Dogonić czas

Wolska Grażyna Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf literatura piękna
Wydawnictwo Poligraf
2015-05-25
2015-05-25

O Grażynie Wolskiej przeczytać można niewiele, w końcu "Dogonić czas"to jej debiut literacki. Autorka związana jest ze Szczecinem, tu pobierała edukację - od szkoły podstawowej, po Politechnikę Szczecińska. Od najmłodszych lat udzielała się twórczo i artystycznie (zespół wokalny, teatr, literatura). Jej życie zawodowe nie wiązało się ze sztuką. Z wykształcenia jest specjalistą informatyki. Ostatnio pracowała w Banku Pekao SA. Naprawdę jednak spełnia się w pracy twórczej, stąd i "Dogonić czas".Jak mówi autorka o sobie: „Pisanie zawsze było dla mnie wielką przyjemnością. Było jak magia, którą mogłam sprzedawać komu innemu”.
Dnia 20 listopada 2015r. (piątek),w Salonie Literackim w ProMedia (filia biblioteki miejskiej w Szczecinie),miała miejsce premiera książki „Dogonić czas”, autorstwa Grażyny Wolskiej. To wielowątkowa opowieść o miłości i przyjaźni, a także tych czarniejszych stronach życia codziennego: chorobie, arogancji, śmierci..., no i jeszcze szczera prawda o opiece lekarskiej w szpitalach oraz niepojętych dla pacjentów procedurach NFZ.
Jak czytam ostrzeżenie wydawcy " Wszelkie prawa zastrzeżone.Żaden fragment ani zdjęcie nie mogą być publikowane ani reprodukowane bez pisemnej zgody wydawcy" to mam mieszane uczucia.Niby to rozumiem, ale jak dokonuję zakupu książki, którą wydawca delikatnie mówiąc "zepsuł" poprzez nagminne "zjadanie" zaimków, przyimków i spójników, to wtedy czytanie jest irytujące. Niestety, w przypadku powieści "Dogonić czas" takich przypadków jest całe mnóstwo. Szkoda, bo ogólnie debiut Grażyny Wolskiej mi się spodobał.

• 2016

Dodaj cytat z książki Dogonić czas