Wilcze dzieci 2

2015-10-06
2015-10-06
9788364891977
Monika Sekular
manga seinen okruchy życia romans dramat fantasy

Okładka książki O dziewczynie skaczącej przez czas Ranmaru Kotone, Yoshiyuki Sadamoto, Yasutaka Tsutsui
Ocena 6,8
O dziewczynie ... Ranmaru Kotone, Yos...
Okładka książki Summer Wars #3 Mamoru Hosoda, Yoshiyuki Sadamoto, Iqura Sugimoto
Ocena 6,5
Summer Wars #3 Mamoru Hosoda, Yosh...
Okładka książki Summer Wars #2 Mamoru Hosoda, Yoshiyuki Sadamoto, Iqura Sugimoto
Ocena 6,6
Summer Wars #2 Mamoru Hosoda, Yosh...
Okładka książki Summer Wars #1 Mamoru Hosoda, Yoshiyuki Sadamoto, Iqura Sugimoto
Ocena 6,3
Summer Wars #1 Mamoru Hosoda, Yosh...

Okładka książki Wilcze dzieci  3 Mamoru Hosoda, Yuu
Ocena 7,8
Wilcze dzieci 3 Mamoru Hosoda, Yuu...
Okładka książki 5 cm na sekundę #1 Yukiko Seike, Makoto Shinkai
Ocena 7,3
5 cm na sekund... Yukiko Seike, Makot...

Rodzina składająca się z samotnej matki przenosi się do miejsca w odosobnieniu, żeby stworzyć nowy, bezpieczny dom. Okazuje się, że jednak nie są oni tak samotni, bowiem otrzymują pomoc od serdecznych ludzi. Aż serce rośnie, gdy patrzy się na te interakcje z tą małą społecznością.

Hana sporo się uczy, by zapewnić swoim dzieciom lepszy byt a Ame i Yuki zaczynają dorastać i podążać własnymi ścieżkami, które bardzo się od siebie różnią. U każdego z rodzeństwa przeważa albo ludzka, albo wilcza natura a ich decyzje pokazują, kim czują się bardziej. Piękna historia o poświęceniu rodzicielskim i trudach dojrzewania.

"Wilcze dzieci" mają w sobie coś ciepłego, co sprawia, że niezwykle przyjemnie się czyta tę serię. Dodatkowo dusza rozkwita, gdy patrzy na te pocieszne twarze.

