Nie daj się oszukać na rynku nieruchomości. Porady dla niewtajemniczonych.

Okładka książki Nie daj się oszukać na rynku nieruchomości. Porady dla niewtajemniczonych. Katarzyna Kuśmierczyk
Katarzyna Kuśmierczyk Wydawnictwo: Novae Res poradniki
poradniki
Novae Res
2015-01-01
2015-01-01
poradnik nieruchomości mieszkania

bardzo mnie dziwi tak wysoka ocena tej książki - tytuł rodem z nagłówków portali - a książka przypomina zbiór porad praktyczno prawnych które można znaleźć na każdej stronie na temat nieruchomości - dodatkowe historia z życia wzięte nie zbyt wiele wnoszą a ich styl jest raczej przeciętny - jeśli twoja wiedza jest zerowa na temat nieruchomości to można ją kupić - inaczej znajdź coś lepszego - zmarnowane 20zł

Nie czytajcie tych bzdur. Jeśli Pani autorka pracowała w biurze nieruchomości, to zastanawiam się, jak dawała sobie radę z tak ograniczoną wiedzą

Genialna pozycja dla osób, które nie mają pojęcia o zakupie czy tez sprzedaży nieruchomości. Podane przykłady są wręcz świetnie wyjaśnione - na co zwrócić uwagę. Polecam.

Świetna pozycja dla osób nie zajmujących się tematem profesjonalnie - przegląd przepisów dotyczących nieruchomości podany w przystępnej formie.

Chciałam kupić mieszkanie. Książkę polecił mi znajomych. Naprawdę dużo wiedzy i warto było tak zajrzeć żeby się tych rzeczy dowiedzieć. Nawet więcej niż można spodziewać się po takiej małej książce. Wszystko prosto i jasno wyjaśnione. Naprawdę warto kupić, bo myślę że to co jest tam napisane jeszcze mi się kiedyś przyda. Polecam

O tym jak można zostać oszukanym podczas kupna mieszkania lub domu, słyszę już od wielu lat. Mieszkanie, które kupujemy okazuje się mieć innego właściciela i okazuje się nie być nasze, inwestycje w mieszkania, które mają powstać za kilka lat, a ostatecznie zyskujemy dziurę w ziemi i kilkuset tysięczny kredyt do spłacania przez wiele lat. A to pośrednik żąda horrendalnego wynagrodzenia za usługi polegające na przeszukaniu ofert w Internecie. Można tak wymieniać godzinami. Jako osoba marząca o swoich czterech kątach chciałam, żeby ktoś wyjaśnił mi wiele zawiłości rynku nieruchomości, aby kiedy już ruszę z grubym portfelem w miasto, nie wydać tysięcy na przyczynę rodzinnych kłótni i nieszczęść.

Kiedy na rynku pojawiła się książka „Nie daj się oszukać na rynku nieruchomości…” Katarzyny Kuśmierczyk, sięgnęłam po nią w nadziei na rozwianie wątpliwości. Książka przekroczyła moje oczekiwania, ponieważ dzięki niej poznałam wiele tajników zakupu nieruchomości, o których nie miałam pojęcia wcześniej.

W pierwszych rozdziałach zostajemy zapoznani z prawem dotyczącym zarówno kupna jak i sprzedaży nieruchomości. Pokrótce, ale zrozumiale i wyczerpująco, dla kogoś, kto chce zorientować w możliwościach nabycia domu czy mieszkania, przedstawione zostały rodzaje własności. Poświecono również sporo miejsca kwestiom prawnym związanym z sytuacją rozwodu i podziału majątku.

W następnych rozdziałach poznajemy „pułapki” czasem celowo zastawiane na kupujących, ale też te związane z właściwą wyceną nieruchomości, by cena nie była za niska lub za wysoka. Dzięki tej książce dowiedziałam się, jakie mieszkania trudno jest sprzedać, a przez co ich ceny, mogą być kusząco niskie, jakie pytania zadawać podczas oglądania lokalu, a także jakie podatki są dodatkowym kosztem dla kupującego, ale też dla sprzedającego i jak można ich uniknąć zgodnie z prawem.

Pełna recenzja na:

Bardzo dobra pozycja na start. Napisana przyjemnym językiem z praktycznego punktu widzenia.

• Nieruchomości
  • Inwestowanie