Nieprzewidziane konsekwencje miłości

Wydawnictwo Literackie
2015-08-13
2015-08-13
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
walka o miłość tajemnice romans miłość

Bardzo przyjemna książka, szybko się czyta. Jak to jest zakochać się w kimś kto nie odwzajemnia twojego uczucia? Czy jest jakaś szansa żeby wzniecić płomień miłości? Josh, po powrocie w rodzinne strony, zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Sophie - uroczej Pani fotograf. Nieprzyzwyczajony do tego że dostaje kosza nie może się nadziwić, że dziewczyna nie chce się z nim umówić. Jednocześnie jej najlepsza przyjaciółka podkochuje się w nim, ale on nie jest zainteresowany Tulą. Z kolei Tula spodobała się Rileyowi, ale dziewczyna unika przystojnych nierobów jakim jest Riley. Czy takiemu playboyowi może naprawdę zależeć, czy to tylko urażona duma każe próbować mu podrywać Tulę aż do skutku? Czy jest szansa, że któreś z bohaterów szczęśliwie się zakocha?

Bardzo przewidywalna i trochę naciagana historia. Jednakże, o ile przewidywalność nie była dla mnie w tym przypadku wadą, to ta naciągana końcówka już tak i z tego powodu dałam jedną gwiazdkę mniej. Generalnie jednak, książkę czytało mi się dobrze i szybko. Podoba mi się styl w jakim pisze Jill Mansell, więc na pewno jeszcze sięgnę po coś tej autorki.

Sophie nie umawia się na randki. Bo tak. Jest zawziętą panią fotograf, lubi swoją pracę i zapiera się rękami i nogami przed mężczyznami. Josh wrócił z LA po zerwaniu kontraktu z Go Destry, których był menadżerem i postanowił pomóc babci w prowadzeniu hotelu. Poznał Sophie i od razu wiedział, że to jest kobieta dla niego. Szkoda tylko, że dała mu kosza. Nie raz, nie dwa.
Dot - babcia Josha - wygląda oszałamiająco jak na swój wiek, jest żywiołowa i stara się dobrze traktować swojego byłego męża Lawrence'a, który ponad 10 lat temu złamał jej serce, a teraz widać, że chce to naprawić.
Tula traci pracę i postanawia przenieść się do swojej przyjaciółki Sophie. Dzięki niej poznaje Rileya, przystojnego bogacza lekkoducha, który mógłby mieć każdą, ale dziwnym trafem interesuje się Tulą, która nie chce tracić czasu na obiboków bez planu na przyszłość. A do tego jest jego ciotka, która miała już trzech mężów, ale żaden z nich nie był właściwy...

Ileż w tej książce miłości! Dzięki niej uświadomiłam sobie jak wiele jest jej rodzajów. Tu jest chyba w każdej odmianie: jest nieodwzajemniona, szczęśliwa, ta co wybacza, ta nieunikniona, ta na całe życie, ta co pojawia się po pięćdziesiątce, ale jest równie szalona jak młodzieńcza, ta nieprzewidywalna, ta smutna, ta, która daje siłę, by podjąć ryzykowne decyzje.

Bardzo przyjemny styl pisania. Zaangażowałam się w każdą z opisanych historii, bohaterowie są przesympatyczni, a choć wiedziałam jakie będzie zakończenie, bardzo przyjemnie mi się ją czytało.

Polecam!

Dot...

Polecam tą książkę każdej dziewczynie oraz kobiecie. Lekka, niebywale wciągająca, zaskakująca i interesująca. Zabiera w nas podróż pełną radości, a przede wszystkim nadziei. Aż trudno ją opisać. Nie należy do ciężkich, moralizatorskich lektur, nie jest jednak w żadnym wypadku prosta i schematyczna. Wręcz przeciwnie. Kunszt literacki autorki wciąga nas w spiralę przygód bohaterów, tak, że pragniemy poznawać ich życie.
Polecam!!!

Początkowo ta książka nie przypadła mi do gustu, jednak w miarę poznawania bohaterów i ich historii, coraz bardziej mi się podobała. "Nieprzewidziane konsekwencję miłości" to historia o tym, jak czasem trudno ruszyć ku nowemu uczuciu, jeśli jeszcze nie pogodziliśmy się z przykrymi doświadczeniami przeszłości.

Jill Mansell to autorka nazywana królową romansu. Mieszka w Wielkiej Brytanii. Pisze już prawie 20 lat, zawsze ręcznie, piórem.

Całkiem ładna, przypominająca filmową okładka. Co się w niej kryje?
Sophie to doświadczony fotograf, jej zdjęcia poruszają widzów. W życiu prywatnym nie ma jednak tyle szczęścia. Przeżyła coś takiego co skreśliło wszystkich facetów w jej życiu. Josh jest za to bogaty, przystojny i sławny. Sophie tym bardziej stara się trzymać od niego jak najdalej. Jej przyjaciółka Tula i Dot- babcia Josha też być może znajdą miłość.

Nie wiem czy to klimat tamtych stron, ale coś w tej książce przywodzi mi na myśl Cecelię Ahern. Nie jest to z całą pewnością zwykłe romansidło, oj nie. Mnóstwo tu ciepła. Optymistycznego kopa i uśmiechu, który wypływa z książki. Można mieć najgorszy humor, a po przeczytaniu kilku stron od razu wszystko staje się prostsze. Oczywiście nie jest to tylko słodka opowieść. Każdy znajdzie w niej trochę goryczy, która nie pozwala bohaterom od razu się otworzyć. Sprawia, że ich życie przypomina letarg.

Mamy tu trzy pary, trzy historie, które wzajemnie się uzupełniają. Każdy z bohaterów jest w jakiś sposób inny, ma własne problemy z którymi się boryka. Czytelnik może z którymś się utożsamić i śledzić jego losy. Polubiłam Sophie za jej niezachwianą pewność siebie i humor, Tulę za to, że była taka niezdarna i bezbronna oraz Dot. Starsza pani z ciętym językiem. Przez te prawie 500 stron nie sposób się tutaj nudzić, a czyta się wprost ekspresowo. Pozwólcie wprowadzić do waszego świata malutki promyczek słońca za sprawą tej powieści. To słodko-gorzka opowieść o miłości. Wiem, że wielu z moich czytelników będzie skuszone.

Całkiem ładna, przypominająca filmową okładka. Co się w niej kryje?

2079

Dużo humoru,fajni bohaterowie to przepis na świetną powieść Jill Mansell.Polecam!!

10.07

10.07

Bardzo fajna mimo że jak dla mnie przewidywalna.

Bardzo fajna mimo że jak dla mnie przewidywalna.

Niebanalna książka o miłości. Kilka historii przeplatających się wzajemnie tworzy ciepłą całość - idealne czytadło na jesienne wieczory.

• Przeczytane w 2015
  • Przeczytane 2016
  • 2017

Dodaj cytat z książki Nieprzewidziane konsekwencje miłości