Cristiano Ronaldo. Perfekcyjna gwiazda

Wydawnictwo: RM
Suerte

Cristiano Ronaldo jest sportowcem, który spełnił swoje marzenie: przeszedł do historii piłki nożnej. Kiedy miał 23 lata, poprowadził Manchester United do podwójnego zwycięstwa w Premiership i Champions League, strzelając 42 gole – nieprawdopodobny wynik na pozycji skrzydłowego. W tym samym roku zdobył Złotą Piłkę. W Realu Madryt jego wyniki jeszcze się poprawiły. W zaledwie trzy i pół sezonu...

W Realu Madryt jego wyniki jeszcze się poprawiły. W zaledwie trzy i pół sezonu stał się legendą klubu, który ma za sobą – bagatela – 111 lat historii. W białej koszulce Ronaldo strzela średnio jednego gola w każdym meczu. Ta cudowna skuteczność, „złota średnia” piłki nożnej pozwala zaliczyć Ronaldo w poczet klubowych legend, takich jak Puskás czy Di Stéfano. Nic dziwnego, że niewielu madridistas żałuje wydanych na niego w największym transferze w dziejach 96 milionów euro.

Książka opisuje karierę Cristiano, nie pomijając momentów kontrowersyjnych i frustracji, ale pokazując także zalety, wśród nich niemalże obsesyjny perfekcjonizm, który zaczął się rozwijać w Quinta do Falcao, dzielnicy na ojczystej Maderze, jak również zdolność pokonywania przeszkód poza boiskiem, takich jak przedwczesna śmierć ojca czy nienawiść całej Anglii po incydencie z Waynem Rooneyem na Mundialu 2006. Mieszanka wybuchowa talentu, charakteru i ambicji czyni z niego już teraz jednego z najbardziej kompletnych napastników w historii piłki nożnej, choć przed nim jeszcze wiele lat sportowej kariery. To piłkarz, który zapisze się – a raczej już zapisał – złotymi zgłoskami w dziejach tej dyscypliny.

źródło opisu: www.rm.com.pl

źródło okładki: www.rm.com.pl

FCBTVpl | 2016-04-27

Ronaldo - perfekcyjna gwiazda

Postaci Cristiano Ronaldo chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Piłkarz legenda, nie tylko w klubach jakich grał, ale także w reprezentacji. Zawodnik, o którym napisano wiele książek z różnych wydawnictw. Jedną z nich jest książka "Cristiano Ronaldo. Perfekcyjna gwiazda" wydawnictwa RM.

Książka rozpoczyna się prologiem autorstwa Pepe, piłkarza Realu, klubowego i reprezentacyjnego przyjaciela Ronaldo. Na końcu lektury zaś znajdziemy kilka słów o autorze książki, którym jest dziennikarz madryckiej "Marki" oraz kilka stron ze zdjęciami.

Autor przystąpił do pisania książki z zamiarem spojrzenia na Cristiano w szerszym kontekście, nie tylko na tym czy kochać piłkarza czy nienawidzić. Siguero ma także nadzieje, że jego tekst będzie dla czytelników pożyteczny.

Książka opisuje całą karierę Portugalczyka. Nie skupia się tylko na jego dobrych cechach, bramkach, czy nagrodach, ale także opisuje momenty kontrowersyjne, frustrujące takie jak sprawa z Rooneyem...

bartek_książki | 2018-05-05
Przeczytana: 2012 rok