Wspaniała kontynuacja. Na początku bohaterka z dziećmi odkrywa , że uprawa się nie udała. I potem zjawia się u nich sąsiadka i mówi by nie przejmowali się staruszkiem , bo On już taki jest. Potem znów zjawia się dziadek i rozkazuję Hanie kopać i sadzić. I to duże pole i mimo , że Hana nie ma sił to robi wszystko co mężczyzna powie , a gdy staruszek poszedł kobieta upadła na ziemię zmęczona , ale powiedziała dzieciom , że nic jej nie jest. Potem odwiedzają ją sąsiedzi i przynoszą różne jedzenie i w pewnej chwili kobieta mówi sąsiadkom , że chciałaby pracować , a następnie Yuki pyta mamę co to jest przedszkole i mówi , że chce tam iść , ale Hana nie może się na to zgodzić , bo prawda może wyjść na jaw. Jednak Yuki dostaję ataku szału i co chwilę krzyczy , że chce tam iść. A potem się uspokaja i zaczyna tylko płakać i mówi , że wie , że prawda nie może wyjść na jaw , ale przecież Ona jest grzeczna , a Hana ją pociesza. I myśli o tym , że dzieci kiedyś dorosną i odejdą. Potem uprawy zakwitły i cała trójka chodziła do sąsiadów by dać uprawy , a później jeden z sąsiadów mówi , że staruszek tak naprawdę bardzo ją lubi i prosił innych by o nią dbali , a potem staruszek pyta ją czemu ciągle się uśmiecha , a Hana odpowiada , że jej ulżyło. Następnie spada śnieg i Hana bawi się z dziećmi i są bardzo szczęśliwi. A potem dzieci biegają po lesie i nagle Amane widzi ptaka na kamieniu koło wody i rzuca się by go upolować. Niestety poślizgnął się i wpadł do wody , a Yuki szybko pobiegła po mamę , która go uratowała i Amane mówi , że chciał upolować ptaka dla niej i , że wcale się nie bał. A potem znów słyszymy Yuki , która mówi , że po tym wydarzeniu jej brat się zmienił. I znów mija czas i Hana pozwala Yuki iść do szkoły i dziewczynka jednocześnie się cieszy , ale i niepokoi. Jednak w szkolę zaprzyjaźnia się z Shino i z każdym dniem bawi się coraz lepiej. A Hana i Amane odwiedzą rezerwat .przyrody i widzą tam wilka i , gdy zostają sami Hana mówi wilkowi , że Amane jest półwilkiem i pyta go o radę , ale wychodzi na jaw , że owy wilk urodził się w niewoli i nie wie nic o świecie. A kobieta zaczyna pracę w rezerwacie. A wracając Amane mówi , że ten wilk był bardzo smutny i , że chłopak chciałby zobaczyć tatę , a Hana mówi , że też chciałaby go zobaczyć. Później widzimy jak w szkole Yuki nie zachowuję się jak typowa dziewczyna i np: łapię węże lub trzyma szkielety zwierząt w pudełku i dociera do niej , że ludzie się tak nie zachowują i mówi mamie , że chcę być bardziej dziewczęca i Hana szyję jej sukienkę i każdemu się podoba. Potem Amane pojawia się w szkolę , ale jest coraz bardziej nieobecny i w końcu przestaję przychodzić. A do klasy Yuki dołącza nowy uczeń - Fujii. I od razu pyta Yuki czy ma zwierzęta , bo czuć u od niej zwierzęciem i dziewczynka jest przerażona i zaczyna unikać chłopaka , ale On się nie poddaję i ciągle za nią podąża i próbuję nawiązać z nią wieź i w końcu Yuki ucieka , ale chłopak ją goni i pyta czemu go unika i w końcu łapię ją za rękę i pyta czemu ucieka i myśli , że dziewczynka go nie akceptuję , bo jest nowy i na sam koniec Yuki zmienia się w połowie w wilka i atakuję chłopaka pazurami i widać , że rozcięła mu ucho , a krew kapię na ziemię. I mamy koniec. 2 tom jest tak samo cudowny jak pierwszy , a może nawet trochę lepszy. Yuki jest naprawdę świetną postacią. Jej relacja z nowym uczniem jest świetna mimo , że pojawił się tylko na koniec i tom ma mocny koniec , gdy Yuki go podrapała pazurami. A co do Amane to widać , że oddala się od świata ludzi co jest ciekawe , bo w dzieciństwie nie chciał być wilkiem. Został jeszcze jeden tom i historia się zakończy.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kontynuacja ,,Wilczych dzieci".

Naprawdę wciągająca i piękna manga rodzinna. W druim tomie zmierzymy się z problemami dorastania, takimi jak pierwszy dzień w szkole, akceptacja przez kolegów i koleżanki z klasy czy ukrywanie swojego "ja".

Hana, matka tytułowych wilczych dzieci, to naprawdę twarda kobieta. Dla własnych dzieci decyduje się na wyjazd z miasta do niemalże bezludnej okolicy w górach. Poświęca własne dotychczasowe życie dla swoich pociech, by te, mogły dorastać tam, gdzie wilki wychowywać się powinny. Kupuje dom, który swoim wyglądem bardziej przypomina ruinę i remontuje go własnymi rękoma. Zaczyna interesować się rolnictwem, by móc wyżywić siebie i swoją rodzinę. Znajduje pracę, bo wie, że z oszczędności nie wyżyje do końca życia.

