Dziewiąte życie Louisa Draksa

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Dziewięcioletni Louis leży w śpiączce na łóżku szpitalnym, ponownie przeżywając w głowie wydarzenia, które doprowadziły do jego prawie śmiertelnego upadku do parowu. Pascala Dannacheta, lekarza Louisa, pociąga matka chłopca, ale mimo to zaczyna on niechętnie kwestionować jej wersję wydarzeń, w której winnym wypadku jest jej zaginiony mąż. Kiedy w wyniku kontrowersyjnego eksperymentu chłopiec próbuje nawiązać kontakt ze światem z otchłani śpiączki, wyłania się porażająca prawda...

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Kurz | 2015-07-08
Przeczytana: 21 maja 2015

Zacznijmy od tego, że otrzymałam ją w prezencie od M. Jest to bardzo dobry przyjaciel, który rozumie mnie bez słów, który wie, kiedy jest źle i tego typu sprawy. Z kolei on tę książkę otrzymał kiedyś w prezencie od kogoś na jakąś okazję. Jednak to nie jego styl, więc postanowił oddać ją mnie. Jak to się mówi, kiedy książki wędrują od czytelnika do czytelnika, wtedy naprawdę żyją. I my to utrzymujemy.

Początkowo podchodziłam do niej bardzo nieufnie i dość niechętnie. Jej okładka kojarzyła mi się raczej z książką dla nastolatków, która wiele nie wnosi, a już na pewno nie zaciekawi kogoś, kto z miłością czyta kolejne biografie itp. Próbowałam ją zacząć trzy razy i dopiero za czwartym jakoś poszło. Strona, dwie, piętnaście, siedemdziesiąt. Teraz otwarcie przyznaję, iż nie spodziewałam się tak dobrej książki. Popełniłam ten błąd, iż oceniłam ją po okładce, czego robić zdecydowanie nie powinnam. Czytałam ją kilka dni, które były dość napięte i nie zawsze miałam chwilę, by odetchnąć...

Paulina | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Z początku książka wydała mi się dziwaczna, jednak im bardziej wchodziłam w świat Louisa, tym większą przyjemność miałam z czytania. Książka ta zdecydowanie jest oryginalna, poprzez swoją tajemniczość i mrok wciąga niesamowicie. Zdecydowanie polecam!

gilotyna | 2010-07-04
Przeczytana: 11 lipca 2009

książka ma stanowczo moje klimaty, bardzo mnie pochłonęła, przeczytałam w dwa dni. Bardzo ciężko było mi znaleźć taki typ powieści lecz nadal szukam kolejnych.

Anetka89 | 2011-06-23

Jako dodatek do gazety, książkę nabyłam za niewielkie pieniądze. Bardzo ciekawa opowieść, która umilała mi ciągnące się podróże do pracy i z pracy :)

Kasia Oskroba | 2010-12-03

Ma ten magnetyczny, dziwaczny klimat, klimat czarnej parady. Zaskakujące zakończenie, ciekawa fabuła.

boloxy | 2015-07-25

Ciekawa ale się męczyłem czytając.

Camille | 2010-06-29

Niepowtarzalna opowieść.

roza2009 | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Świetna książka,mroczna. Thriller połączony z dramatem który bardzo szybko się czyta.Jestem bardzo ciekawa filmu który powstał na podstawie książki. Książkę polecam.

Megsss | 2013-08-21

Zdarza się, że książkę kupujemy za śmieszne pieniądze, a okazuje się, że warta jest 2,3 razy tyle. W przypadku "Dziewiątego życia.." tak było.

Larisa | 2015-07-07

Genialna!