W skale i lodzie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
978-83-245-8531-1
wspinaczka
Honorka22

Autobiografia jednego z najsłynniejszych, a zarazem najbardziej wszechstronnych wspinaczy świata. Stefan Glowacz swoją karierę rozpoczął w latach 80. zwycięstwami w zawodach wspinaczkowych, później był jednym z najlepszych wspinaczy skalnych, aby od połowy lat 90. poświęcić się z wielkościanowej wspinaczce wyprawowej. Książka ukazuje koleje życia Glowacza, zwłaszcza zaś poszczególne etapy formowania się sportowca, zawodowego wyczynowca i poszukiwacza przygód, oraz zawiera relacje z różnych ekspedycji. Glowacz poszukuje niezdobytych jeszcze ścian skalnych w najbardziej niedostępnych regionach świata (m.in. Ziemia Ognista, antarktyczny Renard Tower). Autor jest nie tylko sportowcem, ale i podróżnikiem docierającym do celu własnymi siłami. W trakcie wypraw zmierzyć mu się przyszło z wieloma niebezpieczeństwami i przeciwnościami losu, o czym opowiada ze swadą, dystansem, a nawet poczuciem humoru

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

agasala | 2016-02-14
Przeczytana: styczeń 2016

Zabawna, chwilami refleksyjna opowieść o wspinaczce - miłości, która przewijała się przez całe życie autora. Warto po nią sięgnąć.

Jjolka | 2011-08-23
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Odniosłam wrażenie, że autor jest egocentrykiem i przez to lektura szła mi topornie. Niby opowiada o swoich przygodach, podróżach ale w tym wszystkim widzę tylko jego i jego.Tak jakby swoją osobą przesłonił towarzyszy, piękno natury i sport.

kudlaty_zygi | 2013-11-04
Przeczytana: 19 października 2013

Świetna książka, super się czyta - jak nie można się wspinać, bardzo dobre panaceum:) gdy skończyłem, rozpocząłem jeszcze raz! Napisana z żartem i dystansem do siebie! Wciąga :)
polecam

Katarzyna Wójcik | 2015-10-29