Tom 2 opowiada o "inności". O tym, jak ciężko jest ukrywać swoją prawdziwą osobowość w tajemnicy. I o problemach, opowiedzianymi w inny sposób, jednak z którymi mierzy się każdy z nas.

Kontynuacja ,,Wilczych dzieci".

Wzruszający środeczek.

Wzruszający środeczek.

Życie na odludziu, które wybrała Hana dla swoich wilczych szczeniąt, nie jest łatwe. Ziemia wymaga wiele pracy, by uprawy rosły, dom okazuje się być ruiną, ale kobiet nie marnuje czasu na marudzenie, tylko bierze się do roboty. Co jednak taka miastowa dziewczyna może wiedzieć o życiu na wsi? Na szczęście japońska prowincja lubi nowych i z pomocą przychodzą jej sąsiedzi: radzą, użyczają sprzętu, dzielą się nasionami i sadzeniakami. W ramach wdzięczności Hana stara się podzielić tym, co sama wyhodowała. Jakie zdziwienie następuje, kiedy dowiaduje się, że tylko jej pól nie zryły dziki. Czy to ma coś wspólnego z tym, że jej dzieci to małe wilki?

Czas na wsi szybko mija i z maluchów Ame i Yuki zmieniają się w przedszkolaki. O ile Yuki chce chodzić do przedszkola, a później szkoły, o tyle Ame niekoniecznie. Jego ciągnie do przyrody, do lasu. Jest niczym samotny wilk i nawet nie wzbrania się, by stać się nim naprawdę. Za to Yuki z całych sił ukrywa swoją wilcza naturę. Dotąd udawało się jej gładko, jednak do klasy przychodzi nowy uczeń o znakomitym węchu. To on wyczuwa od Yuki zapach zwierzęcia, przez o dziewczyna unika towarzystwa nowego chłopaka jak może. Jednak zostaje to zupełnie inaczej odebrane przez nowego.
Więcej na: http://www.monime.pl/wilcze-dzieci-tom-2/

WILCZE DZIECI, LUDZKA MAMA

Drugi i zarazem przedostatni tom "Wilczych dzieci" to manga równie znakomita, co jej pierwsza część. Czego jednak innego można by oczekiwać po komiksie, który stanowi adaptację filmu kinowego i sama w sobie jest jedną, zamkniętą historią? Co nie zmienia faktu, że mamy tu do czynienia z dziełem naprawdę znakomitym: ciekawym i pełnym emocji, z łagodną nutą fantastyki w tle.

Życie Hany nie jest łatwe. Związała się z wilkołakiem, urodziła dwójkę jego dzieci, ale po stracie ukochanego musiała wychowywać je same. Ponieważ jednak potomstwo potrafiło zmieniać się w wilki, zmuszona była kryć oboje przed światem, a świat, jak to świat, próbował ingerować. Wilcza rodzina uciekła więc na wieś, do miejsca, gdzie mieszkał kiedyś mąż Hany. To tu znaleźli dom i teraz zaczynają nowe życie. Jak się jednak można spodziewać, nie jest łatwo, oszczędności szybko się kurczą, Hana nie może znaleźć pracy, a na polu sobie nie radzi. Z pomocą przychodzą jej sąsiedzi, zawiązują się pierwsze przyjaźnie, wszyscy zaczynają się wspierać. Piękny finał? Ame i Yuki zaczynają dorastać, chcą iść do szkoły, ale czy będą potrafili powstrzymać się przed zmianą w wilki? Co czeka na nie w świecie, którego dotąd nie znały? I co jeszcze przyniesie im życie?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/wilcze-dzieci-2-mamaru-hosoda-yu.html

WILCZE DZIECI, LUDZKA MAMA

Ona zwykła studentka, on tajemniczy nieznajomy. Między bohaterami rodzi się uczucie, a czytelnikowi wydaje się, że oto do jego rąk trafił kolejny przeciętny romans. Nic bardziej mylnego! Kiełkujące uczucie szybko zostaje wystawione na próbę, gdy okazuje się, że mężczyzna jest potomkiem japońskiego wilka. Czy dwójce młodych ludzi uda się pogodzić wilczą i ludzką naturę i założyć szczęśliwą rodzinę? Zapraszam do lektury wyjątkowej mangi, która z pewnością na długo zagości w Waszych sercach.

