Wizja

The Vision
horror
Ciacho

NIE ZAMYKAJ OCZU

On cię obserwuje. Wie, co robisz. Wie, o czym myślisz. Jest tuż za tobą.

NIE ZAMYKAJ OCZU

Trzyma w dłoni nóż. Ostrze połyskuje złowrogo. Nawet jeśli zamykasz oczy, widzisz – stalowy czubek noża, wycelowany w twoją klatkę piersiową.

NIE ZAMYKAJ OCZU

On zamknie je za ciebie...

źródło opisu: http://www.replika.eu

źródło okładki: http://www.replika.eu

Domdom | 2019-05-09
Przeczytana: 09 maja 2019

Ani to straszne, ani trzymające w napięciu. Za to przewidywalne i momentami trochę śmieszne.

Wileta | 2019-03-16
Przeczytana: 16 marca 2019

Thriller (horror?) przedstawia JASNOWIDZ-KĘ Mary, która przeżywa PRZERAŻAJĄCE wizje związane z przeszłymi i przyszłymi morderstwami, współpracuje przy tym z policją, celem ujęcia sprawców. Niestety dla czytelnika opisywane WIZJE ani straszne, ani przerażające nie są. Opisane bardzo sucho, pozbawione emocji, nie wzbudzają większego zainteresowania. Bohaterka i jej zdolności paranormalne opisane bardzo powierzchownie i płytko. Książka bardzo przewidywalna, w połowie już wiadomo kto zabija. Czytelnik czuje się zniesmaczony i zawiedziony banalnością lektury, która nie wciąga i nie porywa. Nawet dość mocne końcowe sceny nie mogą wpłynąć na jej lepszą ocenę. Pomysł dobry, ale na pomyśle się kończy. Można zaprzestać ją czytać -BEZ ŻALU- w dowolnym momencie.
Sam autor jest w pełni świadomy co nam serwuje, pisząc w posłowiu: „(…) Napisałem Wizję, kiedy jeszcze mieszkałem w Las Vegas i byłem młody i głupi. W owym czasie miałem dwadzieścia jeden lat… Większość moich wczesnych książek nie...

Blondas25 | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

"Wizja" jest pierwszym moim spotkaniem z twórczością Koontz'a. Niestety trudno to spotkanie uznać za spektakularne .Mary Bergen ma dar. Jej zdolność jasnowidzenia jest dla niej przekleństwem, z którym nauczyła się żyć. Dzięki niemu ma pieniądze ale też dzięki niemu, przy współpracy z policją, udało się namierzyć wielu morderców. Jest wspierana przez męża brata i zaprzyjaźnionego redaktora. Książkę czyta się szybko , nie doświadczymy tutaj przesadnych opisów. Jednak książka jest niesamowicie schematyczna, powiela wszystko to co było w innych pozycjach opartych na wizjach jasnowidzeniu itp. Totalny brak zaskoczenia. Jest w miarę i to wszystko co można tu napisać

Mil | 2019-01-13

ulubiona postać: Max

ANA | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

Dość szybko rozwiązałam zagadkę, brakuje mi w tej książce jakiegoś nieoczekiwanego zwrotu akcji.

Tomek | 2018-09-07

Książka wpadła mi w ręce szybko w markecie,równie szybko ją przeczytałem,idealna lektura na jedno popołudnie.
Ciekawostka:bardzo interesujące posłowie w którym autor pisze że tworząc powieść właściwie szukał swojej drogi literackiej-moim zdaniem Koontz dokonał właściwego wyboru.Mimo kilku niedociągnieć trzeba wybaczyć młodemu,nieopierzonemu pisarzowi,jest na prawdę dobrze.

Ghostwriter | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Jeżeli to jest jedna z tych gorszych pozycji Koontza, to albo jestem mało wymagający albo po prostu muszę sięgnąć po inne powieści tego autora. Sprawne pióro, ciekawe postacie, nieźle budowana akcja. Co prawda książka przewidywalna, ale i tak dobrze się ją czyta. Moje pierwsze spotkanie z Koontzem oceniam jako udane.

Gabriela Domaracka | 2018-04-05
Przeczytana: marzec 2018

PLUSY:

1. Zdecydowanie nie spodziewałam się takiego zakończenia. Lubię nagłe zwroty akcji, a w tym przypadku zwrot był perfekcyjny.

2. Niewyjaśniona historia z dzieciństwa głównej bohaterki dodawała nutki niepewności, owiewała bieżące wydarzenia tajemnicą i pozwalała snuć różne domysły.

3. Autor nie bawił się w delikatność. Mówię o brutalności, idei mordercy i jego czynach (zaznaczam, że to plus).

4. Dokładne opisy sytuacji i otoczenia jak zwykle wspomagają wyobraźnie i ułatwiają wczuwanie się w akcję.

MINUSY:

1. Zbyt oczywiste sugerowanie czyjejś winy (nie chcę spoilerować). Od początku książki bardzo wyraźnie zostało nakreślone nastawienie do siebie bohaterów, przez co miałam wrażenie, że wiem, jak się skończy. Lepiej byłoby wprowadzić więcej zamętu, aby nie być do końca pewnym, kto jest sprawcą. Im bliżej końca tym bardziej miałam nadzieję, że się mylę i książka mnie czymś zaskoczy.

2. Z uwagi na to, że jestem osobą sceptyczną, ale w jakiejś części biorę pod uwagę...

wurkut | 2018-01-13

Następny biedronkowy zakup z promocji;)
Książka nie rzuca na kolana, męczyłem ja dość długo jak na tak skromną objętość. Nie jest to Koontz w szczytowej formie, dialogi infantylne a napięcie jak w chińskiej bateryjce.
Pojechałbym mocniej po tej pozycji, jednak w epilogu autor napisał że to jego jedna z pierwszych powieści, z czasów gdy dopiero uczył się pisać. Widać to. Do przeczytania, ale niekoniecznie jako pozycja obowiązkowa.
Co do samego wydania, dość niechlujne, mnóstwo literówek i czeskich błędów. Składane chyba przez studentów na umowie o dzieło.

Dean Koontz stwierdził w posłowiu, że napisał Wizję kiedy był młody, głupi i jeszcze nie osiągnął sukcesu. Ale gdy przeczytałem tą książkę stwierdziłem, że się myli. Uważam Wizję za jedną z jego najlepszych powieści. Jestem fanem książek wypełnionych krwią, a tytułowe wizje, które nawiedzają główną bohaterkę właśnie takie są, co sprawia, że ta powieść jest lekturą obowiązkową dla takich czytelników jak ja. Główni bohaterzy jak zwykle u Deana są cudowni, szczególnie nasza niebieskooka medium, z którą bardzo się utożsamiłem, nie tylko z powodu koloru oczu. Wizję czyta się tak dobrze, że naprawdę ciężko się od niej oderwać, gdyby nie obowiązki przeczytałbym ją w jeden dzień.