Słodycz wybaczenia

Sweet Forgiveness
Katarzyna Karłowska
literatura piękna
Ag2S

Kolejne znakomite dzieło autorki z pierwszych miejsc list bestsellerów, od którego nie będziecie mogli się oderwać Zabawna opowieść o tym, jak wyzwolić się z więzów przeszłości. Hannah Farr prowadzi popularny program telewizyjny. Ma też fantastycznego partnera, z którym planuje wspólną przyszłość. Nagle w jej doskonałym i poukładanym życiu wszystko zaczyna się sypać. Jedna osoba zdaje się...

Zabawna opowieść o tym, jak wyzwolić się z więzów przeszłości.

Hannah Farr prowadzi popularny program telewizyjny. Ma też fantastycznego partnera, z którym planuje wspólną przyszłość. Nagle w jej doskonałym i poukładanym życiu wszystko zaczyna się sypać. Jedna osoba zdaje się znać rozwiązanie wszystkich problemów: dawna szkolna koleżanka i prześladowczyni Hannah, a teraz autorka idei "kamyków wybaczenia". Idea ta zachęca do naprawiania doznanych bądź wyrządzonych niegdyś krzywd. Czy Hannah grozi utrata wszystkiego, co w życiu zdobyła, nawet miłości...?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Inez | 2017-10-27
Przeczytana: 06 października 2017

"Słodycz wybaczenia" Lori Nelson Spielman to interesująca opowieść o tym, jak wyzwolić się z więzów przeszłości. Autorka z pewnością wie, iż moc opowiadania może nas uzdrowić i pocieszyć w najtrudniejszych chwilach życia. To inteligentnie napisana książka o nieświadomych błędach naszego życia. Opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.
W tej książce znalazłam wszystko czego szukam w kobiecej literaturze.
Polecam.

Inez89 | 2017-08-25

Kamyki wybaczenia ?!
Mistrzowski pomysł na książkę!
Piękna!
Autorka w fenomenalny sposób pokazuje jak czyny jednej osoby wpływaja na życie wielu osób. Jak ważne jest życie zgodne z własnym sumieniem.
Książka z pewnością dotknie każdego i odciśnie na czytelniku potrzebę zadumy, analizy i kontemplacji nad własnym życiem, wyborami, decyzjami.

Karolina | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 lipca 2017

płynna narracją, dynamiczne dialogi i interesujący i realni bohaterowie. Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest to lekka, ale nie trywialna kobieca lektura, zapewniająca zarówno rozrywkę, jak i w dyskretny sposób skłaniająca do przemyśleń.

fati119 | 2017-07-22

Jedna z ksiazek ktore zmuszaja do przemyslen. Czy sa w naszym zyciu oboby ktorym wyrzadzilismy krzywde i powinnismy przeprosic? Czy bylibysmy zdolni do przyznania sie do winy? Szczerze mowiac , w pewnym momencie tej ksiazki zaczelam podziwiac bohaterke za jej deteminacje i odwage. Ladnie pisana, z pieknym przeslaniem , sprawila ze czytalo sie ja bardzo szybko i z przyjemnoscia. polecam

ewa | 2017-07-16

"Bo kiedy gasimy jedną świeczkę, to jednocześnie zapalamy inną. Jaką niezwykłą wyprawą pełną prób i błędów jest ludzkie życie. Dźwigamy w sobie wstyd i poczucie winy, ale chwile wypełnione dobrem i pokorą ujmują nam tego brzemienia. Ostatecznie jednak możemy tylko mieć nadzieję, że nasze wewnętrzne światło rozświetli stworzony przez nas mrok."To słowa jednaj z bohaterek tej książki.osoby,która uważa,że w chwili przychodzenia na świat czeka na nas pokój z zapalonymi świecami.Każdy zły uczynek gasi jeden płomień,każdy dobry zapala go.Ważne,aby u schyłku życia ów pokój był dobrze oświetlony.
"Słodycz wybaczenia" to powieść obyczajowa poruszająca trudne tematy.Przepraszanie i przyjmowanie przeprosin,siła i konieczność wybaczania,samotne rodzicielstwo,stronniczość wynikająca z rozpadu małżeństwa,manipulacja bliskimi,trudne relacje dzieci z rodzicami to tylko niektóre z tych tematów.
Nigdy nie lubiłam łańcuszków szczęścia,ale idea kamyczków wybaczania jakoś do mnie przemawia.Osobie od...