Wilcze dzieci z początku wydają się historią jak z bajki. Hana, młoda studentka, na jednym z wykładów poznaje skrytego mężczyznę. Szybko okazuje się, że nasi bohaterowie coś do siebie czują, a każde kolejne spotkanie tylko utwierdza ich w przekonaniu, że zostali dla siebie stworzeni. Mężczyzna decyduje się wyjawić głęboko skrywany sekret i pokazać Hanie swoją prawdziwą twarz. Jest on bowiem potomkiem japońskiego wilka, gatunku, który wymarł sprzed około stu lat. Nic jednak nie jest w stanie stanąć na drodze uczucia naszych bohaterów, rozpoczynają oni wspólne życie, wspólnymi siłami stawiając czoła wszelkim przeciwnościom. Niedługo później na świat przychodzi ich pierwsze dziecko – córeczka Yuki, nie trzeba też długo czekać na pojawienie się kolejnego, tym razem męskiego potomka imieniem Ame. Jak się nietrudno domyślić, oboje dzieci odziedziczyło po ojcu wilcza naturę. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby szczęścia rodziny nie przerwała nagła śmierć głównego żywiciela rodziny. Pozbawiona wsparcia, bezrobotna Hana musi nie tylko utrzymać dom i zapewnić dzieciom jedzenie, ale także zapanować nad ich dziką stroną i dopilnować by nikt się nie dowiedział o tym kim są naprawdę.

Choć tytuł mangi wskazywałby na to, że głównymi bohaterami są Yuki i Ame, czytelnika czeka spore zaskoczenie. Tytuł ten skupia się bowiem przede wszystkim na Hanie, młodej kobiecie, które życie postawiło przed trudnym i niezwykłe odpowiedzialnym zadaniem. Życie samotnej matki nie należy do łatwych, tym bardziej gdy w grę wchodzi trudna do okiełznania zwierzęca natura. Jak bowiem wytłumaczyć małemu dziecku iż nie wolno mu wyć w środku nocy, bądź biegać za zwierzętami spotkanymi na ulicy, szczególnie na czterech łapach? Hana wydaje się być portretem idealnej matki, wiecznie cierpliwa, uśmiechnięta i niezłomna w tym co robi, bez chwili wahania każdemu może być stawiana za przykład. Niezwykły optymizm i ciepło jakie biją od tej postaci ujma chyba każdego czytelnika.

Także i pozostali bohaterowie ujmują czytelnika za serce, Yuki, nieco krnąbrna, zawsze roześmiana i wiecznie głodna mała wilczyca to istny wulkan energii. Jej młodszy brat Ame z kolei jest skrytym i dość płaczliwym dzieckiem. Ta różnica charakterów nie raz przysporzy Hanie sporo kłopotów, jednak trudno zaprzeczyć iż w gruncie rzeczy rodzeństwo dobrze się ze sobą dogaduje i wzajemnie wspiera. Ich ojciec, choć niestety nie zagościł w mandze zbyt długo także był postacią godną uwagi. Stawiający dobro rodziny ponad wszystko, kochający i troskliwy mężczyzna. Patrząc na takich bohaterów, aż żal się robi widząc jak postępuje z nimi okrutny los i nieprzyjazne otoczenie, w którym każdy patrzy na własny czubek nosa i swoje wygody, nie przejmując się trudną sytuacją, żyjącego tuż za ścianą sąsiada. Obserwowanie losów tej niezwykłej rodziny, a także patrzenie jak dorastają Ame i Yuki jest niezwykłym przeżyciem i aż żal, że seria liczy sobie wyłącznie trzy tomy.

