Spełnienia marzeń!

Okładka książki Spełnienia marzeń! Katarzyna Michalak
Okładka książki Spełnienia marzeń!
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Owocowa Seria literatura obyczajowa, romans
Owocowa Seria
Wydawnictwo Literackie
2016-02-20
2016-02-20
literatura polska

Niech spełniają się marzenia!

W dniu swoich 18.urodzin Klaudia- dźwigająca brzemię trudnej przeszłości- postanawia postawić wszystko na jedną kartę i spróbować odmienić swój ciężki los. Przepustką do lepszego życia ma być dla niej odziedziczona, stara, rozwalająca się chałupka na warszawskiej Białołęce. To tu dziewczyna ma nadzieję odzyskać spokój i poczuć się bezpieczna.

Poszukując pracy, Klaudia odpowiada na ogłoszenie dotyczące opieki nad niepełnosprawnym. Osobą potrzebującą pomocy okazuje się być niewidomy Kamil- chłopak starszy od niej o zaledwie parę lat.

Klaudia i Kamil szybko odkrywają łączącą ich pasję, którą jest miłość do muzyki i tańca. Talent Kamila do komponowania i piękny, krystaliczny głos Klaudii stanowią niezwykły duet, który dziewczyna postanawia wykorzystać w najpopularniejszym, muzycznym show w kraju.

Czy uda im się wygrać pieniądze na operację Kamila? Czy chłopak odzyska wzrok?

Jakie tajemnice skrywa przeszłość Klaudii?

Czy ta - okrutnie zraniona przez los – dwójka będzie razem?

Powieść pt. ,,Spełnienia marzeń” to czwarta (i ostatnia zarazem) z serii książek obejmujących: ,,Wiśniowy Dworek”, ,,W imię miłości” i ,,Dla Ciebie wszystko”. Próżno tu jednak szukać znanych bohaterów: Danusi, jej siostry bliźniaczki, Daniela czy Ani Kraski. To zupełnie inna, odrębna powieść, po którą śmiało można sięgnąć poza kolejnością.

Mamy tu typową, wykreowaną przez panią Michalak, główną bohaterkę: piękną, skromną i naiwną dziewczynę o gołębim sercu, jej nieco bardziej skomplikowanego rycerza, wielką miłość od pierwszego wejrzenia, zawistników stojących na drodze do szczęścia zakochanym, akt heroizmu i szczęśliwe zakończenie...

Cukierkowo, nudnie i przewidywalnie.

Od pewnego czasu mam wrażenie, że wszystkie książki pani Katarzyny Michalak, po które sięgam, to ta sama historia- zmieniają się wyłącznie imiona i nazwiska bohaterów: biało-czarnych i schematycznych. Pomimo usilnie wplatanych, ,,dramatycznych” zwrotów akcji, przy końcu nie ma żadnego zaskoczenia.

Powieść reklamowana jako ta, od której nie można się oderwać; wciągająca od samego początku aż do końca, ale moim zdaniem- bez szału, pani Katarzyno...

Poszukując pracy, Klaudia...

Miałam co do tej pozycji dość wysokie oczekiwania, które częściowo zostały spełnione, ale momentami miałam wrażenie, że czegoś mi brakowało… Nie chodzi mi tu o fabułę czy sposób wykreowania bohaterów, bo to zostało zrobione bardzo dobrze, ale bardziej o sposób opisu miejsc, uczuć, zachowań. Po prostu w pewnych momentach miałam wrażenie, że można tam byłoby coś dodać – tak, aby jeszcze bardziej można było „wczuć się” w czytaną historię.
Od około połowy zaczęłam pragnąć pozytywnego zakończenie (tłumacząc to sobie interpretacją tytułu i po prostu nie wyobrażając sobie smutnego końca książki),aczkolwiek to co wydarzyło się na ostatnich 50-60 stronach mocno mnie zaskoczyło.

Będąca ofiarą molestowania seksualnego i przemocy ze strony ojca Klaudia przeprowadza się do odziedziczonego w spadku domu na warszawskiej Białołęce. Chcąc zarobić na siebie i swoje potrzeby przyjmuje ofertę opieki nad Kamilem, który w wyniku pobicia stracił wzrok. Niebawem młodych zaczyna łączyć głębokie uczucie oraz wspólna pasja, jaką jest muzyka.Tragiczne wydarzenia z przeszłości nie dają im jednak o sobie zapomnieć.

"Spełnienia marzeń" jest to powieść o ludziach, którzy mimo bardzo młodego wieku, mają za sobą bagaż przykrych wydarzeń, jednak mimo to starają się walczyć o swoje marzenia i o lepszą przyszłość. Stają się także ofiarami intryg ze strony osób, które nie mają wobec nich przyjaznych zamiarów i próbują traktować ich jak swoją własność. Książka ta jest też powieścią o miłości zdolnej przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu, opartej na wzajemnym wsparciu i zaufaniu.

"Spełnienia marzeń" jest to kolejna książka Katarzyny Michalak, którą bardzo przypadła mi do gustu. Jest to bardzo poruszająca, pełna emocji powieść o młodzieńczej miłości i zmaganiu się z traumatyczną przeszłością. Moim zdaniem jest to lektura godna zainteresowania.

Oto wspaniała Katarzyna Michalak w pełnej krasie!

Po kilku ostatnio przeczytanych książkach tej Pani zaczęłam lekko tracić wiarę w nas obie: w autorkę, że potrafi jeszcze napisać cudowną powieść; w siebie, czy to w ogóle lektury dla mnie, bo były aż za naiwne, głupie i nieprzyjemne (mowa o tomach 2-5 Kronik Ferrinu).

