Śnieżynki

Wydawnictwo: Filia
Natalia-Lena

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę. Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie tę pracę i owacje na stojąco, w największych salach koncertowych świata. Dla Moniki miłość to odpowiedzialność, a jej największym autorytetem jest pewien biskup, który – to wcale nie przypadek – nosi to samo nazwisko, co ona. Dla Dagmary...

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę.

Dla Dagmary życie to fascynująca, zwariowana przygoda. Nie chce się przywiązywać do nikogo oprócz Igora, a jej dom jest tam, gdzie położy teczkę z nutami i okulary.

Przypadkowe spotkanie sprawia, że Dagmarę i Monikę zaczyna łączyć głęboka przyjaźń. Znają swoje najskrytsze sekrety, wspierają się w chwilach rozpaczy, o której nie mają pojęcia nawet ich najbliżsi. Pewnego dnia składają sobie obietnicę, która może spleść ich losy silniej niż przyjaźń. Obietnicę, przed którą nie można uciec. I która może sprawić, że obie stracą wszystko, co jest dla nich cenne, a przyjaźń zamieni się w wojnę na śmierć i życie.
To książka o przyjaźni, zaufaniu i rodzinnych sekretach. Ale przede wszystkim o tym, że sami nie wiemy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, a wszystkie „ja na twoim miejscu”, można tak naprawdę włożyć między bajki.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/102

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/102

Kasiek | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Śnieżynki - zanim nie sięgnęłam po tę książkę, nie miałam pojęcia, jakie znaczenie może mieć to słowo dla niektórych osób. Mimo, że co nieco mogłam wyczytać z opisu na okładce, to jednak jest on na tyle tajemniczy, że książka była dla mnie wielką niewiadomą. Okazała się wciągającą lekturą, z głęboko emocjonalnym podłożem i bardzo fachową wiedzą na temat radzenia sobie z problemem bezpłodności.
Książka ma według mnie dwie odsłony, które wzajemnie się przeplatają. Z jednej strony można ją potraktować jako pewnego rodzaju przewodnik, który krok po kroku przedstawia drogę jaką musi pokonać para, aby spełnić swoje marzenie i stać się rodzicami. Z drugiej strony autorka odsłania wszelkie emocje, jakie towarzyszą im w walce z problemem bezpłodności, wszelkie dylematy moralne, religijne i światopoglądowe. Autorka dodatkowo skomplikowała sprawę wikłając w fabułę dwie pary, borykające się z tym samym problemem. Oba małżeństwa są jednak niezmiernie różne, mają odmienne poglądy, statusy...

filozof | 2016-02-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem za in vitro.Popieram,to z całego serca.Uważam,że powinno być to,refundowane z budżetu państwa.
Ale,to na marginesie.Ważne,jest to co teraz napiszę.
Śnieżynki ( czytając zobaczycie,co to takiego).
To przepiękna opowieść,o staraniu się o dziecko.
Z jednej strony konserwatywna rodzina.Wujek ma zostać kardynałem.
Z drugiej ich liberalni koledzy.
Obaj pragną dziecka.
I właśnie w tle pojawia się in vitro.

Temat trudny,podany w dość łatwy sposób.Osoby,które nie są za pan brat w medycynie.Łatwo mogą się odnaleźć w czytaniu tej książki.

Nie wiem,jak inni czytelnicy i czytelniczki.Ale,dla mnie to najlepsza książka.Poruszająca temat in vitro jakie czytałem.

Pokrecona | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Super książka.
Autorka pokazała jak wielki problem mają pary borykające się z bezpłodnością. Emocje szaleją z każdą stroną mocniej i czytelnik nie jest w stanie odłożyć tej książki na potem. Śnieżynki, wszystko się od nich zaczęło...
Polecam!!

Liczba stron: 375
''Wszystko przebiegło dokładnie tak,jak chciała.Jego zdumienie na widok pudełeczka przewiązanego kokardką w śniegowe gwiazdki.Niedowierzanie,niepewność...''

Świetna książka! Wstrząsnęła mną doszczętnie!
Autorka porusza trudny temat płodności,in vitro oraz innych metod.Dwie historie-Monika i Mateusz,Dagmara i Igor. Spotkanie po latach,przyjaźń.Lilianna Fabisińska pięknie eksponuje przyjaźń w książce oraz to,że w każdym momencie dwie największe przyjaciółki mogą być dla siebie wrogami.Wystarczy jedna sytuacja,błąd czy słowo.Można by rzec,że to świetny poradnik.Uczy i skłania do refleksji.Zakończenie dla mnie bardzo zaskakujące!! Chętnie przeczytałabym dalsze losy bohaterów.
POLECAM GORĄCO!

Bardzo poruszająca powieść "Śnieżynki" o trudnym temacie in vitro, niepłodności wśród kobiet.
Zainteresowała mnie ta książka,złapała za serce. Dwie pary, jedno życie...bohaterki wspaniałe, sympatyczne polubiłam je natychmiast.
"Śnieżynki" jest książką cudowną, wzruszającą z przyjemnością przeczytałam.