Całości dopełnia przepiękna kreska. Projekty postaci z jednej strony cechuje pewna prostota, lecz trudno odmówić im swoistego uroku, który sprawia, że niekiedy pragnie się zawiesić wzrok dłużej na danej twarzy. Mimika świetnie oddaje uczucia bohaterów, sprawiając, że wraz z nimi przeżywamy smutki i radości. Także tła nie pozostawiają nic do zarzutu. Ciekawym dodatkiem, jaki znajdziemy na końcu pierwszego tomu mangi są szkice postaci, z kolei drugi tom skrywa dodatkową krótką historię. Wiele osób ucieszy też fakt, że wewnątrz tomiku znajdziemy kolorowe strony.

W przypadku Wilczych dzieci miałam okazję czytać zarówno polskie jak i niemieckie wydanie. W Polsce manga ukazała się nakładem wydawnictwa Waneko, w nieco powiększonym formacie, z kolorowymi stronami i obwolutami. Do preorderu pierwszego tomu dokładany był również dwustronny plakat formatu A3. Moje serce skradło jednak niemieckie wydanie, zawierające trzy tomy w pakiecie składającym się na zbiorczy box na wszystkie tomy, pakiet trzech pocztówek i rzecz jasna same tomiki.

Wilcze dzieci to ciepła, pełna uroku historia, która szczerze mnie zachwyciła, serwując na swoich stronach poważne tematy otoczone nutką niezwykłości, w postaci wilczej natury jej bohaterów. Obok losów Hany i jej dzieci trudno przejść obojętnie. Wam również polecam sięgnąć po ten tytuł, na pewno nie pożałujecie.

Na półkach: , , , ,

Kogo bym się nie zapytała spośród moich znajomych, wszystkie mangi kojarzą im się z przemocą lub „napompowanymi lalami”. Jakże złudne pojęcia mają o tej części rynku wydawniczego. Ile razy od nich usłyszałam, że to tylko dobre dla dzieci, a nie dla dorosłej kobiety. Czasami już wolę przemilczeć pewne sprawy, bo ignorantów wcale nie brakuje, ale „Wilcze dzieci” pokazują, jak bardzo się mylą. Ich zdanie, ich sprawa, ale może choć niektórzy zmienią swój punkt postrzegania pewnych rzeczy. W końcu trzeba być otwartym na nowości w naszym życiu.

Historia niczym z bajki, studentka Hana poznaje chłopaka, który skrywa w sobie pewną tajemnicę. Chłopak jest potomkiem japońskiego wilka, ale ona nie ucieka z krzykiem. Para zakochuje się w sobie, a także powiększa im się rodzina. Na świat przychodzi dwoje dzieci – Yuki, Ame.
Czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie?
Przecież los tak bardzo lubi płatać figle…

To niezwykle ciepła i poruszająca historia o matce i jej dzieciach. Tytuł pełen nostalgii i niesamowitego uroku. Doskonały dla młodszego czytelnika, jak i dla tych starszych, bardziej dojrzałych. Jednym tchem pochłonęłam trzy tomiki i żałowałam, że tak szybko ta opowieść się skończyła. Zostało tyle do powiedzenia, ale każda bajka kiedyś musi się skończyć. Możecie mi wierzyć lub też nie, ale naprawdę przy tym tytule momentami moje serducho było bliskie rozpadnięcia się na kawałeczki. I to jest dowód na to, że wcale nie trzeba skomplikowanej ilości słów, aby poruszyć emocjonalnie czytelnika.

