Ronaldo!

Tłumaczenie: Ewa Swoboda
Wydawnictwo: InRock
Ronaldo!
Ola

Dawno, dawno temu, piłkarz fenomenalny, wart wszystkich pieniędzy.

Viaar | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, Sport

Najlepsza biografia piłkarska, która ukazała się w Polsce. To się czyta z zaciekawieniem, miejscami ciężko odejść od książki. Clarkson wykonał kawał dobrej roboty! Warto!

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 14 lipca 2011

Niewątpliwie nie jest to publikacja pisana przez samego zawodnika. Książka o Ronaldo jest bowiem napisana przez Wensleya Clarksona, który zbierał opinie innych ludzi, którzy śledzili historię życia Ronaldo. Mimo tego jest niezwykle interesującą, a przede wszystko bardzo dokładnie opisuje wydarzenia o idolu z lat dziewięćdziesiątych. Trzeba zauważyć, iż ta opowieść bardzo przypomina popularną w Brazylii operę mydlaną.Już od maleńkości Ronaldo marzył, a przede wszystkim czuł swoje powołanie:„Czułem, że piłka nożna jest jakby moim naturalnym, przypisanym mi zajęciem, a moją rolą życiową jest dostarczanie innym rozrywki moją grą.”

Teraz trochę więcej prywaty, bo Ronaldo był piłkarskim idolem niemal wszystkim dzieciaków w latach dziewięćdziesiątych – moim także. Ja jak każdy chłopak najpierw grałem w futbol, w okresie kiedy był to największy czas popularności Ronaldo. Teraz po latach gdy czytałem tę książkę zaskakiwała mnie w wielu momentach, chociażby od mniej dramatycznych dotyczącej...

petanorech | 2014-12-01

Przykład tego jak pisać biografię sportowca, który w czasie pisania książki wciąż był aktywnym piłkarzem. Mało tego, książka została napisana zanim osiągnął swoje największe sukcesy! Biografia Clarksona jest świetnie napisana i przede wszystkim wciągająca. Autor opowiada życie młodego Ronaldo, jego pierwsze sukcesy, powody odejścia z Barcelony, nie omija sfer prywatnych, a książkę kończy świetnym reportażem na temat pamiętnego finału MŚ we Francji '98, gdzie Ronaldo był cieniem samego siebie. Dla fanów futbolu pozycja obowiązkowa!