Tappi i wspaniała przyjaźń

Okładka książki Tappi i wspaniała przyjaźń Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Okładka książki Tappi i wspaniała przyjaźń
Marta KurczewskaMarcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi i przyjaciele (tom 6) Seria: TAPPI literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Tappi i przyjaciele (tom 6)
TAPPI
Zielona Sowa
2015-01-01
2015-01-01
48 min.
wiking przygoda przyjaźń

Uwielbiamy historie Tappiego, Chichotka, Wisienki i innych przyjaciół z Szepczącego Lasu. Opowiadania są krótkie, przez co dzieci chętnie słuchają. Każda ma mądre przesłanie, a do tego są piękne ilustracje, które powodują, że z wielką przyjemnością sięgaliśmy po tą książkę.
Jestem pewna, że jeszcze sięgniemy po inne książeczki z serii.

Jestem pewna, że jeszcze sięgniemy po inne książeczki z serii.

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor, ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜

Fantastyczna literatura!

Fantastyczna literatura!

Bardzo fajna książka, jest w tej części dużo o Chichotku w przedszkolu więc jeśli ktoś wybiera dla dziecka które musi się oswoić z takim tematem to fajna pozycja.

ksiaz moze nauczyc dzieci jak znajdowac nowe przyjaznie.

ksiaz moze nauczyc dzieci jak znajdowac nowe przyjaznie.

Bardzo fajne krótkie opowiadania dla dzieci. Myślę że dobre dla dzieci od 4 do 8 lat. Inne opowiadania o losach Tappiego również polecam.

Nasz pierwszy Tappi. Bajeczki z dobrym morałem, napisane bardzo ładnie, poprawnie językowo i z humorem. 19-miesięczna Niunia uwielbia (podobnie jak całą serię)!

Jesteśmy fankami Tappiego. Każda książka jest świetna.

Jesteśmy fankami Tappiego. Każda książka jest świetna.

2029

Z tą serią nie mIAłem jeszcze do czynienia, jednak po entuzjastycznych reakcjach czytelników postanowiłem się zaznajomić z Tappim i jego przyjaciółmi z Szepczącego Lasu.I nie ma znaczenia, że to książeczka przede wszystkim dla dzieci.I cóż z tego?

Tappi to wielkolud, który jest niezwykle przyjazny i dobry dla wszystkich.Ma pod swoją opieką reniferka Chichotka, który w tej części idzie do przedszkola.A tam-wiadomo nowe przyjaźnie, psoty, nauka przez zabawę i o wiele więcej.Chichotek to trochę taka mała gapa, który ciągle wpada w nowe kłopoty, bądź robi coś nieodpowiedniego, ale robi to niezwykle uroczo i nie sposób się na niego gniewać.Oczywiście perypetie w przedszkolu, to jedynie początek.

Myślę, że to doskonały sposób przedstawiać przygody opiekuna i jego podopiecznego.Dzieci utożsamiają się z niezwykle sympatycznym łobuziakiem.Razem z nim przeżywają wszelkiego rodzaju przypadki.A dodatkowo całość jest pełna humoru, a bohaterów nie sposób nie lubić.Dodatkowym plusem są liczne, bajecznie kolorowe ilustracje, przybliżające nam postaci.
Polecam nie tylko dzieciom.

Najlepsze książki odkrywam przypadkiem. Lucky me:)
Szukałam czegoś "chłopackiego" i nastawiałam się na lokomotywy/wozy strażackie/policyjne itp itd., wszystko to co znane i lubiane. Ale spotkałam fantastyczną Panią w Matrasie, która mnie przepytała i dopasowała książkę do mojego dziecia.

Tappiego kupiłam bez przekonania ale szybko okazało się, że to był świetny wybór. Bohater bardzo pozytywny, ma mnóstwo przyjaciół i opiekuje się reniferkiem Chichotkiem.

W tej części Chichotek idzie do przedszkola gdzie zaprzyjaźnia się, trochę łobuzuje, czasem wykazuje się charakterem i wiele się uczy o innych i sam o sobie.
To właśnie, moim zdaniem, jest w tej książce najbardziej wartościowe. Dziecko przedszkolne zobaczy w Chichotku samego siebie; swoje radości, lęki i sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Bardzo mi się podoba koncepcja przygód opiekuna i jego podopiecznego. Dzieć uwielbia Tappiego więc już jesteśmy w posiadaniu kolejnych części i wszystkie polecam; tak dzieciom jak i rodzicom:)

Najlepsze książki odkrywam przypadkiem. Lucky me:)

Tappi, Tappi, Tappi - chyba nie mogłabym sobie podarować gdyby w naszej kolekcji zabrakło najnowszej części z serii "Tappi i przyjaciele". To już szósta część pełna przygód sympatycznego wikinga, małego reniferka i ich wielu leśnych przyjaciół...

