Uwodzicielka

2015-07-08
2015-07-08
Marzenna Rączkowska
władza rodzina tradycja pieniądze

Mimo, że początek zapowiadał się ciekawie to jakoś mnie nie porwała. Dla mnie słaba.

Cath jest młoda, piękna i nastawiona na sukces. Nie ogląda się za siebie, nie liczy się z uczuciami innych. Dba tylko o swoje dobro, imponuje jej bogactwo.

Dużo akcji pogmatwanych, ciężko się czytało nie wciągała zbyt mocno.

Dużo akcji pogmatwanych, ciężko się czytało nie wciągała zbyt mocno.

Nie jestem fanem książek z tego gatunku, ale muszę przyznać, że bardzo dobrze się ją czyta. Odkrywa przed nami prawdę w zakresie tematów taboo. Polecam!

Lektura tyleż łatwostrawna co banalna.A jednak zajmująca fabuła przyciąga uwagę i pozwala na chwilę relaksu. Z pewnością dla wielu czytelników atrakcją okaże się bohaterka powieści Cath Fox którą poznajemy jako nastolatkę, a rozstajemy się z nią gdy jest już dojrzałą kobietą mającą za sobą ciekawy życiorys pełen osobistych "sukcesów". Piękna, bystra, seksowna i przede wszystkim bezwzględna - taką charakterystykę bohaterki znajdziemy na tylnej stronie okładki. Można by tu dodać jeszcze jedną serię przymiotników wziętych z pewnej reklamy na tym portalu : (Z)aradna, (O)brotna, (Ł)adna, (Z)grabna, (A)mbitna. I już wszystko wiemy na ten temat. Cath Fox reprezentuje sobą archetyp zołzy tak chętnie wykorzystywany w podrzędnych serialach i filmach telewizyjnych. Choć pochodzi z patologicznej rodziny, jest półanalfabetką bez żadnego wykształcenia, dzięki wrodzonemu sprytowi i przedsiębiorczości wspartym sex appealem potrafi wspiąć się na same szczyty. A robi to zostawiając za sobą długie szeregi trupów.

Powieść napisana jest ubogim stylem, łatwym do przełknięcia dla najmniej wymagających i nie zawahałbym się określić jej jako literackiej lichoty, wszelako przy tej lekturze na pewno nie można się nudzić. Fabuła obfituje w dużą ilość pikantnych szczegółów(erotycznych też),jakich dostarcza bogaty życiorys bohaterki. Na ostatnich stronach nazwana zostaje ona nawet postfeministką. Bardzo wyszukane określenie dla drapieżnej karierowiczki, która dzięki umiejętnościom łóżkowym potrafi dotrzeć wszędzie, z łatwością wchodzi w świat biznesu i bogaci się dzięki kolejnym podbojom i małżeństwom, bo mężczyzn potrafi omotywać, wyssać i wyrzucić. Już ją lubicie, co nie?

Przeczytałem, bo uwie czytać. SŁABA, choć początek obiecujący.

Przeczytałem, bo uwie czytać. SŁABA, choć początek obiecujący.

Oj, mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Niby dużo się działo, ale było jakoś tak nieciekawie. Żaden z bohaterów nie wzbudził mojego zainteresowania, brakowało mi ciekawych dialogów, jakiejś puenty, jakiegoś punktu zaczepienia. Wszystko było jakieś takie nijakie. Szczerze to nie polecam bo szkoda czasu, musiałam się zmuszać do przeczytania tej książki...

Bardzo szybko się czyta, współczesna, akcja zatacza koła, niestety od połowy dosyć przewidywalne.

Co to miało być? o.O

Co to miało być? o.O