Oblubienica czarnoksiężnika tom 1

Cykl: Oblubienica czarnoksiężnika (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Mahou Tsukai no Yome (魔法使いの嫁)
komiksy
Dejikos

Chise Hatori to pozbawiona rodziny, ciężko doświadczona przez los piętnastolatka. Pewnego dnia zostaje kupiona na aukcji przez nieśmiertelnego czarnoksiężnika-mizantropa, który zamierza uczynić z niej swoją uczennicę oraz... żonę. Nieruchoma do tej pory wskazówka w zegarze życia Chise zaczyna powoli odliczać jej ostatnie godziny...

źródło opisu: Studio JG, 2015

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Magdalena | 2018-01-01
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Ta manga jest bardzo intrygująca, aczkolwiek prawie wszystko jest pokazane wprost. Bardzo mnie wciągnęła i mi się spodobała.
Ciężko mi się przyzwyczaić, że to są mniej więcej czasy współczesne, a jest w niej tyle magi, smoków, gadających kotów, ubrań wcale nie teraźniejszych i te malownicze domki, wyspy, ale może właśnie to dodaje tej mandze tyle uroku.
Gorąco polecam ! ! !

lullaby96 | 2015-03-31
Na półkach: Przeczytane, Manga/Manhwa
Przeczytana: 31 marca 2015

Od dawna czekałam na tę mangę. Zaciekawił mnie tytuł jak i sama okładka. Zawsze mnie ciągnęło do takich rzeczy i mimo zwykłej ciekawości, wywołanej tylko przez efekt wizualny, nie zawiodłam się. Była to dosyć pochopna decyzja, by kupić ten tomik, ale poznając historię Chise jestem w stanie z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych tomików.
Poznajemy Chise. Piętnastoletnia dziewczynka, której zmarła matka, a ojciec ją porzucił. Okrutnie doświadczona przez życie, niekochana, niechciana, uważana za dziwoląga. Zostaje kupiona na aukcji przez czarnoksiężnika imieniem Elias. Dosyć niezwykły "człowiek" z tego czarnoksiężnika. Bo kto w dzisiejszych czasach chodzi z baranią czaszką zamiast głowy i używa staroświeckich zwrotów, a w ostateczności u wszystkich ma opinię zadufanego i zdegenerowanego człowieka? Strasznie mnie bawi jego postać oraz urzeka. Urzeka mnie to, jak bardzo się opiekuje Chise, choć mam nadal wątpliwości, że chce ją wykorzystać w jakiś sposób, by osiągnąć swój cel. Być...

Zwariowanyanioł | 2015-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 12 maja 2015

Manga jest specyficznym rodzajem literatury (jeżeli można ją tak nazwać) która prywatnie mnie zafascynowała i każdy tom 'czegoś nowego' jest doznaniem głębokiego zachwytu. Jestem kompletną amatorką, która jest świadoma, że nawet nie dotyka koniuszkiem palca u nogi rzeki zwanej mangi i anime.Ta manga, była dla mnie genialna, chyba najlepsza jaką czytałam, myślałam czy dać ją do półki ulubione, lecz postanowiłam zaczekać na drugi tom. Dużą zaletą jest wejście nam do określonego świata. Zazwyczaj 1 części czegokolwiek jak i mang tak samo powieści, jest to kompletnie wprowadzenie do świata do którego czasami ma się największy sentyment. W tą mangę, człowiek wpada jak do wiru, szybko otacza tajemniczość, tajemniczość, która jest ujawniona za zarazem dalej jest odkrywana. Treść, która wciąga i pragnie się szybko dostać następny tom.
To historia ; smoków, kotów, czarnoksiężnika, mangi i zaklęci..a wiem, że pojawi się jeszcze więcej ciekawostek w innych tomach.
Po prostu polecam....

| 2015-04-15
Na półkach: Przeczytane, Mangi, Z opinią
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

"Nigdy więcej nie spuszczaj wzroku. Noś głowę wysoko i patrz dumnie przed siebie. Rozumiemy się?"

