Żywe Trupy: Życie i śmierć

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Żywe Trupy (tom 24)
Wydawnictwo: Taurus Media
The Walking Dead Vol. 24: Life and Death
walking dead, zombie,
komiksy
nemusienko

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie. To...

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje.
Nie ma władzy.
Nie ma supermarketów.
Nie ma telewizji.
Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta.
Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe.
ŻYWE TRUPY.
W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni.
Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie.
To wydanie zbiorcze zawiera zeszyty #127 - #132 serii.
W dwa lata po wojnie cywilizacja się odbudowuje. Jednak gdy do Aleksandrii przybywa nowa grupa ocalałych, zaczyna się kwestionowanie tego co społeczność ukrywa.

źródło opisu: Taurus Media 2016

źródło okładki: http://www.taurusmedia.pl/

Villiana | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Cóż… akcja przez większość była taka sobie. Wszystkie osady próbują ‘normalnie’ funkcjonować, ale po tym wszystkim, co Ci ludzie przeżyli, jak ich ukształtowały te lata brutalnej walki o przetrwanie, czy ‘normalność’ jest w ogóle na dłuższą metę możliwa? A może to wszystko są pozory, może w tym świecie nie da się już odbudować tego, co zostało utracone?

Pojawia się wiele rozmyślań egzystencjalnych, każdy z bohaterów ma jakieś swoje przemyślenia, często to, jacy chcemy być, nie pokrywa się z tym, jacy musimy być w danej sytuacji.

Kompletnie nie rozumiem wątku z Neganem i o co w ogóle mu chodzi… Ale zakończenie znów mocne i zostawia ‘wow’ na ustach i jestem ciekawa, jak w tej sytuacji zachowa się Rick i jak to wpłynie na jego chęć powrotu do człowieczeństwa i ‘normalności’.

Wkp | 2017-02-06

CHODZĄCE TRUPY I SZEPTACZE

Seria „Żywe trupy” miewała swoje wzloty i upadki. Najlepsze tomy cyklu były wprost rewelacyjnymi opowieści, przepełnionymi krwią, okrucieństwem, ale też i napięciem, najgorsze natomiast okazywały się miałkimi, trudnymi do przebrnięcia historyjkami, w których przeważały słabe pomysły, albo też ich brak, blokujący cała akcję. Na szczęście 24 tom „The Walking Dead” nie rozczarowuje, oferując dużo dobrej, mocnej rozrywki i kilka naprawdę świetnych momentów.

Całość recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/02/06/zywe-trupy-24-zycie-i-smierc-robert-kirkman-charlie-adlard/

McRap1972 | 2018-12-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Ponieważ czytam całą serię od początku i hurtem, nie piszę opinii na bieżąco. Wszystkie tomy trzymają bardzo równy, wysoki poziom. Tym razem zrobię wyjątek i krótko tylko wyrażę swój zachwyt. Tom 24 jest naprawdę rewelacyjny. Mocne i straszne zakończenie. Jak do tej pory zdecydowanie najlepsza część całego cyklu.

Anu95 | 2015-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Michonne! Długo jej nie było. Biedulka wróciła i od razu straciła kolejne bliskie osoby ;/ Nie bardzo też wiadomo, co się z nią działo przez tak długi czas. Maggie i jej decyzja o pozbyciu się Gregory'ego a później jej utajenie nierozsądne.
Carl zdobył dziewczynę, ale przez to zginęło kilka ważnych postaci. Jestem bardzo ciekawa co będzie dalej.
Negan w więzieniu to dziwny widok, ale widać że stara się zbudować zaufanie z Rickiem i pokazać mu że może być lepszy.
Nie wierzę że już jestem na bieżąco! Dajcie mi następne zeszyty! <3

Hari_Seldon | 2017-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Konsekwencje wydarzeń z poprzedniego tomu. Przygotowania do festynu idą pełną parą, a w międzyczasie Carl kontynuuje swój pościg za „Szeptaczami”, a Maggie musi uporać się ze spiskowcami.

To, co wcześniej miałem za minus, czyli rozwój Carla poszło w zupełnie inną stronę niż się spodziewałem – okazało się, że ten bohater rzeczywiście wie czego chce, a dotychczasowy sposób życia może mu nie odpowiadać. Równie świetnie wypadł Neggan – wcale nie jest taki zły, jak mogłoby się wydawać i może się okazać cennym sojusznikiem dla Ricka. W tym momencie pojawia się też pewna zagadka – czyżby Neggan miał jakiegoś nieznanego sympatyka? Nareszcie też doczekałem się powrotu jednej z moich ulubionych postaci czyli Michonne – jednakże wcale nie spotkało jej nic bardzo dramatycznego jak mógł sugerować tom 22. Jeżeli ktoś jest ciekawy co się z nią działo podczas nieobecności, to polecam zapoznać się z grą „The Walking Dead – Michonne”. Inni dotychczas niewidziani bohaterowie również wracają tu i...

Klaudia Gorczyca | 2015-12-03
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2015
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Omg, co to za zakończenie...

Kociara | 2019-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2019