Okazało się, że trzeba trafić na odpowiednią książkę :). Pokochałam Klaudię i Kamila. Oboje WSPANIALE wykreowani. Obawiałam się, że skoro oboje są mocno zranieni, to książka wyjdzie ckliwie i "będą się nawzajem uleczać", jak to w tego typu lekturach jest. Ale nie! BARDZO POZYTYWNE zaskoczenie. I na dodatek wyciskacz łez.

Jak to mówią: cudze chwalicie, swego nie znacie. A tutaj - mimo polskich realiów - czułam klimat mojej ukochanej Tillie Cole.

To pierwsza książka od dawna, w której się obawiałam tego, że zakończy się źle. I samo to zdanie powinno wystarczyć za odpowiedź na pytanie "jak dobra jest to książka?". To po prostu trzeba przeczytać!

Oto wspaniała Katarzyna Michalak w pełnej krasie!

Okazało się, że trzeba trafić na odpowiednią książkę...

Opowieść o dziewczynie stojącą na progu dorosłości, która gnębiona przez ojca, ucieka w dniu swoich 18-stych urodzin. Ucieka do domku odziedziczonym po swojej babci, który jest w oplakanym stanie, ale za to ma tam spokój i ciszę. Przez przypadek poznaje chłopaka, szukając pracę, na chłopka, który jest niewidomy. Co wyjdzie z tej znajomości i przed czym przyjdzie im się zmierzyć musicie sami przeczytać.
Naprawdę warto

Uwzięłam się na literaturę Pani Michalak i i tym razem się nie rozczarowałam. Choć koncówka była przeciągana do granic niemożliwości, to jednak było warto.

Na półkach: , , , , , , ,

To moje kolejne spotkanie z autorką Katarzyną Michalak-udane💖🤗📖
Powieść pt. "Spełnienia marzeń!", to wciągająca kobieca literatura.
Główna bohaterka Klaudia, poraniona przez życie, ucieka z toksycznego domu. Jest przez 7 lat nękana, molestowana przez swojego ojca- znanego, cenionego lekarza.
Nie miała wsparcia matki, która ją opuściła, kiedy ta miała zaledwie 11 lat.
18-letnia Klaudia otrzymuje w spadku stary dom, od nieznajomej kobiety.
Nie ma pieniędzy, zatem postanawia poszukać pracy i tak trafia na ogłoszenie.
Potrzebna jest opieka nad osobą niepełnosprawną.
To Kamil przystojny, niewidomy, mężczyzna.
Także pogubiony w życiu.
Tych dwoje czeka nie lada wyzwanie, a spotka ich wiele złego.
Na przekór wszystkiemu staną, rozwijające się stopniowo uczucie, zaufanie, aż w końcu połączy ich miłość.
Książki wysłuchałam w formie audiobooka, z bardzo dobrą lektorką Joanną Derengowską.
Pani Kasia, jak zawsze potrafi w swoich książkach: wzruszać, uczulać na ważne problemy życiowe, nie tylko te kobiece.
Polecam😊💝🍀

To moje kolejne spotkanie z autorką Katarzyną Michalak-udane💖🤗📖
Powieść pt. "Spełnienia marzeń!", to wciągająca kobieca literatura.
Nie miała wsparcia matki, która ją opuściła, kiedy ta miała zaledwie 11...

Historia Klaudii i Kamila - dwojga ludzi skrzywdzonych przez innych. Ona latami cierpiała we własnym domu, on został zaatakowany i okaleczony psychicznie oraz fizycznie. Gdy się spotkają, wytworzy się między nimi silna więź. Wspólnie są w stanie stawić czoła światu i zacząć żyć. Mają wspólne marzenie, które chcą zrealizować, niestety mają mało czasu i na swojej drodze napotykają wiele przeszkód. Spotkani ludzie nie zawsze będą szczerzy i bezinteresowni. Jednak ta ich więź, powoli rodzące się zaufanie, przyjaźń a nawet miłość potrafi pokonać nie jedną przeszkodę.
Aż trudno uwierzyć w to, co spotkało tych dwoje. Jednak opisane problemy są dość realne, historia opowiada o nieszczęściach, jakie spotykają ludzi, dzieci, porusza trudne tematy, ukazuje blokady i problemy natury psychicznej, jak trudno otrząsnąć się z traumy, znaleźć siłę by dalej żyć. Jednak daje też nadzieję, ukazuje, że warto walczyć, nie poddawać się, że są na tym świecie też dobrzy ludzie i że warto mieć marzenia...

piękna historia dwojga zbrukanych przez los ludzi, Klaudia i Kamil to bohaterowie nieszczęść zadanych przez ludzi. w całej tej historii pięknie rodzącej się przyjaźni musiał trafić się ktoś kto będzie intrygował mącił i tych ludzi wystawiał na próbę, ktoś powie życie.. ale czemu akurat im sie to musiało przytrafić. Ta książka to nie romansidło, to poruszająca historia o złu tego świata na jakie nie mamy wpływu i o tym że nadzieja i marzenia są bardzo ważne.

Książka przewidywalna, ale seria cała przeczytana.
Lekka i przyjemna, porusza problemy z życia wzięte

Książka przewidywalna, ale seria cała przeczytana.
Lekka i przyjemna, porusza problemy z życia wzięte

• Katarzyna Michalak