Hana to młodziutka studentka, wiecznie uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia. Bardzo szybko zakochuje się w tajemniczym chłopaku. Nawet gdy ten wyjawia jej swoją tajemnicę, nie ucieka, akceptuje go takim, jaki jest. Z pozoru wszystko szczęśliwie się układa, do czasu…, czy te wydarzenia złamią jej pogodę ducha?
Yuki jest starsza od swojego brata. Jest też jego całkowitym przeciwieństwem. To ona ma apetyt, to ona uwielbia swoją wilczę naturę. Brata uważa za fajtłapę, która nie potrafi sobie z niczym poradzić. Nie jest też taka, jak zwykłe dziewczynki bywają. Nie interesują ją zabawki dla dziewczynek. Woli zwierzątka, które sama złapie. Posiada także ogromny temperament, który ciężko opanować.
Ame jest cichy i spokojny. Świat zewnętrzny go przeraża, przez co często potrafi płakać. W porównaniu do swojej siostry wydawałoby się, że nie czuje się w skórze wilka zbyt dobrze. Choć oboje nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. Czy kiedyś to się zmieni?

Czasem pozory mogą mylić i tak jest w przypadku „Wilczych dzieci”, choć tytuł sugeruje, że to właśnie Ame i Yuki są głównymi bohaterami tej historii, to tak naprawdę jest nią Hana i jej zmagania z macierzyństwem. Wychować drugiego człowieka wcale nie jest łatwo, a jeśli dołączyć do tego drugą naturę jej dzieci, można sobie wyobrazić, jak bardzo może być to skomplikowane. I jest to bardzo dobrze zaakcentowane w momencie, kiedy dziewczynka ulega małemu wypadkowi, a Hana nie potrafi zdecydować, czy powinna się z nią udać do szpitala, czy do weterynarza.

"Wilcze dzieci" składają się z trzech tomów i pewnie dziwicie się, dlaczego nie piszę recenzji każdego tomiku osobno. Po prostu ta opowieść jest do tego stopnia wciągająca, że jak już miałam trzy części, to pochłonęłam je wszystkie, a później już nie potrafiłam napisać oddzielnych recenzji. Może to też wina tej urokliwej kreski, która napawa wielką sympatią do bohaterów. Jest słodka, delikatna i idealnie dopasowana do charakteru tej historii. W dużej mierze rysowniczka skupiła się na mimice twarzy, dlatego też tak bardzo łatwo o wywołanie emocji u czytelnika. Doskonale potrafiłam odczuć to, co odczuwała Hana. A to jest dla mnie duży plus.

Każdy tomik rozpoczyna się kolorowymi stronami, piękna okładka wręcz zaprasza do zapoznania się z Wilczymi dziećmi. Manga została wydana w powiększonym formacie, na czym skorzystały same rysunki, które są większe i bardziej czytelne. W środku znajdują się także mini dodatki jak np. szkice postaci. Tekstu do czytania nie pojawia się zbyt wiele, dlatego w półtorej godziny, na spokojnie można zapoznać się trzema częściami. „Wilcze dzieci” niezmiernie zaskakuje i choć czytałam różne nieprzychylne opinie na temat tego tytułu, nie potrafię się z nimi zgodzić. Mam całkiem odmienną opinię i dziwi mnie, że część osób nie potrafiła dostrzec magii, która zawiera w sobie manga. Owszem, komiks powstał na podstawie filmu o tym samym tytule, ale to nie znaczy, że jest gorszy od pierwowzoru. Nie mam zamiaru narzucać wam swojego zdania, dlatego będzie lepiej, jeżeli sami się o tym przekonacie.

Moja ocena: 9/10

2 tom Wilczych Dzieci opowiada o nowym domu tej dość nietypowej rodziny. Piękne ilustracje przedstawiające bujna japońską przyrodę, dopracowane graficznie sceny i wzruszające momenty. Serdecznie polecam. ^_^

Jest okej, druga część zdecydowanie mi się podoba, Ame i Yuki idą do szkoły, rosną, poznawają świat... Miłe.

Dodaj cytat z książki Wilcze dzieci 2