Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie

Okładka książki Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie Tom Venuto
Okładka książki Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie
Tom Venuto Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Burn the Fat, Feed the Muscle: Transform Your Body Forever Using the Secrets of the Leanest People in the World
Galaktyka
2014-11-13
2014-11-13
Iwona Fedrau

Po przeczytaniu kilkunastu pozycji różnych książek na temat odchudzania mogę powiedzieć że nie spotkałem książki która tak dokładnie omówiła wszystkie niuanse odchudzania i wytłumaczyła na czym ono polega. Tom Venuto ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w tym temacie. Realizacja jego programu przyniosła dalszą redukcję tkanki tłuszczowej mimo zejścia poniżej 10 % i chwilowego zastoju. Dziwią mnie trochę opinie wystawione tej książce przez co się wahałem czy warto ją kupować. Było warto. Nie rozumiem osób które mają duże niby doświadczenie podkreślając w opiniach ze szukali porad dla zaawansowanych, nie ma cudownych sposobów na odchudzanie, jest tylko kilka podstawowych zasad i o nich pisze Tom Venuto. Tym samym dziwią mnie wysokie noty książek polskich autorów w tym temacie których wiedza w zadnym stopniu nie dorównuje z tej książki.

Tematyka ostatnio bardzo popularna, dlatego z chęcią sięgnęłam po ten tytuł. Niestety trzeba zaznaczyć, że jeśli ktoś jest już na zaawansowanym poziomie w tej dziedzinie, to nie poszerzy on swojej wiedzy w oparciu i powyższą książkę. Dla mniej zaawansowanych jak i początkujących, pozycja godna polecenia. Znajdziecie tu wiele ciekawych zagadnień, zrozumiale i przystępnie przedstawionych. Jeśli jednak macie zamiar w 100% opierać się na wiedzy z tego tytułu przy budowaniu własnej sylwetki, to nie jest to najlepsza opcja. W tej dziedzinie należy poznać wiele stanowisk i opcji oraz ciągle poszerzać swoją wiedzę w oparciu o aktualne badania. Co nie zmienia faktu, że warto przeczytać i wyciągnąć własne wnioski :) pozdrawiam gorąco:) https://www.wolny.org.pl

Zbiór wszystkiego co przekłada się na smukłą sylwetkę. Nie tylko ćwiczenia czy dieta. Przydałoby się tylko więcej praktyki, czyli ćwiczeń czy posiłków, a sądzę, że byłaby kompletna. Podobało mi się również, że autor poruszył kwestię nie tyle motywacji, co nastawienia i psychiki, a budowania sylwetki.

Książka w przystępny sposób wskazuje sposoby jak pozbyć się opornego tłuszczu oraz od początku do końca przedstawia wszystkie aspekty. Idealna dla początkujących, dobry rozdział z motywacją, przykładowe rozłożenie posiłków, wzory na obliczenie tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zapotrzebowania kalorycznego. Ta pozycja stanowi swego rodzaju podstawę na początku drogi z walką o nową sylwetkę.

Dobra pozycja dla osób,które rozpoczynają swoją przygodę z treningami,fitness bądź dla osób, które pragną cokolwiek zmienić w swoim ciele bądź nastawieniu.
Dla osób bardziej zaawansowanych z latami doświadczeń raczej mało przydatnych informacji,które by pomogły wznieść się na wyższy poziom treningów bądź merytoryczny.

Alez jestem rozczarowana. Moze gdybym nie miala wiekszej wiedzy w tym zakresie ksiazka wywarlaby na mnie wieksze wrazenie? Niestety nie wniosla nic nowego w moje zycie, poza tym przepelniona jest calym mnostwem hasel motywacyjnych. Umiescilabym ja raczej na polce psychologia umyslu, sila motywacji. Aczkolwiej, jesli ktos zaczyna swoja przygode z silownia i pojecie redukcji jest mu obce a dodatkowo potrzebuje kopa w zad polecam :-)

"Spalaj tłuszcz. Buduj mięśnie" to obszerna publikacja adresowana do kobiet i mężczyzn, majacych problemy z nadwagą, dla tych którzy chcieliby wyglądać i czuć się lepiej w swojej skórze, tych którzy szukają pomysłu na rozsądne ćwiczenia przygotowane przez profesjonalistę. Autorem ksiażki jest Tom Venuto, specjalista w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, który w branży fitnes działa już od dwudziestu pięciu lat ciesząc się niesłabnącą popularnością. Jego książki okrzyknięto bestselerami na świecie.

Publikacja podzielona jest na 19 rozdziałów, które zawierają wiele cennych wskazówek dla każdego kto chciałby zredukować swoją tkankę tłuszczową, poprawić wygląd i prowadzić zdrowszy tryb życia. Znajdziemy tu między innymi L.E.A.N czyli plan działania dla tych, którzy chcą wyszczupleć; Trening mentalny; Trening kardio; Trening z obciążeniem; Strategie zaawansowane; Odżywianie oraz kilka pomocnych tabel na koniec.

Czytając lekturę krok po kroku nie tylko znajdziemy propozycje ciekawych ćwiczeń połączonych z sensownymi dietami ale również podejdziemy do tematu fitnes od strony teoretycznej. Naprawdę trudno jest mi tu opowiedzieć o wszystkim, książka jest bowiem bardzo szczegółowa a każde z poruszanych zagadnien omówione kompleksowo. W sumie czyta się ciekawie a porady autora naprawdę trafiają do odbiorcy zachęcając do działania. Byłam szczerze mówiąc sceptycznie nastawiona do tego typu publikacji ale po lekturze tej książki zupełnie zmieniłam swoje zdanie. Jestem też skłonna wygospodarować trochę wolnego czasu i przetestować kilka propozycji autora. Jeżeli szukacie więc sposobu aby schudnąć, fachowej i rzetelnej lektury w dziedzinie fitnesu zdecydowanie mogą ją wam polecić.

Merytorycznie jest ok, odpowiednia dawka informacji, podanych w dość prosty sposób, autor odnosi się do wielu mitów żywieniowych znanych chyba wszystkim i fachowo się z nimi rozprawia.
Co nie jest ok - proporcje. Zdecydowana większość książki, to "spalaj tłuszcz", część "buduj mięśnie" stanowi może 20% całości.
Dodatkowo Venuto ma irytującą manierę wtrącania wszędzie, gdzie się tylko da "mój plan jest najlepszy", "tylko z moim planem zrobisz to i tamto", "dzięki mojemu planowi będziesz..." itd. itp.
I największa dla mnie wada - nachalne, łopatologiczne pakowanie czytelnikowi szuflą do gardła tanich chwytów z serii "bądź zmotywowany" i "jesteś zwycięzcą", "noś ze sobą i czytaj 3x dziennie kartonik z afirmacjami" - to jest tak banalne, że aż boli. Być może są ludzie, którym trzeba wmawiać, że mogą sami coś zrobić i że potrafią znaleźć w sobie siłę żeby podnieść 4 litery z kanapy, ale najwyraźniej ja się do nich nie zaliczam.
Bez tych wad książkę czytałoby się znacznie lepiej a i ocena byłaby nieco wyższa.

Dodatkowo Venuto ma irytującą manierę wtrącania wszędzie,...

Wiedza dla początkujących.

Wiedza dla początkujących.

Mocno technicznie, bez szału.

Mocno technicznie, bez szału.

• Sport
  • Innym razem
  • Sportowe
  • Sport-Turystyka-Zdrowie

Dodaj cytat z książki Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie