Wyzwanie czytelnicze LC

Na tropie szafirowej broszki. Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy

Cykl: Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Na tropie szafirowej broszki. Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i partnerzy
olinek8

Tomuś Orkiszek postanawia zostać wielkim detektywem. Wraz ze swoimi przyjaciółmi - kotką Kicią, chomikiem Euzebiuszem i rybką Klotyldą - zakłada Biuro śledcze. Niebawem do drzwi domku na drzewie puka pierwszy klient - jubiler Rubinek. Sprawa, z którą przychodzi jest nie byle jaka: skradziono bezcenną szafirową broszkę królowej Marysieńki. Czy Tomuś Orkiszek i jego przyjaciele zdołają...

Czy Tomuś Orkiszek i jego przyjaciele zdołają znaleźć złodzieja i odzyskać szafirową broszkę?
Sprawdźcie sami…

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Agacha | 2018-03-09
Przeczytana: 08 marca 2018

Zaczynamy przygodę z Tomusiem i jego zwierzęcą ekipą. Bardzo fajne towarzystwo i ciekawe przygody. Czas na kolejną książeczkę z serii.

Dar | 2016-10-07
Na półkach: Przeczytane, Polska, Dziecięca
Przeczytana: 07 października 2016

Zabawne przygody Tomusia i jego partnerów: kotki, rybki i chomika. Zwierzaki o dziwo naprawdę są partnerami ośmioletniego detektywa. :D Czy rozwiązałby zagadkę bez nich?

eliza | 2015-09-11

Bardzo fajna książka detektywistyczna dla dzieci 6-9 letnich trochę w stylu serii o detektywach lasse i Maja ale bez wątków kontrowersyjnych, które na tyle mnie irytują że po przeczytaniu 2 części zaprzestałam dalszego czytania wyżej wymienionej serii swoim dzieciom. Tomusia Orkiszka gorąco polecam !

Dynek | 2016-05-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 13 maja 2016

Super książka . Fajni bohaterowie:rybka Klotylda mówiąca bul bul bul,chomik Euzebiusz który ciągle je chyba że śpi ,kotka kicia
która umie się rozejrzć

Darka_pl | 2015-04-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: kwiecień 2015

Fajna i zagadkowa książka. Polecam;)

metus | 2019-01-17
Przeczytana: 2017 rok