ada_aga | 2017-05-07
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Pełne zaskoczenie nie tylko fabułą ale całą książką, zapowiadała się smutna melancholijna i początek faktycznie nie wciąga ale później akcja zaskakuje nie tylko bohaterkę ale i czytelnika. Powolny początek nie zapowiada końca książki: "kamyki wybaczenia" wymyślone przez dawną koleżankę bohaterki są zalążkiem zmian w życiu bohaterki, jest ona zmuszona do podjęcia pewnych kroków, których nie chciała nigdy podejmować. Książkę polecam bo jest zaskakująca i ciekawa i proszę się zniechęcać początkiem.

zefirek0509 | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Opowieść daje wiele do myślenia. Fajnie skonstruowana historia. Warto przeczytać.

MoniS | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Nie spodziewałam się, że książka ta spodoba mi się tak bardzo, że wreszcie wyleczy mnie z książkowego kaca. Znowu czułam radość z czytania, nie mogłam się oderwać. Powieść niesłychanie mnie wzruszyła, dała do myślenia, skłoniła do przemyśleń. Natychmiast polubiłam główną bohaterkę, kibicowałąm jej, śledziłam jej poczynania ze ściśniętym sercem ale też nadzieją, że wreszcie dozna spokoju duszy.
Serdecznie polecam.

Katerina | 2016-11-03

Wbrew cukierkowej okładce, w środku znajdujemy całkiem przyzwoitą i mądrą treść. I w tej prostocie właśnie jest siła. Bo któż z nas nie popełnia błędów i nie ma takich sytuacji w przeszłości, których by żałował. Czasem zupełnie nieświadomie krzywdzimy ludzi, a czasem wbijamy im nóż z pełną premedytacją z sobie tylko znanych powodów. Jednak cienie przeszłości zawsze mają wpływ na teraźniejsze życie i dawne krzywdy pozostawiają ślad.
Listy z prośbą o wybaczenie i dołączone do nich kamyki wybaczenia to dobry pomysł na to, żeby oczyścić się z tego, co było. Autorka tym niewątpliwie prostym zabiegiem powoduje refleksje u czytelnika i za to należą jej się ogromne brawa.
Przyznam, że książka miejscami naprawdę wzruszająca. Przyjemnie się czytało, z chęcią sięgnę po wcześniejszą pozycję tej autorki.

Książkowo_czyta | 2016-09-22
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Najnowsza powieść Lori Nelson Spielman jest jednocześnie drugą wydaną w Polsce. Po „Liście marzeń”, którą czytałam już jakiś czas temu, a która bardzo mi się spodobała nie sposób było nie sięgnąć po „Słodycz wybaczenia”.

Główną bohaterką historii jest Hannah Farr, dziennikarka prowadząca popularny talk - show w lokalnej stacji telewizyjnej. Kobieta jest w nieformalnym związku z owdowiałym burmistrzem miasta, ma on nastoletnią córkę, która nie znosi Hannah. Nasza bohaterka chciałaby wreszcie założyć rodzinę jednak jej partner Michael wciąż nie może się zdecydować na ten ważki krok. Niemniej jednak Hannah nie ma najmniejszego powodu, by narzekać na swoje życie zarówno w kontekście zawodowym jak i prywatnym, zwłaszcza, że otrzymuje także propozycję objęcia bardzo prestiżowej posady w Chicago.

Pewnego dnia kobieta otrzymuje przesyłkę, która zawiera list z przeprosinami oraz tzw. kamyki wybaczenia, od swojej szkolnej prześladowczymi sprzed lat Fiony Knowles. Idea w/w kamyków jest...