Jak znaleźć faceta w wielkim mieście

Okładka książki Jak znaleźć faceta w wielkim mieście Melissa Pimentel
Okładka książki Jak znaleźć faceta w wielkim mieście
Melissa Pimentel Wydawnictwo: Czarna Owca literatura piękna
Czarna Owca
2015-07-29
2015-07-29
2015-01-01
Piotr Kaliński

Od początku wiemy kogo wybierze główna bohaterka, albo inaczej jak wiedziałam ... Bohaterka kupuje i czyta różne poradniki jak zdobywać mężczyzn. I stosuje się do każdej z nich przez jeden miesiąc. Myślałam, że będzie śmiesznie jak przy Bridget Jones, ale dostaliśmy tylko i aż tyle, żeby takie poradniki wyrzucać do kosza ... Taki tylko dla mnie wniosek był przy tej książce.

Nic nie wnosi. Taka książka o niczym. O ilości zaliczonych facetów, o kobiecie która ma widoczne problemy z seksem. I to zakończenie takie... Nie wiem, mam wrażenie że wszystko to wzięło się za przeproszeniem z dupy. Nic nie czułam czytając ta książkę - motylków, zaciekawienia. Trochę jakbym czytała książkę kulinarną. Chociaż taka jest o gotowaniu i czegoś uczy, a "jak znaleźć faceta w wielkim mieście" jest po prostu o niczym

Miałam nadzieję na książkę lekką i przyjemną. Ta taka jest. Szybko i przyjemnie się ją czytało.
Lauren przyjeżdża do Londynu, dlaczego? Wszystko wychodzi pod koniec książki.
Przyjeżdża do pracy, udaje jej się wynająć pokój, zaprzyjaźnia się ze współlokatorką. Marzy jej się też niezobowiązujący romans, już myśli, że tak jest z Adrianem, gdy pewnego randka robi mu śniadanie.....on ucieka.
Wpada na pomysł eksperymentu randkowego i testuje co miesiąc inny poradnik. Przydarzają się jej różne zabawne i mniej zabawne historie. Wszystko fajnie opisane, podsumowanie na koniec miesiąca.
A czy uda jej się coś osiągnąć tym eksperymentem? Co wywnioskuje, to wszystkiego dowiecie się z książki.
Polecam ją teraz na letni czas, czas urlopu, odprężenia, pośmiania się :)
Autorka najpierw pisała bloga i opisywała tam swoje perypetie randkowe i przełożyła to na książkę.

Lauren przyjeżdża do Londynu, dlaczego? Wszystko wychodzi pod koniec książki.

Jeśli podejść do tej książki baaardzo na luzie, to jest nawet do przeczytania... Nie powala na kolana ale momentami można się uśmiechnąć i podziękować sobie że w jej wieku nie było się aż tak zagubionym żeby na ślepo i wbrew sobie korzystać z poradników:)

Mozna przeczytać dla rozluźnienia, albo w nudny zimowy wieczór, ale nie spodziewajcie się fajerwerków. Nie chcę opisywać szczegółowo o czym jest ta książka, choć w sumie tytuł mówi sam za siebie. Tak po krotce, cała fabuła opiera się na singielce, która ucieka przed związkiem do Londynu i postanawia się oddać w stu procentach życiu singielki. Testuje kilka poradników. Przy czym każdy z nich przedstawia inną metodę. Nie do końca autorka szuka faceta. A przynajmniej nie na stałe. Owszem szuka, ale na jedną noc. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć na jej temat. Ot taka sobie, nie zasługuje na więcej komentarza.

Książka lekka i dowcipna do momentu, aż w okolicy połowy opowieści zdajesz sobie sprawę, że jej bohaterka na 100% nie należy do mądrych kobiet z klasą i wartościami, tylko myśli raczej "różowo".
Fabuła wpisuje się bardziej w pokolenie instagrama niż np. 30 latków, którzy relacjom damsko-męskim stawiają poprzeczkę z reguły trochę wyżej.
Trzeba mieć do niej dystans. Książka na zabicie czasu lub "odmóżdżenie się", które czasami może być potrzebne.

Trzeba mieć do niej dystans. Książka...

Nie polecam. Miało być lekko, przyjemnie i wesoło ale tak nie jest. Główna bohaterka jest po prostu irytująca. Jej niedojrzałość jak na 28-letnią kobietę jest porażająca a niektóre jej zachowania są wręcz żenujące (szczególnie ta kartka na Święto Dziękczynienia!). Najbardziej przerażający jest fakt, że autorka sama zrobiła podobny eksperyment z testowaniem poradników więc prawdopodobnie są w tej historii jakieś wątki autobiograficzne - mam jednak nadzieję, że jest ich niewiele.

Jest to lekka historyjka o młodej kobiecie, która szuka partnera do uprawiania seksu. Od razu muszę nadmienić, że kilka rzeczy tu się mocno kłóci, ale przy tego typu pozycjach literackich nie ma co oczekiwać zbyt wiele.
Wiem i zgadzam się, że fabuła jest okrutnie płytka i serio serio, jeżeli autorka naprawdę tak traktuje siebie i swoje ciało, to raczej mam do niej zero szacunku, ale jako fikcja literacka (taka mam nadzieję) do czytania w autobusie, to książka się sprawdziła.

Rzecz o tym jak poradniki dla singli poszukujących partnera/ki maja się do rzeczywistości. Jest lekko i przyjemnie, niewymagająca lektura na leniwe południa.

Amerykanka chce znaleźć w Londynie faceta. Przeprowadza eksperyment wg różnych poradników. Młodzi w Londynie to alkohol i seks albo seks i alkohol.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2015
  • 2017