Zapowiada się całkiem fajnie...główna bohaterka jest urocza, chociaż ma się wrażenie, że sama nie wie czy lubi ten świat czy jednak wolała by umrzeć...:/
Cóż postać Eliasa jest tak tajemnicza, że ma się ochotę faceta udusić byle by powiedział o sobie coś więcej ;)

Czekam na kolejny tom miejmy nadzieję, że akcja nabierze tępa :)

PolishPopkulturę | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Urocza historyjka; taka współczesna wersja "Pięknej i Bestii". Z ciekawością przekonam się, jak to się wszystko rozwinie, bo w samym pomyśle tkwi przeogromny potencjał. Na plus ciekawy, prawdziwie magiczny świat przedstawiony oraz intrygujący, nieszablonowi bohaterowie (w tym główna bohaterka, która nie drażni!). Jeśli podobało wam się Mushishi - pozycja obowiązkowa!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Agene | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Czy jest na sali ktoś, kto nie uważa obwoluty za intrygującą? Może nawet niepokojącą? Oto patrzmy: obraz tworzy wiele elementów, ale trzy rzucają się szczególnie w oczy. Oto dziewczę, włos czerwony, strój w stylu japońskiego mundurka, z górą jeszcze czerwieńszą. Spogląda na czytelnika jakby nieco niepewnie, takaż też poza, rąsia i nózia z tyłu, pełna wahania. Naprzeciwko niej - stwór dziwny jakiś. Togopodobna szata podbita czerwienią, na eleganckim stroju dżentelmena, ale zamiast głowy łeb dziwny jakiś - rogata czaszka, jakby trochę koźla, ale też jakby z kłem, w pustym oczodole światło, pysk skierowany na dziewczę, ale trudno powiedzieć na co patrzy; jego siedząca sylwetka zdaje się być większa niż stojąca bohaterka...

Alderamin | 2018-02-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Komiksy

Mam sporo do zarzucenia - zarówno historii samej w sobie, jak i polskiemu wydaniu w wykonaniu Studia JG. Opinia dotyczy tomów 1-5, ale jest bezspoilerowa.

Mocną stroną "Oblubienicy" jest przede wszystkim barwne uniwersum, dość mocno oparte na celtyckim i brytyjskim folklorze. Historia w zasadzie jest bardzo europejska, poza pochodzeniem Chise w zasadzie nie ma tu wzmianki o Japonii, nawet stylistycznie bliżej "Oblubienicy" do europejskiej mangi niż tej czystej, oryginalnej. Jak na warunki mangi, to bardzo oryginalne podejście. W dodatku jest ono zrobione z głową. Nie jest to luźne skakanie od mitu do mitu, jak to mamy w np. Rycerzach Zodiaku. Autorka wybiera sobie konkretną kanwę i oplata ją własnymi, składnymi pomysłami. Tu i ówdzie pojawia się ciekawy smaczek, jednak nie wybija on fabuły z rytmu - wszystko rozegrane jest inteligentnie i subtelnie. Oprócz tego mamy odpowiednio dozowaną tajemniczość dwójki głównych bohaterów, Chise i Eliasa - ich historia jest stopniowa odwijana...

Cataleya | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Bardzo ciekawa historia i bardzo ładna kreska. Polecam :)

USAGI mylnypozor | 2018-11-14

Bardzo ładna i dopracowana kreska, kadry statyczne i dynamiczne, ładnie rozplanowane. Każda z postaci posiada własną osobowość, nawet te poboczne. Historia sama w sobie nie jest jakaś wymyślna, ale miło się czyta i wciąga (jestem na 8mym tomie), polecam tym co lubią klimaty fantasy/magia :)

Liczyłam, że będzie to coś ciekawszego, ale się zawiodłam :( raczej nie planuje kupić następnej części :(