Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie

Tłumaczenie: Iwona Fedrau
Wydawnictwo: Galaktyka
Burn the Fat, Feed the Muscle: Transform Your Body Forever Using the Secrets of the Leanest People in the World
poradniki

Chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i jednocześnie wyrzeźbić sylwetkę? Szukasz programu, który nie powstał w oparciu o chwilowe mody i nie proponuje błyskawicznych, ale nieskutecznych rozwiązań? Interesuje cię plan, dzięki któremu osiągniesz oczekiwane rezultaty niezależnie od tego, ile masz lat i w jakiej jesteś formie? Tom Venuto, weteran branży fitness i autor bestsellerów, od...

Tom Venuto, weteran branży fitness i autor bestsellerów, od dwudziestu pięciu lat cieszy się opinią specjalisty w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej. W książce Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie, nazywanej przez fanów „biblią odchudzania”, proponuje przełomowy system, dzięki któremu nie tylko wysmuklejesz, ale także zyskasz siłę, sprawność i zdrowie. W książce znajdziesz m.in.: prosty, lecz skuteczny program L.E.A.N., składający się z czterech kluczowych elementów, które decydują o efektywnym modelowaniu sylwetki, program Nowe Ciało (NC-28), czyli czterotygodniowy plan treningowy, pozwalający na wyrzeźbienie mięśni, zawierający również osobny zestaw ćwiczeń, idealny dla osób początkujących.

Książka Venuto skierowana jest zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Korzystając z zawartych w niej porad osiągniesz sylwetkę szczupłą, a jeśli zechcesz, również pięknie umięśnioną. Autor zachęca do realizowania tych konkretnych, osobistych celów i jednocześnie pokazuje, jak robić to mądrze i skutecznie.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Malgorzata | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Alez jestem rozczarowana. Moze gdybym nie miala wiekszej wiedzy w tym zakresie ksiazka wywarlaby na mnie wieksze wrazenie? Niestety nie wniosla nic nowego w moje zycie, poza tym przepelniona jest calym mnostwem hasel motywacyjnych. Umiescilabym ja raczej na polce psychologia umyslu, sila motywacji. Aczkolwiej, jesli ktos zaczyna swoja przygode z silownia i pojecie redukcji jest mu obce a dodatkowo potrzebuje kopa w zad polecam :-)

Klingonka | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Merytorycznie jest ok, odpowiednia dawka informacji, podanych w dość prosty sposób, autor odnosi się do wielu mitów żywieniowych znanych chyba wszystkim i fachowo się z nimi rozprawia.
Co nie jest ok - proporcje. Zdecydowana większość książki, to "spalaj tłuszcz", część "buduj mięśnie" stanowi może 20% całości.
Dodatkowo Venuto ma irytującą manierę wtrącania wszędzie, gdzie się tylko da "mój plan jest najlepszy", "tylko z moim planem zrobisz to i tamto", "dzięki mojemu planowi będziesz..." itd. itp.
I największa dla mnie wada - nachalne, łopatologiczne pakowanie czytelnikowi szuflą do gardła tanich chwytów z serii "bądź zmotywowany" i "jesteś zwycięzcą", "noś ze sobą i czytaj 3x dziennie kartonik z afirmacjami" - to jest tak banalne, że aż boli. Być może są ludzie, którym trzeba wmawiać, że mogą sami coś zrobić i że potrafią znaleźć w sobie siłę żeby podnieść 4 litery z kanapy, ale najwyraźniej ja się do nich nie zaliczam.
Bez tych wad książkę czytałoby się znacznie lepiej a i...

zaku2811 | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Dobra pozycja dla osób,które rozpoczynają swoją przygodę z treningami,fitness bądź dla osób, które pragną cokolwiek zmienić w swoim ciele bądź nastawieniu.
Dla osób bardziej zaawansowanych z latami doświadczeń raczej mało przydatnych informacji,które by pomogły wznieść się na wyższy poziom treningów bądź merytoryczny.

emik84 | 2016-04-06

"Spalaj tłuszcz. Buduj mięśnie" to obszerna publikacja adresowana do kobiet i mężczyzn, majacych problemy z nadwagą, dla tych którzy chcieliby wyglądać i czuć się lepiej w swojej skórze, tych którzy szukają pomysłu na rozsądne ćwiczenia przygotowane przez profesjonalistę. Autorem ksiażki jest Tom Venuto, specjalista w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, który w branży fitnes działa już od dwudziestu pięciu lat ciesząc się niesłabnącą popularnością. Jego książki okrzyknięto bestselerami na świecie.

Publikacja podzielona jest na 19 rozdziałów, które zawierają wiele cennych wskazówek dla każdego kto chciałby zredukować swoją tkankę tłuszczową, poprawić wygląd i prowadzić zdrowszy tryb życia. Znajdziemy tu między innymi L.E.A.N czyli plan działania dla tych, którzy chcą wyszczupleć; Trening mentalny; Trening kardio; Trening z obciążeniem; Strategie zaawansowane; Odżywianie oraz kilka pomocnych tabel na koniec.

Czytając lekturę krok po kroku nie tylko znajdziemy propozycje...

aniaannabatman | 2017-06-07
Przeczytana: 2017 rok

Książka w przystępny sposób wskazuje sposoby jak pozbyć się opornego tłuszczu oraz od początku do końca przedstawia wszystkie aspekty. Idealna dla początkujących, dobry rozdział z motywacją, przykładowe rozłożenie posiłków, wzory na obliczenie tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz zapotrzebowania kalorycznego. Ta pozycja stanowi swego rodzaju podstawę na początku drogi z walką o nową sylwetkę.

Taip | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Mocno technicznie, bez szału.

Daniel Jowsa | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015