literatura piękna
Adrian

źródło okładki: http://merlin.pl

Octus | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

Mam wrazenie, ze ludzie ocenili te ksiazke tylko pod katem niepodobania sie tego poematu. A to wydanie jest rewelacyjne, jesli chodzi o kwestie badawcze. Jest w niej swietny wstep, pozniej sama "Sofijowka", a nastepnie komentarze, analizy i objasnienie trudniejszych wyrazow. "Sofijowki" oceniac nie bede, poniewaz to nie moj typ. Na pewno malkamentem tej ksiazki jest font - posluzono sie jednym z najgorszych, jakim mozna obarczyc oczy. Przez ten font nie zabralam sie w szkole za "Krzyzakow", choc to byl raczej pretekst. Ale na powaznie - bardzo odstrasza potencjalnych czytelnikow moim zdaniem. Z tego powodu gwiazdka mniej.