Dieta Płodności. W Zgodzie z Naturą

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Interspar
978-83-6101-132-3
poradniki
Jusia

Maja Błaszczyszyn, autorka m.in. książek: Dieta życia, Jedzta co chceta, Styl życia, który leczy, specjalistka ds. żywienia, od dawna interesuje się zagadnieniem bezpłodności. Od prawie 30 lat wykonuje oznaczenia przeciwciał antyplemnikowych oraz badanie nasienia. Wydaje się, że wpływ na zmniejszającą się stale liczbę plemników, a także ich żywotność ma zmieniający się styl życia...

Wydaje się, że wpływ na zmniejszającą się stale liczbę plemników, a także ich żywotność ma zmieniający się styl życia społeczeństwa. Mamy coraz mniej ruchu, powietrze i woda są coraz bardziej zanieczyszczone, odżywianie znacząco odbiega od zdrowego. Narażeni jesteśmy na coraz silniejsze i częstsze stresy.
W efekcie coraz więcej par ma trudności z poczęciem dziecka. Zmiana stylu życia może wiele odmienić. Podobnie psychoterapia, w przypadku gdy blokady psychiczne uniemożliwiają poczęcie.
Najważniejszą rolę odgrywa zmiana sposobu odżywiania oraz zestawy ćwiczeń, które są w stanie usprawnić insulinowrażliwość i umożliwić poczęcie. Proste zmiany w diecie i regularne ćwiczenia nie są trudne do zastosowania. Istnieje również szereg suplementów oraz zabiegów medycyny naturalnej, które mogą być pomocne w staraniach o dziecko.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com