Dieta życia

Wydawnictwo: Oficyna wydawnicza SPAR
dieta, dieta Diamondów
poradniki
agnb

Dieta rozdzielna, polski odpowiednik diety Diamondów.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

elendil | 2017-06-17
Przeczytana: 2002 rok

Proste zasady, które dają super efekty. Człowiek szybko chudnie, ma dużo energii i je co chce.

EwaWu | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Choć książka ma już ćwierć wieku, opisane w niej zalecenia wciąż nie zostały obalone (a jest to sporym wyczynem, zważywszy na dynamikę odkryć naukowych ostatnich czasów). Maja Błaszczyszyn przystępnie i ciekawie przedstawia założenia dość słynnej diety Diamondów, polegającej przede wszystkim na niełączeniu ze sobą pewnych pokarmów. Idea ta poparta jest logicznymi wyjaśnieniami, co dzieje się w naszym układzie trawiennym po przyjęciu określonej żywności i dlaczego pochłanianie wszystkiego razem jest kardynalnym grzechem dietetycznym.

Książka składa się z dwóch podstawowych części. Pierwsza stanowi opis założeń diety, zdrowych i niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych (i nie tylko!). Druga część to jadłospis - konkretne przepisy na 28 kolejnych dni. Jest i część trzecia - dodatek, podsumowanie i nawoływanie do zdrowego rozsądku ;) Jak wiadomo, przydaje się on w każdej życia dziedzinie - również w tej żołądkowej, jeśli nie chcemy się za dużo żołądkować...