Powrót Julii

literatura młodzieżowa
Oficyna Wydawnicza ZIMOWIT
2014-09-02
2014-09-02
młodzież romans stalking dializa transplantacja

Książka pokazująca takie życie jakie ja miałam 3 lata temu . Również jestem po przeszczepie i żyję normalnie .

Ta powieść jest o wiele lepsza niż część 1 serii pt: "Nie odchodź Julio".
Na plus wysuwa się na pewno postać Kryspina, a także wątek zemsty, którą dla zakochanych przygotowała Ida.
Sama główna bohaterka - Julia - na tych kartach powieści sprawia wrażenie jakby odrobinę wydoroślała i zmądrzała. To samo tyczy się jej siostry - Kaliny.
Wiktor - wciąż bywa mało stanowczy i jakiś taki troszkę rozmemłany. Niby zarabia na swoje utrzymanie, niby studiuje z wyróżnieniem, a jednak nie potrafi zachować się jak prawdziwy facet. Pozwala swojej byłej dziewczynie wchodzić sobie na głowę i to kosztem nie tylko pracy w warsztacie Pigasa ale także kosztem własnego szczęścia i zdrowia. Tak samo nie potrafi stanowczo powiedzieć Kryspinowi, że jeśli wciąż chce być jego przyjacielem, to powinien zachować umiar w rozmowach i stosunkach z Julią.
Co do zachowania państwa Medyńskich (zwłaszcza pani Medyńskiej),to ono przestaje być aż tak irracjonalne i denerwujące jak w pierwszej części. Jednakże wciąż pozostawia ono wiele do życzenia.
Mimo wszystko nie żałuję samej lektury i jeśli ukaże się kolejny tom tej powieści, z pewnością go zakupię.

Ta powieść jest o wiele lepsza niż część 1 serii pt: "Nie odchodź Julio".
Wiktor - wciąż bywa mało stanowczy i...

Druga część dużo lepsza niż pierwsza :)

Druga część dużo lepsza niż pierwsza :)

POWRÓT JULII (na razie do kupienia tylko na Allegro) to zgrabna historia młodzieńczej miłości, dojrzewającej w cieniu choroby i złowrogiej zazdrości odrzuconej rywalki z urażonym ego. Historia rozwijająca się z wolna lecz dzięki talentowi narracyjnemu autorki szybko przyspieszająca i tocząca się już potem niczym tuwimowska lokomotywa, by kulminować zaskakującym i dramatycznym finałem.

Zakończenie sugeruje, że powstanie trylogia o Julii , Wiktorze i ich czystej miłości "dializowanej" jak gdyby z zagrażających jej toksyn takich jak demoniczna Ida. Główni bohaterowie są może nazbyt inteligentni i piękni (chociaż zapewne występują jednak tacy nielicznie w przyrodzie) ale to przecież literatura piękna i najważniejsze, że ich losy głęboko czytelnika wzruszają.

POWRÓT JULII to idealna pozycja dla bibliotek szkolnych (ale nie tylko !) ponieważ lekka acz zaprawiona goryczą fabuła przemyca całkiem niezłą analizę współczesnej obyczajowości. Oryginalnie obrazuje autorka zjawisko stalkingu bowiem w tej powieści to porzucona celebrytka staje się irracjonalnym prześladowcą swego byłego chłopaka/fana, a nie na odwrót. Opisane tam medyczne szczegóły i etyczne problemy burzą nasze stereotypowe wyobrażenia o przeszczepach.

Dla mieszkańców Rzeszowa i okolic dodatkowym smaczkiem jest rozpoznawanie swego miasta i regionu jako tła tej historii.

• Ebooki-posiadam
  • Serie