkołą”, bardzo szybko zyskała liczne grono fanów, które z utęsknieniem wyczekuje kolejnych tomów. „Zbuntowani” to już czwarta odsłona serii, która również we mnie ma swoją wielbicielkę.

Alle i Rachel po miesiącach ukrywania się wreszcie wracają do szkoły. Jednak to, co z początku wyglądało na istne wybawienie od nudy i samotności, w ogólnym rozrachunku może okazać się jeszcze gorsze.

W Cimmerii panuje klaustrofobiczna oraz paranoiczna atmosfera. Wszystko z powodu ostatniego ataku, jaki Nathaniel przeprowadził na terenie szkoły. Aby zapewnić jak najlepszą ochronę uczniom Isabelle oraz Raj Patel postanawiają zwiększyć nie tylko liczbę ochroniarzy, ale także zakazów i nakazów, jakim uczniowie muszą się podporządkować. Niestety uderza to przede wszystkim w ich wolność. Allie ma serdecznie dosyć takiego stanu rzeczy już po kilku pierwszych dniach. Dlatego bez mrugnięcia okiem zgadza się na uczestnictwo w rokowaniach pomiędzy Nathanielem i jej babką – Lucindą. Jednak dziewczyna nie spodziewa się, jaką burzę może wywołać wśród swoich przyjaciół tym postanowieniem.

Trzeba przyznać, że tym razem autorka rozpoczęła powieść w dość nietypowy dla siebie sposób. Dlaczego? Ano dlatego, że na pierwszych stronach na próżno szukać pościgu połączonego z ucieczką Allie przed zbirami Nathaniela czy też innej aktywności znacząco zwiększającej tempo akcji (jak to miało miejsce w poprzednich tomach). W „Zbuntowanych” jest po prostu odwrotnie. Zmiana o 180 stopni. „Obrazek”, jaki zaserwowała autorka, jest spokojny, można wręcz pokusić się o określenia: idylliczny, a nawet romantyczny. Niby nie trwa to długo, ale z pewnością na tyle, że uśpiło moją czujność. Innymi słowy mówiąc: dałam się podejść jak mała dziewczynka. Autorka szybko bowiem wraca do tego, co poznałam i do czego przyzwyczaiłam się w jej twórczości - nagłych zwrotów akcji, które nie tylko wbijają mnie w fotel, ale także powodują totalny mętlik w głowie.

Samo zakończenie dosłownie zwala z nóg. Autorka w dość wyrachowany sposób zniwelowała wszystko to, co nam podsunęła wcześniej. Przyznam, że z tego powodu zaczęłam nawet wściekać się za to na Daugherty. Jak można zostawiać czytelnika w takiej niepewności i niewiedzy, kiedy nie ma możliwości natychmiastowego dorwania w swoje ręce następnego tomu? Gorąco polecam.

Natalia Zdziechowska

nadzieja1925 | 2015-03-17
Przeczytana: 16 marca 2015

„Skacz!”
Alle i Rachel zmieniają miejsce pobytu jak skarpetki. Nigdzie nie są bezpieczne, a wróg nie śpi, a gdy nadchodzi atak...
„A więc to prawda. Rzeczywiście wróciłaś.”
Cimmera. Powrót do nauki. Przyjaciół. I... Wielkich zmian.
„Wojna to sztuka wprowadzania w błąd.”
Szpieg zostanie ujawniony, a rokowania zbliżają się wielkimi krokami. Lucinda czy Nathaniel? Jak myślisz, kto wygra?
„Dynamiczny duet znowu razem.”
Okey... miłosnym rozterkom znowu mówimy START! A co z „Kocham cię” – komu Allie w końcu powie te dwa cudowne słowa?

