Żyć w głębokiej relacji z Bogiem

Tłumaczenie: Justyna Iwaszkiewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
religia
Paulina

O. Wilfrid Stinissen, szwedzki karmelita bosy, jest dobrze znany Czytelnikom na polskim rynku wydawnictw religijnych. Jego kolejna książka znakomicie wpisuje się w horyzont istotnych spraw wyznaczonych przez Ojca Świętego w Novo Millennio ineunte, gdzie piosze o nowym głodzie modlitwy i powszechnej potrzebie duchowości. Autor mówi o tym, iż na pierwotną tęsknotę człowieka za wspólnotą może dać odpowiedź Kościół. Jest on miejscem działania przemieniającej mocy Pana, postrzeganym jako sakrament miłości, którą Bóg daje całemu światu. Przez to nasz najsłabszy punkt może stać się najmocniejszy, bo właśnie w tym punkcie Jezus nas uzdrawia i naszą słabość zastępuje swoją mocą. Lektury dopełnią teksty traktujące o zmartwychwstaniu, radości chrześcijańskiej, wierze i kierownictwie duchowym.

źródło opisu: http://www.wkb-krakow.pl/195/Zyc-w-glebokiej-relacji-z-Bogiem.html

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/195/Zyc-w-glebokiej-relacji-z-Bogiem.html

Paulina | 2015-07-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 📖
Przeczytana: 24 lipca 2015

Cieszę się, że mogłam przeczytać kolejną książkę tego duchowego Mistrza :) Pełna treści, głębokich prawd, tradycyjnie już napisana jasnym językiem, ale przede wszystkim napisana sercem. To, co przebija z tego zbioru tekstów (książka jest zbiorem kilku artykułów zamieszczonych przed laty w "Karmelu") to doświadczenie wiary autora. Nic tak bardzo nie buduje wiary i nie pociąga do Boga w lekturze tak, jak głębia z osobistym doświadczeniem autora, dzięki czemu Bóg sam może działać w sercu czytelnika.
O. Stinissenie, po raz wtóry: dziękuję :)