Nanda Devi. Tragiczna wyprawa

Seria: Literatura górska na świecie
Wydawnictwo: Stapis
Nanda Devi. The tragic Expedition
literatura faktu, góry,

Historia Williego Unsoelda, kierownika wyprawy wysokogórskiej, i jego córki o imieniu Nanda Devi. Jej narodziny i całe życie związane było z górą, od nazwy której otrzymała imię i na której zginęła. To właśnie tą tragiczną wyprawę relacjonuje w książce autor.

Karolina | 2013-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Naprawdę dobra książka. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Bardzo realistyczny opis Indii i ludzi tam żyjących. Z jednej strony autor ukazuje brud i ubóstwo, momentami przekraczając granice dobrego smaku, z drugiej dostrzega piękno otaczającego świata. Jest historia zdobycia Nanda Devi. Mamy również opis problemów logistycznych związanych z wyprawą. Konfliktów, jakie występują pomiędzy grupą nieznających się ludzi, którzy w ciasnych namiotach skazani są na własne towarzystwo. Postacie te przedstawione są w sposób bardzo realistyczny, ludzki, którym nie brakuje zarówno cech negatywnych jak i pozytywnych.
Przede wszystkim jednak jest to książka o wspinaczce, o realizowaniu marzeń, o przeznaczeniu. Polecam.

kalico | 2013-12-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Poznajemy historie zdobycia góry Nanda Devi nową drogą, którą opowiada autor. Poznajemy wszystkich członków wyprawy dla których celem jest jedno zobaczyc i zdobyć górę. Warto siegnąc po tę pozycję.

Panna_Cotta | 2016-08-08
książek: 2087
Arashi | 2014-08-14
WiolkaS | 2014-02-20
BOCH | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, Alp.
Przeczytana: 2003 rok
kevii | 2012-02-08