Wchodzisz do gry

Okładka książki Wchodzisz do gry Milena Wybraniec
Okładka książki Wchodzisz do gry
Milena Wybraniec Wydawnictwo: Oficynka Seria: Zbrodnia w Bibliotece kryminał, sensacja, thriller
Zbrodnia w Bibliotece
Oficynka
2014-04-10
2014-04-10

Nazwanie treści thrillerem erotycznym jest mocno przesadzone. Książka jednak dzięki wartkiej akcji wciąga czytelnika od pierwszej strony i nie puszcza aż do ostatniej. Intryga jest dosyć skomplikowana i czasem miałam wrażenie, że autorka sama się w niej zaplątała. Coś chwilami nie kleiło się w treści. Zbyt wiele było uproszczeń i za dużo moim zdaniem niedopowiedzeń. Nie mniej jednak gratuluję całkiem udanego debiutu.

Okładka - widnieje na niej kobieta ubrana w skąpy gorset, ale twarzy jej nie zobaczymy. Możemy tylko sobie wyobrazić jaka ona może być. Co w rezultacie działa na naszą wyobraźnię. Okładka jest utrzymana w czerni, czerwieni i bieli. Takie połączenie kolorystyczne, podsyca wyobraźnię. Patrząc na okładkę od razu myślimy sobie, że jest to jakiś konkretny i perwersyjny erotyk, ale tak wcale nie jest. Mimo wszystko okładka jest zachęcająca.

Zacznę może od głównej postaci w książce, a jest nią Lidia, która boryka się ze swoimi codziennymi problemami takimi jak strata ukochanego męża w wypadku, strata rodziców i na domiar złego była kiedyś alkoholiczką. Niestety to nie koniec jej problemów ponieważ Lidia zostaje wplątana w jakąś dziwną grę z której nie ma wyjścia, a gra toczy się o wysokie stawki, na śmierć i życie. Kobieta nie wie jak się z niej wyplątać. Tym bardziej, że już jak do niej wejdziesz, to żywy nie wyjdziesz. Najgorsze w tym jest to, że Lidka nie zna zasad i nie wie kto ją w to wplatał. Ale jak to bywa z nami kobietami, zawsze sobie poradzimy dzięki intuicji, sprytowi i osobistemu urokowi. Po drodze Lidkę spotyka wiele ciekawych przygód, a zarazem nieprzyjemnych sytuacji. Dziewczyna uczy się jak ma przetrwać. Poznaje wiele interesujących osób, które są powiązane z tą gra.

Dalej nie będę już wam streszczała książki. Musicie same ją przeczytać, ale pamiętajcie, że czytając *Wchodzisz do gry* na pewno nie będziesz się nudzić! Czytając tą książkę od samego początku mnie zaciekawiła. Jest bardzo fajna i tak naprawdę nie uraczymy w niej erotyki, ale jest mega interesująca i co po chwila coś się dzieje ciekawego. Ma ponad 470 stron i gdy zaczęłam ją czytać pomyślałam sobie, że długo ją będę czytała, ale zostałam mile zaskoczona. Przeczytałam ją w trzy dni. Jak na mnie to bardzo szybko i tak naprawdę czyta się ją lekko, płynnie i napisana jest prostym językiem. Jeśli chodzi o zakończenie powieści to jest ono ciekawe i bogate w akcje. Czy ją polecam? Oj tak, bardzo fajna książka!

akcja pędzi w tej książce, intryga jest trochę zawiła, minęło sporo kartek zanim zorientowałam się po co to wszystko i kto za tym stoi. długo nie rozumiałam dlaczego główna bohaterka która z własnej woli nie zgłosiła akcesu do tytułowej gry zostaje do niej wciągnięta i nie może jej bez konsekwencji przerwać i dlaczego nikt nie próbuje zawiadomić policji. thrillerem erotycznym bym tej pozycji nie nazwała, nie ma w niej aż tyle erotyki (chyba, że autorka w oryginale umiescila więcej scen, które redaktor usunął?). jak na debiut to nieźle!

