Po latach przed śmiercią

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
horror
giovanna

"Perła PRL-u" to malowniczy ośrodek nad jeziorem Łańskim, pośród warmińskich lasów. Dwadzieścia hektarów leśnej głuszy, z osiedlem domków letniskowych i przystanią kajakową. Nic więc dziwnego, że dla grupy warszawskich studentów pod przewodnictwem Agaty wydaje się idealnym miejscem na spotkanie po latach. Pozytywny nastrój opuszcza przyjaciół, gdy niedaleko ośrodka natrafiają na gromadę...

Pozytywny nastrój opuszcza przyjaciół, gdy niedaleko ośrodka natrafiają na gromadę martwych, okaleczonych dzików. Nie wiedzą, że to dopiero początek dziwnych zdarzeń, jakie występują w okolicy kurortu. Zdarzeń, wywołanych przez czające się w gąszczu zło.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

Robert | 2016-10-27

Nic nie jest takie jaki mogłoby się wydawać. To chyba najlepsze podsumowanie książki, która jest dla mnie jak na razie największym pozytywnym zaskoczeniem br. Przyznaję, że zawsze byłem sceptyczny do polskich autorów, ale myślę, że ta książka ostatecznie to zmieni. Powieść dobrze napisana, z w miarę wyrazistymi bohaterami, czyta się szybko i fajnie. Nie będę zdradzał fabuły, nie chcę zabierać przyjemności czytania, dodam tylko, że akcja dzieje się na Mazurach ... wrażliwsze osoby pewnie przestraszy, bo to horror i szczerze zastanawiam się jakby to było, gdybym nagle znalazł się teraz sam w ciemnym, mokrym lesie.

Nowik | 2016-03-25
Przeczytana: 24 marca 2016

Niesamowita ! Nie da się opisać , trzeba po prostu przeczytać tę pozycję , która rozpiernicza system i to na maxa
Recenzja na:

Flora2811 | 2016-01-25
Przeczytana: 2016 rok

"Tajemnice lasu"

"Po latach przed śmiercią" skusiło mnie przede wszystkim utrzymaną w zielono-czerwonych barwach, przykuwającą wzrok okładką oraz zapowiedzią horroru mającego miejsce w otoczonym lasem ośrodku. Choć opis książki był krótki i nie czytałam wcześniej żadnego dzieła tego autora, zapowiedź wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Miałam nadzieję, że moje przeczucie okaże się trafne i natknę się na klimatyczną perełkę, a fabuła okaże się mało schematyczna i zaskakująca. Co zastałam? Czy historia stworzona przez Makarego Karo spełniła moje oczekiwania?

Akcja powieści toczy się głównie w ośrodku wczasowym i jego okolicach. Grupa niegdyś skłóconych ze sobą przyjaciół postanawia odnowić swoje więzi. W tym celu warszawscy studenci udają się do położonej na Mazurach "Perły PRL-u". Kurort zastają w bardzo kiepskim stanie. Wydaje się zniszczony i zaniedbany, a jego właściciel nie należy do osób o przyjaznym usposobieniu. Wkrótce wyjeżdża, pozostawiając przybyłych samych...

Szkolny_Klub_ | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Dostałam od koleżanki książkę, którą zaczęła czytać, ale szybko zrezygnowała, bo uważała, że jej treść po prostu jest nudna. Chodzi tu o powieść "Po latach przed śmiercią", którą napisał ukrywający się pod pseudonimem Makary Karo. Jest to jego debiutancka powieść.

Rzeczywiście pierwsze strony nie zachęcają, ale nic bardziej mylnego! Kiedy wkręcimy się w świat nam przedstawiony, szybko się od niego nie uwolnimy.

