Gandawskie dzieciństwo

Tłumaczenie: Adam Szymanowski
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Une enfance gantoise
MAD_ABOUT_YOU

"Książka ta to wspomnienia autorki przybliżające współczesnemu czytelnikowi epokę zaledwie sprzed kilkudziesięciu lat, a odległą- zdawałoby się- o stulecia. Gandawa z początku naszego wieku- stare dzielnice i charakterystyczne budowle, stosunki społeczno-towarzyskie i narodowościowe, walka o prawa dla języka flamandzkiego, wychowanie młodego pokolenia, a na tym tle przeżycia dorastającej...

Gandawa z początku naszego wieku- stare dzielnice i charakterystyczne budowle, stosunki społeczno-towarzyskie i narodowościowe, walka o prawa dla języka flamandzkiego, wychowanie młodego pokolenia, a na tym tle przeżycia dorastającej dziewczynki: dziecięce doznania i fascynacje, rodzenie się świadomości moralnej, poznawanie tego, co piękne i głębokie, i zetknięcie z wartościami równie błyskotliwymi co powierzchownymi."

źródło opisu: PAX, 1979

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!