Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki

Seria: Misia i jej mali pacjenci
Wydawnictwo: Zielona Sowa
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
ZwykłaMatka

Kochasz zwierzęta? Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła pięciolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret. Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo...

Kochasz zwierzęta?
Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.

W pierwszym opowiadaniu Misia pomaga biednemu wróbelkowi, któremu w nóżkę wbił się cierń. W kolejnych poznacie m.in. psa, bociana i jeża.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/weterynarz-z-lipowej-kliniki.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/weterynarz-z-lipowej-kliniki.html

Morhy | 2017-06-26

Mimo sentymentu [dostałam tę książeczkę, bo leczę zwierzęta i moje imie zdrabnia się Misia], jestem bardzo zawiedziona tą książeczką i wiem, że nigdy nie dam jej dziecku do przeczytania. Pierwszą rzeczą która pojawiła mi się w głowie jeszcze zanim skończyłam czytać było to jak wiele negatywnych wzorców ta książeczka przedstawia. Główna bohaterka gołymi rękoma dotyka dzikie zwierzętai z rozmysłem ukrywa prawdę przed rodzicami.Autorka bagatelizuje choroby zwierząt i może łatwo stać się odpowiedzialna za niejedno nieszczęście, gdy jakieś dziecko zechce być "takie jak Misia". Szkoda, bo można było uniknąć takiej sytuacji, dając większą rolę dziadkowi Tadziowi i tymsamym nie pozwalającn żeby zajmowała się zwierzakami na własną rękę, a dopiero za konsultacją z kimś odpowiedzialnym. Podsumowując, książeczka urocza, ale stworzona zupełnie bez pomyślunku.

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Książek dla dzieciaków nigdy nie jest za wiele. Tak przynajmniej jest u nas. Ile by ich nie było, zawsze każda następna jest przyjmowana z otwartymi ramionami. I oczywiście musi być przeczytana jak najszybciej. Bo nie może czekać, bo na pewno jest ciekawa, bo trzeba się dowiedzieć o czym jest itp. Nawet sobie nie wyobrażacie jak się cieszę, że Ala z Natalką lubią książki. Starsza może ciut mniej odkąd musi czytać je sama, ale mimo wszystko lubi, a to jest najważniejsze. I mam nadzieję, że tak już zostanie.

Tak więc dziś pokażę Wam kolejne dwie lektury jakie trafiły w małe rączki moich dziewczynek. Jest to seria zatytułowana Misia i jej mali pacjenci, a lektury, o których mówię to pierwsze części z tego cyklu jakie zostały wydane. Jedna nosi tytuł Weterynarz z Lipowej Kliniki, a druga Niespodziewani goście. Nie wiem czy będzie ich więcej, ale liczę na to, że tak, bo te, które już przeczytałyśmy okazały się naprawdę bardzo fajne i ciekawe. My kochamy właśnie takie historie, bo moje...

Justyna K | 2017-09-25
Przeczytana: 01 października 2017