Zaczynając każdą książkę, jestem ciekawa jej zakończenia. Tym razem było tak samo, choć, według mnie to wartości literackiej ona nie ma za dużo. Wykorzystywanie człowieka przez człowieka, a zwłaszcza nadmiernego męskiego ego i braku pohamowania zachowań z ich strony jest przerażający. Może było by lepiej , gdyby autorka trochę bardzie rozwinęła sprawę znaleziska geologicznego, które jest powodem wszystkich perypetii bohaterów.

Jesienny wieczór, powrót z pracy, mgła i ograniczona widoczność na drodze. Z takimi warunkami zmaga się Lidia - główna bohaterka powieści. Nagle na jezdni przed jej oczami ukazuje się postać kobiety. Po gwałtownym zatrzymaniu okazuje się, że ów postać jest w opłakanym stanie. Jej ciało jest zmaltretowane a ona sama błaga o pomoc. Majaczy coś o grze. Że nie chce już w niej brać udziału, że nie chce żeby ją znaleźli. W tym dziwnym incydencie bierze również udział mężczyzna, który zatrzymał się widząc całe zajście. Tomasz pomaga Lidii. Razem transportują Darię do szpitala, gdzie zajmują się nią specjaliści.

Więcej na www.czytanko.pl

REWELACJA! Naprawdę świetna książka, zaczynasz czytać i nie jesteś w stanie skończyć. Zabrałam jedną gwiazdkę za zakończenie. Bo wolałam tego drugiego ;)
Mam nadzieję że autorka jeszcze coś napisze, i będzie to na podobnym, wysokim poziomie. Gorąco polecam!

Z debiutami literackimi różnie bywa. Jedne zmuszają do refleksji nad celnymi obserwacjami, poruszającymi kadrami otaczającego nas świata, inne zachwycają siłą wyobraźni i wizją magicznej rzeczywistości, innego wymiaru idealnie zamkniętej w formie fantasy, a zdarza się tak, że obrazy malowane słowem trafiają w próżnię i nie są doceniane przez nikogo. Jak w tych wytycznych odnajduje się powieść Mileny Wybraniec „Wchodzisz do gry”? Odpowiem jednym bardzo optymistycznym zdaniem: Jeżeli autorka tak debiutuje, to aż strach pomyśleć jakie będą jej kolejne książki :)

Wieczorem, na ulicę, przed koła samochodu Lidii, wracającej ze spotkania służbowego, wybiega młoda kobieta. Jest mocno poturbowana: pobita, skrajnie wycieńczona, mocno przerażona. W malignie powtarza słowa o tajemniczej grze, w którą nie chce grać, której się boi i przez którą szuka ratunku u obcych ludzi. Zdenerwowana Lidia przy pomocy kierowcy innego samochodu odwozi zmaltretowaną kobietę do szpitala. Nie może jednak o niej zapomnieć. To wydarzenie staje się przełomowe w życiu Lidii, która przypadkiem staje na drodze niewłaściwych ludzi i wchodzi do gry o najwyższą stawkę… o życie.

„Lidio, to gra emocji, złudzeń i zwykłej ludzkiej zachłanności. Jeśli masz pieniądze, to grasz, ale jak ich nie masz… Naiwni idą zawsze na pierwszy ogień.”

Lidia mimo młodego wieku gromadzi w sercu bogactwo doświadczeń i to nie koniecznie tych pozytywnych. Bardzo szybko straciła oboje rodziców. Musiała szybko dojrzeć i poradzić sobie z wyrwą w sercu, jaką pozostawiła śmierć bliskich. Równie szybko kostucha zabiera jej jedyną, prawdziwą, wielką miłość. Po tej stracie nie może się pozbierać. Alkohol staje się lekarstwem na smutki, na samotność, na życie poskładane na prędce. Dopiero pomoc przyjaciół pomaga jej wyjść na prostą, ale obietnicę zapomnienia jaką niesie za sobą butelka whisky pozostała w jej pamięci. I choć próbuje wyeliminować z głowy tę myśl i nie daje się podejść zgubnemu nałogowi, w trudnych chwilach wyskakuje niczym diabeł z pudełka. W momencie kiedy poznajemy Lidię, wydaje się być pogodzona z losem i odnajduje proste przyjemności codziennego życia. To ułuda, maska, która opada w pewien jesienny, zimny, mglisty wieczór, kiedy w jej życie wkracza Tomasz Raczyński, pobita dziewczyna i tajemnicza gra.

