Ridere con il cuore. Un metodo semplice per vivere piu sereni
798-83-7224-300-X
poradniki
Anna

Jest to opowieść o nadziei, ale też praktyczny przewodnik, jak odnaleźć własne, tylko sobie wyznaczone miejsce w świecie. Jak odnaleźć radość i szczęście z bycia sobą.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Czytoholik_pl | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Książka Valerio Albisettiego pt. "Śmiać się całym sercem" to krótki przewodnik motywacyjny dla chcących zmienić swoje życie tak, by pojawiło się w nim znacznie więcej optymizmu i radości. Albisetti niezmiennie zachęca do tego, by śmiać się sercem, by pogodzić się z samym sobą oraz wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

"Śmiać się całym sercem" to jeden z wielu poradników napisanych przez tego psychoanalityka, a pierwszy, który trafił w moje ręce. Muszę przyznać, że jest to książka dość nierówna. Z jednej strony znajduje się tam wiele cennych porad, wskazówek, zachęt do zmiany życia, pełnych optymizmu i pozytywnego myślenia. Z drugiej jednak strony można nieraz odnieść wrażenie, że autor pisał dane fragmenty pod wpływem impulsu, tak że nie łączyły się w całość, będąc często zbitkiem jakichś myśli, porad czy wskazówek. Część zachęt czy też zaleceń Albisettiego można też momentami uznać za truizmy lub jak kto woli - oczywiste oczywistości. Wskutek tego podczas czytania można mieć...

Katarzyna | 2014-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2014

To jest pierwsza książka tego psychoanalityka jaką przeczytałam. Myślę, że wrócę jeszcze raz do niej, ale chciałabym przeczytać jeszcze inne pozycje jego autorstwa np.: "Być przyjacielem czy mieć przyjaciela" lub "Uzdrowienie medytacją chrześcijańską"

kineczka34 | 2017-10-14
qazah | 2017-09-17