Wyobraź sobie, że... Ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie uczniów

Wydawnictwo: WSiP
8302076872
kiniaa_zak

źródło okładki: http://w.bibliotece.pl

Krzysztof | 2019-05-01

Ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie. Bardzo fajne wydanie. Bardzo pomocne w nauczaniu dla nauczycieli. Polecam.

kiniaa_zak | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Na tę książkę natrafiłam zupełnie przypadkiem, przeglądając przypadkowe okładki na przypadkowym regale. Nie często udaje się w ten sposób znaleźć naprawdę dobrą książkę, a jednak- stało się! Rozwijanie twórczego myślenia, kreatywności uczniów to najważniejsze zadanie, jakie stoi przed nauczycielami, rodzicami, a zdaje się jakby wszyscy o tym zapomnieli. Przecież to nie odtwarzanie wiedzy, chodzenie utartymi szlakami cechuje wybitnych i wiadomo o tym nie od dziś! Dlatego dla mnie każda pozycja, która zawiera ćwiczenia na rozwijanie twórczości jest bardzo wartościowa. I ta lektura taka właśnie jest, znalazłam w niej wiele pomysłów dla ludzi w tak naprawdę każdym wieku. A książkę dodatkowo wyróżnia to, iż niektóre z ćwiczeń można przeprowadzić na różnych przedmiotach nauki szkolnej, utrwalając dzięki nim już zdobyte wiadomości, jednocześnie wspomagając samodzielne myślenie. Wiele pomysłów sobie spisałam i już nie mogę się doczekać, by przedstawić je uczniom! Rodzice i nauczyciele,...