Jeżynka | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 08 lutego 2017

Z badań wynika że co piąta para ma problem z zajściem w ciążę. Jeśli dobrze rozejrzymy się dookoła okaże się że na pewno i w naszym otoczeniu są tacy ludzie dla których posiadanie dziecka jest największym marzeniem do którego dążą z ogromnym poświęceniem i nie zważając na koszty. Czasami, po wielu latach leczenia i starań jedną metodą która daj szansę na potomka jest zastosowanie metody in vitro.

Książka Liliany Fabisińskiej "Śnieżynki" opisuje historię dwóch par których jedynym sposobem na posiadanie dziecka pozostaje właśnie in vitro.
Daga i Igor to ludzie o ustabilizowanym życiu zawodowym: majętni, odnoszący sukcesy którzy początkowo nie planowali potomka. Pomysł na dziecko pojawia się dość spontanicznie ale gdy okazuje się że są trudności z jego poczęciem powoli staje się obsesją Dagi i celem który stara się zrealizować za wszelką cenę.
Monika i Mateusz to małżeństwo które od zawsze marzyło o dużej rodzinie. Oboje niezwykle religijni (wuj biskup, brat ksiądz) po wielu...

asia_33 | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Do czego są w stanie posunąć się ludzie pragnący zostać rodzicami?Taki temat podejmuje Liliana Fabisińska w swojej powieści "Śnieżynki". Bohaterami powieści są dwie skrajnie różne rodziny-Monika i Mateusz to skromni ludzie z określonymi wartościami moralnymi,dla których największym autorytetem jest wuj Mateusza,który jest biskupem.Druga para to Dagmara i Igor,ludzie dla których domem są hotele na całym świecie,ponieważ Daga jest muzykiem.Te dwie skrajnie różne pary połączy jeden cel-chęć posiadania dziecka.Zostanie zawarty między nimi swego rodzaju układ,który zaważy na ich znajomości.
Autorka porusza w swojej powieści temat niezwykle kontrowersyjny a mianowicie kwestię in vitro i adopcji zarodków.Trudny temat opisuje przystępnym i ciekawym językiem,od powieści trudno się oderwać,w pewnym sam czytelnik może sobie postawić pytanie co on by zrobił na miejscu bohaterów.Zakończenie także daje do myślenia i sprawie że chętnie przeczytałabym dalszy ciąg tej interesujące i dramatycznej...

izabela81 | 2015-11-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 28 listopada 2015

Autorka porusza trudny i kontrowersyjny temat in vitro oraz to, jak wygląda proces leczenia niepłodności. Oczywiście nie przesadza w medycznych terminach. Pełno tu rozterek i dylematów etycznych głównych bohaterów. Jest rozpacz, nadzieja, walka. Tak naprawdę to trudno było mi opowiedzieć się za którąś ze stron. Przeżywałam wszystko razem z nimi - a to cieszyłam się, a to smuciłam. A zakończenie... no cóż, spodziewałam się chyba innego, ale takie sprawiło, że książka okazała się jeszcze bardziej wiarygodna i prawdopodobna. I po takim zakończeniu chciałabym kontynuacji. Okładka i tytuł mają niezwykle wymowny i symboliczny charakter dla opowiedzianej historii. Książka wstrząsnęła mną i głęboko poruszyła. Dostałam ogromną dawkę emocji, zmuszającą do przemyśleń i refleksji.

Muminka | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 lipca 2016

Prawdopodobnie Liliana Fabiisińska nie przeczytała powieści "Drogie maleństwo", którą recenzowałam w ubiegłym roku. Nawet jeśli ją przeczytała, nie musiałaby bić się w piersi za zbieżność fabuły obu utworów.
"Śnieżynki" to chwytająca za serce i gardło historia dotykająca spraw kontrowersyjnych. Dwie pary małżeńskie o odmiennych postawach życiowych, statusie społecznym i priorytetach spotykają się przypadkowo i połączy je jeden cel. Zarówno Igor z Dagmarą, jak i Monika i Mateusz pragną mieć potomstwo. Niestety jak wiele polskich par nie są w stanie po prostu zajść w ciążę i cieszyć się upragnionym dzidziusiem.
Monika i Mateusz od lat są udanym małżeństwem. Mateusz pochodzi z bardzo wierzącej rodziny. W końcu jego rodzony brat Marek jest księdzem, a wujek biskupem. Jego gorąca wiara więc wyklucza z miejsca szereg rozwiązań i etapów w drodze do rodzicielstwa. Nie pójdzie przecież oddać nasienia, bo wiąże się to z masturbacją i jest "be". A jeszcze bardziej obrazoburcza...

Beti | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

Sama nie wiem czego spodziewałam się po tej książce.Nie sprawdzałam opisu,nie czytałam opinii po prostu zaczęłam czytać.Pochłonęłam tę książkę w jeden dzień,no dobra skończyłam późno w nocy,ale tak się wciągnęłam,że się nie dało odłożyć na bok.Ciężki temat ,ale jak bardzo na czasie.
Książkę z czystym serduchem POLECAM!!!