„W tej grze nie ma wygranych lub przegranych. W nią się po prostu gra lub ląduje na stole w prosektorium. I gwarantuję ci, że wizyta na policji tylko to przyspieszy.”

Właśnie… Gra… Czym jest i dlaczego budzi przerażenie? To rodzaj ryzykownej zabawy, hazardu dla zblazowanych przedsiębiorców, finansistów, którzy poszukują adrenaliny w nielegalnym kasynie, gdzie stawką oprócz dużych pieniędzy są nieruchomości, wpływy, koneksje, informacje gospodarcze i rządowe, które mogą zmienić losy całego świata po najwyższą ofiarę- życie.
Ktoś bardzo się postarał aby Lidia weszła do gry… Kto za tym stoi i czego oczekuje? Zainteresowanych odsyłam do powieści Mileny Wybraniec. Zapewniam, że warto :)

„To jakaś cholerna zabawa. Przewrotny rodzaj gry o kasę, w której biorą udział tylko ci znudzeni banalną formą zdobywania pieniędzy. Ci, którzy obracają kwotami z bezkresną linią zer i pożądają już tylko wrażeń. Gra doznań dla ludzi o wyrafinowanych potrzebach i dziewczyn, które godzą się na „wymianę wzajemnych korzyści.”

„Wchodzisz do gry” jest thrillerem erotycznym na bardzo dobrym poziomie. Autorka nie epatuje nagością, seksem, wulgarnością. Powiedziałabym nawet, że sięga po te sceny w uzasadnionych wypadkach, które idealnie wpasowują się w układ scen, zależności pomiędzy bohaterami i gdy wymaga tego zaistniała sytuacja. Podobało mi się takie nienachalne połączenie lekkiej erotyki z brutalnością korupcyjnego świata, brudnych ludzkich żądz, dążenia do władzy, walki o życie, o zachowanie wartości.

„W tej grze rzeczywiście nie ma zasad, przynajmniej tych moralnych, a uczucia obnażają twoją słabość.”

Milena Wybraniec bardzo dobrze przemyślała swoją książkę. Miała pomysł, który udało jej się korzystnie sprzedać. Zbudowała postacie, które szybko zapadają w pamięć, które krok po kroku wciągają w swoja historię, dają się lubić, angażują emocjonalnie, z którymi nie chcesz się rozstać kiedy zamykasz książkę. Autorka sprawiła, że wydarzenia, wokół których oscyluje „Wchodzisz do gry” są wiarygodne, są odzwierciedleniem współczesnego świata coraz bardziej zapatrzonego w pieniądze, który nie identyfikuje się z jednostką, który jest zaślepiony na los pojedynczego człowieka. Całość podkreślają lekkie, niebanalne dialogi, prosty acz plastyczny język i kusząca okładka.

Pani Mileno- gratuluję fantastycznego debiutu i liczę na brawurowy atak na rynek wydawniczy z kolejną powieścią. Kupię w ciemno :)

aleksandrowemysli.blogspot.com

W powieści już od samego początku czuć, że jest to thriller. Duża liczba zabójstw, mocne opisy scen brutalności i zwłok. A do tego intrygi, spiski, seks i wielkie pieniądze – to wszystko naprawdę kręci czytelników, nawet tych, którzy się do tego nie przyznają. A wszystko to dobrze skomponowane, zharmonizowane i napisane przystępnym językiem. "Wchodzisz do gry" czyta się przyjemnie i lekko, co zważywszy na ciężar gatunkowy powieści, jest dość zadziwiające.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2014/09/milena-wybraniec-wchodzisz-do-gry.html

Musze przyznać, ze bardzo ciekawy debiut. Ksiazka bardzo mnie wciagnela. Ciekawa intryga, caly czas akcja. Polecam! Czekam na dalsze pozycje tej autorki.

Tą polecam, książka posiada wątek erotyczny, kryminalny te 482 przeczytałam za jednym razem, chwilami trudno było mi się od niej oderwać. Polecam :)

• Polscy autorzy
  • Przeczytane 2023
  • 000 Biblioteczka
  • Moi mali książęta :)
  • Przeczytane w 2017

Dodaj cytat z książki Wchodzisz do gry