Jak znaleźć faceta w wielkim mieście

Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Wydawnictwo: Czarna Owca
literatura piękna
karollllllla

Dwudziestoośmioletnia Lauren ucieka z konserwatywnej Ameryki do Londynu, żeby wieźć beztroskie życie singielki. Szuka niezobowiązującego romansu z kimś, z kim przyjemnie byłoby też porozmawiać. Jednak mężczyźni nie wierzą w jej zapewniania, podejrzewając pułapkę, która ma ich przekonać do monogamii i małżeństwa. Kiedy pewnego ranka przystojny Adrian ucieka w popłochu, widząc że dziewczyna usmażyła mu jajka sadzone, Lauren postanawia przeprowadzić randkowy eksperyment. Od tej pory na randkach co do joty stosuje zalecenia ze starych poradników…

Inteligentna i bardzo zabawna powieść drwiąca ze zwyczajów randkowych. Jeśli lubicie Jane Austin i tęsknicie za Bridget Jones ta książka sprawi wam przyjemność.

źródło opisu: http://www.empik.com/jak-znalezc-faceta-w-wielkim-...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/jak-znalezc-faceta-w-wielkim-...»

Anna | 2019-03-18
Przeczytana: 14 marca 2019

Jeśli podejść do tej książki baaardzo na luzie, to jest nawet do przeczytania... Nie powala na kolana ale momentami można się uśmiechnąć i podziękować sobie że w jej wieku nie było się aż tak zagubionym żeby na ślepo i wbrew sobie korzystać z poradników:)

Eljot | 2019-02-03
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Mozna przeczytać dla rozluźnienia, albo w nudny zimowy wieczór, ale nie spodziewajcie się fajerwerków. Nie chcę opisywać szczegółowo o czym jest ta książka, choć w sumie tytuł mówi sam za siebie. Tak po krotce, cała fabuła opiera się na singielce, która ucieka przed związkiem do Londynu i postanawia się oddać w stu procentach życiu singielki. Testuje kilka poradników. Przy czym każdy z nich przedstawia inną metodę. Nie do końca autorka szuka faceta. A przynajmniej nie na stałe. Owszem szuka, ale na jedną noc. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć na jej temat. Ot taka sobie, nie zasługuje na więcej komentarza.

AliceInWonderland | 2018-11-20
Przeczytana: październik 2018

Książka lekka i dowcipna do momentu, aż w okolicy połowy opowieści zdajesz sobie sprawę, że jej bohaterka na 100% nie należy do mądrych kobiet z klasą i wartościami, tylko myśli raczej "różowo".
Fabuła wpisuje się bardziej w pokolenie instagrama niż np. 30 latków, którzy relacjom damsko-męskim stawiają poprzeczkę z reguły trochę wyżej.
Trzeba mieć do niej dystans. Książka na zabicie czasu lub "odmóżdżenie się", które czasami może być potrzebne.

BeaBooks | 2018-01-26

Nie polecam. Miało być lekko, przyjemnie i wesoło ale tak nie jest. Główna bohaterka jest po prostu irytująca. Jej niedojrzałość jak na 28-letnią kobietę jest porażająca a niektóre jej zachowania są wręcz żenujące (szczególnie ta kartka na Święto Dziękczynienia!). Najbardziej przerażający jest fakt, że autorka sama zrobiła podobny eksperyment z testowaniem poradników więc prawdopodobnie są w tej historii jakieś wątki autobiograficzne - mam jednak nadzieję, że jest ich niewiele.

Magda M | 2017-10-15
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 10 października 2017

Jest to lekka historyjka o młodej kobiecie, która szuka partnera do uprawiania seksu. Od razu muszę nadmienić, że kilka rzeczy tu się mocno kłóci, ale przy tego typu pozycjach literackich nie ma co oczekiwać zbyt wiele.
Wiem i zgadzam się, że fabuła jest okrutnie płytka i serio serio, jeżeli autorka naprawdę tak traktuje siebie i swoje ciało, to raczej mam do niej zero szacunku, ale jako fikcja literacka (taka mam nadzieję) do czytania w autobusie, to książka się sprawdziła.

Przeczytana: 13 maja 2017

Oj, uśmiałam się niejednokrotnie na głos... polecam dla relaxu. Czasami może budzić kontrowersje - jednak cóż nas nie zdziwi we współczesnym świecie ;)

kasia2133 | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Bardzo miłe zaskoczenie! Sięgnęłam po nią ze względu na intrygujący opis na tylnej okładce. Momentami główna bohaterka przypomina mi kultową Bridget Jones, która również wymykała się konwenansom i żyła "po swojemu". Książka przy której z pewnością można się uśmiechnąć oraz zrelaksować chociażby po ciężkim dniu pracy. Udało mi się znaleźć dla bohaterki tytułowego faceta co pewnie po lekturze nie będzie stanowiło problemu.

zuziek111 | 2016-09-06
Przeczytana: 31 lipca 2016

Cóż, spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłam,ale zachwycona też nie jestem.
Jest po prostu ok.

magdalena | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Ona ma prawie 30 lat, i po kolejnym rozczarowaniu postanawia znaleźć mężczyznę idealnego przy pomocy różnych poradników. Poradniki te radzą jej drukować piękne wizytówki, kupować frywolną bieliznę, albo udawać się na randki w ciemno. Gdyby autorka miała dystans, poczucie humoru, jakiś wdzięk, ta książka mogła się udać. Tymczasem jest pisana bardzo topornie, bardzo na siłę i bardzo ciężko to przeczytać. Dla mnie beznadziejna pozycja.

Podobało mi się i to bardzo! Zwłaszcza zakończenie :)