Piątka przyjaciół z Warszawy postanawia spotkać się po latach i wspólnie wyjechać na wakacje. Agata - główna pomysłodawczyni wyjazdu – wybiera ośrodek „Perła PRL-u” usytuowany na Mazurach. Przyjaciele już po drodze napotykają przeszkody. Znajdują martwe dziki, z których zostały same skóry i kości, zupełnie jakby ktoś wyssał z nich krew. Postanawiają się tym nie przejmować i jechać dalej na wymarzone wakacje. Kiedy dojeżdżają do ośrodka są strasznie zawiedzeni. Krótko mówiąc, „Perła PRL-u” lata świetności dawno ma już za sobą. Nasi bohaterzy jednak nie mają innego wyjścia...

Katarzyna Małek | 2016-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 listopada 2015

www.czytelniazinnejbajki.blogspot.com

Pewnie wspominałam kiedyś, że mam duże wymagania w stosunku do powieści grozy. Zawsze przed lekturą wolę nastawić się na lekki zawód. Ostatnio jednak coraz częściej jestem miło zaskakiwana. Duży w tym udział mają polscy pisarze. Dokładnie tak było w tym przypadku. Ta książka to jedno wielkie, pozytywne zaskoczenie!
Kiedy po nią sięgałam, bazowałam jedynie na opisie z tylnej okładki. Zapowiadało się ciekawie, ale jak wiadomo, pomysł i realizację dzieli czasem przepaść. Często spotykam się z uprzedzeniami w stosunku do polskich autorów kryminałów, czy horrorów. No bo jak to zabójstwa albo potwory w naszym pięknym kraju? Na pewno będzie to mało realistyczne lub nawet śmieszne. Szkoda czasu, lepiej sięgnąć po kryminały skandynawskie, a horrory amerykańskie, tam takie rzeczy się zdarzają. A ja wbrew tym wszystkim opiniom, coraz częściej daję szansę naszym rodzimym autorom, jak niejednokrotnie miałam okazję się przekonać, ich wyobraźnia nie zna...

Adriana | 2015-11-12

www.ujrzecslowa.pl

Najlepsze uczucie jakie może ogarnąć czytelnika powstaje wtedy, kiedy jesteśmy zaskakiwani. Zaskoczenie może objawiać się bardzo różnie, ale zawsze jest to dobre uczucie. Tym razem byłam pełna pozytywnych odczuć ze względu na bardzo wiele czynników.

Historia grupy warszawskich przyjaciół rozpoczyna się w momencie, gdy postanowili oni spędzić razem czas w „Perle PRL-u”. Na broszurce jak to bywa, wszystko wyglądało pięknie, jednak gdy po pewnych perturbacjach podczas podróży zastają oni ruderę, to ręce im opadają. To tylko wstęp do tragedii, którą rozpoczyna zaginięcie jednego z przyjaciół tej grupy.

Bardzo się cieszę, że w przypadku tej pozycji opis był bardzo ubogi. Nigdy nie wiemy przed przeczytaniem danej pozycji, czy ten skąpy opis zwiastuje oklepaną i niezbyt ciekawą treść, czy wręcz przeciwnie uderzy ona w nas z takim impetem, że będziemy prosić o więcej. Ja nie potrafiłam się od niej oderwać. Ciągle czymś mnie ta nieoczywista treść zaskakiwała i czuję,...

allani | 2015-09-20

Wciągająca i trzymająca w napięciu :)

Pudel123 | 2015-08-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015

Podczas składania zamówienia natrafiłam na nowość na polskim rynku: Po latach przed śmiercią. Zaintrygowała mnie ciekawa okładka, tytuł oraz kompletnie nieznany mi pisarz. Nic dziwnego - to jego pierwsza powieść. Zaryzykowałam. Do książki podchodziłam jak pies do jeża dopóki nie zaczęłam jej czytać :) O zgrozo! Okazało się, że książka jest tym co mi osobiście najbardziej 'podchodzi'. Zakońćzenie - muszę przyznać zaskakujące i ciekawe - fajnie by było jakby powstał drugi tom, gdyż jakby nie patrzeć - autor pozostawił sobie otwartą furtkę.

Reasumując: książka tak mi się spodobała, ze postanowiłam ją przekazać dalej i z tego co wiem podbija również serca innych :) Ja POLECAM!