Jedz i trenuj. Poradnik odżywiania dla aktywnych

Tłumaczenie: Anna Siecińska
Wydawnictwo: Buk Rower
Sport nutrition guidebook.
dieta, trening, odżywianie
sport

Nabierz energii, zredukuj stres, buduj tkankę mięśniową, schudnij i popraw formę dzięki bestsellerowemu poradnikowi o odżywianiu dla sportowców. Czołowa sportowa dietetyczka pokazuje, jak uzyskać maksymalne efekty, wykorzystując potrawy i posiłki, które lubisz jeść. Książka bazuje na najświeższych badaniach nad odżywianiem, nawadnianiem, witaminami, suplementami oraz rolą węglowodanów i...

Czołowa sportowa dietetyczka pokazuje, jak uzyskać maksymalne efekty, wykorzystując potrawy i posiłki, które lubisz jeść. Książka bazuje na najświeższych badaniach nad odżywianiem, nawadnianiem, witaminami, suplementami oraz rolą węglowodanów i białka podczas wysiłku. Daje odpowiedzi na nurtujące cię pytania o to, co jeść przed treningiem, w jego trakcie i po zakończeniu, a także jak osiągnąć optymalną regenerację. Bez względu na to, czy przygotowujesz się do startu w zawodach, czy po prostu lubisz aktywność fizyczną.

Jeśli chcesz się wreszcie skutecznie odchudzić, marzysz, by już nigdy nie zabrakło ci energii do treningu, szukasz sposobu na poprawę zdrowia i formy sportowej – właśnie znalazłeś sprzymierzeńca, któremu możesz w pełni zaufać.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Michal | 2019-09-05
Przeczytana: 04 września 2019

Książka znanej i cenionej dietetyczki sportowej Nancy Clark jest pełna praktycznych porad, które pomagają dbać o zdrowie, kontrolować wagę i radzić sobie z zaburzeniami odżywiania.
Z poradnika można dowiedzieć się m.in. co spożywać przed wysiłkiem fizycznym, oraz w jego trakcie i po nim, na co zwracać uwagę, jeśli chcemy stracić na wadze lub zwiększyć masę mięśniową, a także czy sportowcy powinni korzystać z suplementów i odżywek.
Autorka bardzo często odwołuje się do przykładów z własnego doświadczenia w pracy ze sportowcami oraz do badań naukowców zajmujących się wpływem żywienia na organizm człowieka.
Pod koniec książki znajduje się garść przepisów, wśród których znajdziemy np. domowy energy drink.
W lipcu 2019 roku została wydana (na rynku amerykańskim) szósta edycja poradnika, zawierająca całkiem sporo aktualizacji.

adelyne | 2017-09-15
Przeczytana: 15 września 2017

Książka jest poradnikiem dla sportowców i osób aktywnych, jak się odżywiać, utrzymać zdrowie i osiągnąć dobrą formę. Autorka zaczyna od tego jakie produkty wybierać, koncentruje się na tym jak schudnąć, ale także jak przytyć, ostrzega przed zaburzeniami odżywiania, a przy okazji zamieszcza sporą ilość tabelek informujących co i ile ma kalorii, tłuszczu lub węglowodanów. Na końcu książki znajdziemy trochę przepisów.

Wszystko wydaje się być na swoim miejscu, ale osobiście po lekturze czuję się nieco rozczarowana. Z większością informacji wyczytanych w tej książce miałam okazje zapoznać się wcześniej. Przy okazji odnoszę wrażenie, że autorka nadużywa wszystkiego co "niskotłuszczowe", "beztłuszczowe" lub "o obniżonej zawartości tłuszczu". To nadmiar kalorii tuczy, a nie tłuszcz sam w sobie. Choć nie da się zaprzeczyć, że jeden gram tłuszczu ma ponad dwukrotnie więcej kalorii niż jeden gram węglowodanów czy białka. Autorka niby się z tym wszystkim zgadza, ale nie mogę oprzeć się...

Tinkerbelle | 2016-05-18
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone

Nie była dla mnie mobilizująca nic a nic.

ryhu | 2016-01-01

Całkiem rzetelne źródło wiedzy o odżywaniu, ale nic zaskakującego. Jeśli ktoś się tą tematyką próbował interesować, choćby z poradników z internetu, gazet czy fitnessowych kanałów na youtube, to raczej nic nowego tutaj nie znajdzie. Dla początkujących całkiem okej, podane w przystępnej (no, może nieco przegadanej) formie.