Ja się pytam kto pisze te okropne, pozostawiające mnie w niewiedzy zakończenia?!?!?!?!?! Ale spokojnie, teraz pozostaje czekać tylko na ostatni tom, w którym mam nadzieję wszystko się wyjaśni i powróci jakiś ład!
A co do książki... miałam nadzieję na odprężenie, na powrót do Nocnej Szkoły i moich dwóch przystojnych chłopców, a tu nagle wpadam w sam środek wydarzeń. Wartka i przemyślana akcja. Nic dodać, nic ująć. Polecam!

| 2015-02-26
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***10, Luty 2015

Świetna część Nocnej Szkoły! Według mnie- najlepsza. Tyle się tam działo, że nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnąć.
Jestem w świetnym humorze, bo już w drugiej części odkryłam, kto jest szpiegiem, a to jeszcze bardziej zachęciło mnie do czytania. Moje przypuszczenia się sprawdziły!
Końcówka (ostatnie 60 stron) "Zbuntowanych" jest po prostu rozwalająca! Nie mogę się doczekać ostatniej części, niech się to wszystko wreszcie wyjaśni!!! Ileż można czekać? Ja czekam już 11 godzin- wystarczy!

Książniczka | 2015-03-30

"Ten świat nie nadawał się do życia. Był pełen potworów."

Czwarty tom serii o Nowej Szkole czytało się równie ciekawie jak poprzednie, chociaż męczyła mnie jedna rzecz - nieustanne i nie mające końca rozterki Allie, czy woli Cartera, czy Sylvaina... Ja oczywiście wiem, którego bym wybrała, natomiast Allie - nie ma pojęcia, a nawet jeśli przez chwilę już jej się wydaje, że wreszcie wie - to po chwili i tak zmienia zdanie... To jej ciągłe miotanie się i zmienność uczuć denerwowało mnie, często miałam ochotę nią potrząsnąć...

Mimo tych moich zastrzeżeń powieść podobała mi się, ciekawa też jestem, jak to wszystko ostatecznie się skończy, bo wciąż jest nerwowo i niebezpiecznie...

Ranech | 2014-12-21
Przeczytana: 14 grudnia 2014

"Zbuntowani" to już czwarta część serii "Nocna Szkoła".
Jak zwykle książka zaczyna się od akcji, jest strzelanina, pościg i ucieczka. Autorka ma taki styl pisania, zawsze zaskakuje akcją na początku książki, potem poziom adrenaliny spada, a końcówka znów przyśpiesza. Koniec tej książki wywołuje pytanie: Co dalej? I szczerze mówiąc nie mogę się doczekać. Allie traci kogoś z rodziny, co powoduje dziwne zachowanie Nathaniela, bardzo mnie to zaciekawiło, ale cóż rozwiązanie tej zagadki to też następny tom.
Oczywiście pół książki to przemyślenia Allie, którego z dwóch adoratorów kocha i powinna wybrać. Bla Bla Bla, ileż można się zastanawiać na Boga? To już czwartym tom tych dywagacji... No ale ALLELUJA, pod koniec książki w końcu się decyduje! Trzymam tylko kciuki, żeby to była decyzja ostateczna. Oczywiście jej wybrankowi grozi śmierć, ale czy dał radę przeżyć dowiemy się w następnym tomie! Normalka :)

Polecam, mimo wszystko bardzo fajna i interesująca seria.

Seria "Akademia...

lacerta | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 stycznia 2015

"Zbuntowani" jest jedną z tych książek podczas której wciąż zadawałam sobie pytanie "co mnie podkusiło?".
Fabuła niezbyt porywająca, wręcz nudna i irytująca. Dziwne reakcje bohaterów na niektóre sytuacje, emocje bardzo źle dozowane.
Jedyne co było ciekawe to zakończenie. Akcja zatrzymana w dość interesującym momencie, co pobudza chęć do sięgnięcia po kolejną część.
W końcu autorka zdradza nam tożsamość szpiega. Chociaż już w poprzednich tomach było to widoczne i wiadome bohaterzy są tak szczerze zdziwieni, że aż mi ich szkoda.
No i najważniejszy, chyba, temat dla autorki - życie miłosne Allie. Temat ciągnie się niczym wielka "mordoklejka" przez całą książkę, wetknięty jest dosłownie wszędzie. Na końcu dziewczyna nareszcie wybrała! Niby. Bo przecież tak często zmieniała zdanie, że i ta decyzja pewnie jeszcze zdąży się zmienić kilka razy.
Całość jakaś taka płaska i nijaka.

książek: 1925
IsaX | 2014-06-16
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Muszę przyznać,że ta cześć serii bardzo mnie rozczarowała. Jeżeli ktoś liczy na to, że w końcu pojawią sie jakieś odpowiedzi lub cokolwiek sie wyjaśni to bardzo się rozczaruje.
Moim zdaniem ksiażka jest właściwie o niczym, szkoda bo poprzednie cześci były niezłe. Coraz częściej odnoszę wrażenie, że im więcej części tym gorsza ich jakość, tak jakby autorom brakowało pomysłów, a starali się za wszelką cenę pociagnąć watek, bo to przynosi wymierne kotrzyści finansowe. Szkoda bo ilość to nie zawsze jakość, szczególnie w tym przypadku.

