Opowieści ze ściany

Seria: Obieżyświat
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Stories Off the Wall
Michał

Oto pamietnik wybitnego amerykańskiego wspinacza, mającego na swoim koncie wiele trudnych technicznie dróg, uczestnika dwudziestu wypraw w Himalaje, zdobywcy trzech ośmiotysięczników. Ograniczając do minimum fachowy żargon i stroniąc od specjalistycznej problematyki, autor ujął swe wspomnienia w kilkanaście opowieści, a każdą zamknął iście ezopowym morałem. W szczery, ciepły i żartobliwy sposób przedstawił postaci, wydarzenia i okoliczności, które ukształtowały go jako człowieka, jako mężczyznę i jako alpinistę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Michał | 2010-09-27
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2010

W książce tej znajdziemy 14 opowiadań - wspomnień, napisanych ciekawym językiem, ilość fachowych terminów wspinaczkowych nie odstrasza.
Znajdziemy tutaj trochę mądrości do przemyśleć, trochę zabawnych opisów, oraz kapkę ryzyka i nieszczęścia.
Jeśli interesują was góry i wspinaczka to polecam Wam tą lekturę.

Mirek Wołoszyn | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016