Tappi towarzyszy nam od początku jego powstania, choć może powinnam napisać, że to my towarzyszymy jemu w jego super przygodach ;) Tego Wikinga nie da się nie lubić, jest mądry, opiekuńczy, pomysłowi, pomocny. Z takiego super wikinga powinni brać przykład wszyscy ludzie na świecie! Ale jego przyjaciele także są bardzo fajni. Nikodem wręcz uwielbia renifera Chichotka. Taka mała gapka z niego, często wpakuje się w jakieś kłopoty lub zupełnie niechcący zrobi coś nieodpowiedniego, ale mimo tego jest bardzo przyjazny i zawsze w ciekawy sposób pokaże czytelnikom jak powinno się zachować lub wręcz odwrotnie, jak nie powinno się zachowywać w różnych sytuacjach.

Jesteście ciekawi co tym razem spotkało przyjaciół z Szumiącego Lasu? Już opowiadam ;) Pierwsza opowieść jest o tym jak to nasz mały reniferek Chichotek wybrał się po raz pierwszy do przedszkola. Mali czytelnicy dowiedzą się z niej jak należy się zachowywać i co zrobić kiedy się nabroi. Dalej przeczytamy o zbitej szybie i o tym jak nie ładnie jest kłamać. Trzecia historyjka jest o łobuzach, które wyrywały gałęzie drzewom, Tappi wytłumaczył im jednak, że nie wolno robić krzywdy roślinom.

Przeczytamy także o tym jak to mały wilczek Grzebieluszek bał się pszczół jednak wiking wytłumaczył mu, że są one nie tylko niegroźne, ale także bardzo przydatne i potrzebne. Kolejne opowiadanie jest o wyprawie Tappiego i jego przyjaciół i o tym jak to pamięć potrafi płatać figle ;) Następna historia jest o przyjęciu zorganizowanym przez niedźwiedzia Brzuchacza, na którym skrzat Dziupolek zachowywał się bardzo niegrzecznie. Mali czytelnicy dowiedzą się jakie zachowania w odwiedzinach są bardzo, ale to bardzo nieładne...

Siódma opowieść jest o małej nieśmiałej sarence o imieniu Wisienka. Przeczytamy jak zdobyła wspaniałą przyjaciółkę, ale niestety jesienią gąska odleciała do ciepłych krajów i sarenka znowu została sama...Dalej jest opowiadanie o tym jak to największy łobuz z przedszkola się rozchorował i nikt nie chciał iść go odwiedzić. Dzieciaki dowiedzą się, że brzydkim zachowaniem z pewnością nie zdobędą przyjaciół. Dziewiąta historyjka jest o dziwnej karteczce, którą znalazły dzieci. Napisała ją przedszkolanka. Dzieci musiały wykonać tajemnicze zadanie. Ostatnia czyli dziesiąta opowieść jest o prezentach, które otrzymały dzieci w przedszkolu. Były to książki, jednak renifer Chichotek, wilczek Grzebieluszek i troll Marudek strasznie brzydko potraktowali swoje książeczki...

Opisałam Wam odrobinkę każdą z dziesięciu zawartych tutaj historii. Jak zwykle razem z Tappim nasze dzieciaczki nauczą się wielu rzeczy. Każda z tych opowieści zawiera w sobie ważny morał, każda pokazuje jak ważne jest aby potrafić się zachować, aby być grzecznym, aby traktować innych z szacunkiem, aby działać zespołowo... Całość jest nie tylko bardzo mądra i pouczająca, ale także niesamowicie ciekawa, wciągająca i śliczna :)

Uwielbiam tego wielkiego sympatycznego wikinga oraz jego wszystkich przyjaciół, ale nie tylko ja! Nikodem także bardzo lubi książki z serii "Tappi i przyjaciele". Zawsze słucha ich z zainteresowaniem, zawsze potem dyskutujemy na różne tematy dotyczące zachowania, tego co wolno, a czego nie wolno, jak się powinno zachowywać, a jak nie. Może nam się wydawać, że jednym uchem wleci, a drugim wyleci, ale jestem przekonana o tym, że z każdej takiej bajki choć odrobina dobrego zostaje w główkach małych słuchaczy czy też czytelników. Także polecam z czystym sumieniem ponieważ książki o Tappim są super!

• Dla dzieci
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Tappi i wspaniała przyjaźń