Magdalena T | 2014-10-28
Przeczytana: 25 października 2014

Mam do tych książek słabość! Czytam je i nie zważam na jakieś tam mankamenty. Podobno, ta część niektórych nie zachwyciła, gdyż nie ma w niej dynamizmu a jest nuda. Jakież było moje zdziwienie, gdy zaczęłam czytać i od razu coś zaczęło się dziać. Bo kto widział, żeby w któraś z tych książek zaczynała się od strzelaniny? No właśnie a tu było małe pif paf i bardzo dynamiczna ucieczka na motorze. Doskonały Sylvain stał się jeszcze doskonalszy, gdyż nie zabił siebie ani Allie. Młodociany James Bond! Lekka ironia? Możliwe. W każdym razie początek zapowiadał ciekawą historię. No a co było dalej?I muszę stwierdzić, że po tej jednej akcji potem faktycznie nastał spokój…jedno małe zamieszanie w szkole i dowiadujemy się kto jest zdrajcą. Myślę, że każdy zdążył sam do tego dojść po zachowaniu nauczycieli a szczególnie tego konkretnego. Akcji samej w sobie nie ma co się spodziewać aż do samego końca (jak zwykle zresztą). Końcówka ma w sobie coś emocjonującego, ale bo ja wiem czy nowego?...

Hybrisa | 2014-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wojny ciąg dalszy

Na premierę czwartego cyklu Nocnej Szkoły trzeba było długo czekaj, ale C.J. Daugherty pokazuje że było warto. Niektóre tajemnice zostaną rozwiązane, czarne postacie zdemaskowane, a żeby nie było za łatwo pozostanie kilka niewiadomych.

" Chyba nie rozpoznałabym prawdziwej miłości, nawet gdyby podeszła i ugryzła mnie w tyłek."

To, czego nienawidziłam od pierwszego tomu i co znowu się pojawiło, to powielanie i wałkowanie po raz kolejny tych samych wątków. Rozumiem, że główna bohaterka ma strasznie skomplikowane życie miłosne, ale jak długo można wahać się pomiędzy jednym, a drugim chłopakiem? W pierwszych dwóch tomach było to nawet interesujące, ale później już nie bardzo. Kiedy jest z jednym to nagle okazuje się, że nie pasują do siebie i ciągnie ją do drugiego. Ale kiedy jest z tym drugim, okazuje się, że to nie jest to czego chciała i robi maślane oczka do pierwszego. Błagam! Momentami miałam ochotę porządnie ją potrząsnąć. Wątek zostaje co prawda rozwiązany,...

To było dopiero coś!
Wgryzłam się w tę część jak i w każdą poprzednią. I od tej również nie mogłam się oderwać. Tyle emocji i wyborów ... A jakie zaskakujące akcje ...
A już końcówka to mnie totalnie zdruzgotała. Wprost nie mogłam zasnąć!
Gorąco polecam ! ! !

Dominika | 2015-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2015

Na czwartą część z serii "Nocnej szkoły" czekałam bardzo długo , ale pani C.J. Daugherty mnie nie zawiodła. Na początku książki wojny ciąg dalszy. Allie ciągle musi się ukrywać. Kiedy wróciła do Cimmeri , zdziwiło mnie to. Akcja potem nie ulega zmianie , jednak potem gwałtownie przyśpiesza. W tej części w końcu dowiadujemy się kim jest szpieg Nathaniela. To był szok. Takim samym szokiem był opis Cartera po powrocie Allie do szkoły. Kiedy Allie powiedziała mu pod koniec książki , że go kocha ucieszyłam się, że w końcu się na to zdecydowała.Jednak epilog mnie zasmucił ,ponieważ nie wiem co dzieje się z Carterem.I muszę czekać na kolejną część. Mam nadzieję , że niedługo się ukaże. Polecam.